Vykuřovadla Rymer

Základní informace o vykuřování

 

 

Již před desítkami tisíc let lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů (ať už to byly byliny, větve jehličnatých stromů či pryskyřicí nasáklé dřevo) má nejenom různou vůni, ale také různé účinky na jejich psychiku, že dovedou dokonce ovlivňovat jejich zdraví nebo dokáží vyléčit nemoci. Od této chvíle se datuje počátek pradávné tradice, která se rozvinula v úžasné umění práce s vykuřovadly, umění, na které naše moderní civilizace poněkud pozapomněla, ale které se s potřebou současného člověka návratu k přírodě, návratu k víře, stává znovu aktuální.

V průběhu staletí, kdy vykuřování bylo součástí každodenního života, vybírali lidé jak z rostlinné, tak i živočišné říše mnoho produktů, jež se postupem času osvědčily a staly se z nich ty nejlepší vykuřovací látky. Pro lepší orientaci uvádíme nejdůležitější příležitosti, při kterých odpradávna přicházela vykuřovadla ke slovu.

Použití vykuřovadel:

  • očista prostoru a osob od negativních energií (např. pelyněk, dračí krev, eukalyptus, kadidlo, kopál, palo santo, šalvěj, santal, yerba santa, …)
  • uklidnění, odbourání stresu a nervozity (např. geggul, levandule, palo santo, peruánská myrha, santal bílý, styrax, …)
  • povzbuzení, nalezení síly, rozproudění energie (např. cedr, dračí krev, pelyněk, rozmarýn, šalvěj, skořice, sandarak, zázvor, …)
  • modlitby a meditace (např. cedary, jalovec, kadidlo, kopály, palo santo, santal bílý, styrax, …)
  • afrodiziakální účinky (např. cedr, dračí krev, jasmín, kardamom, levandule, myrta, rozmarýn, růže, santal, skořice, …)
  • léčebné účinky (prakticky každé vykuřovadlo, z některých významnějších např.: andělika, cedr, guggul, heřmánek, jalovec, jantar, kopály, piniová pryskyřice, …)

Pro konečný výsledek je také důležitá technika vykuřování, použitá kadidelnice a v neposlední řadě také kvalita vykuřovadla. Jako základ je potřeba dřevěné uhlí, dnes je k dostání tzv. rychlozápalné uhlíky, jsou to tablety, skládající se z práškového nebo jemně drceného dřevěného uhlí smíseného s oxidačním činidlem, nejčastěji dusičnanem draselným pro snadné zapálení uhlíku.

Vykuřovadlo dávkujeme zpočátku v opravdu malém množství, později poznáme sami kolik vykuřovadla na uhlík nasypat v závislosti na náladě, potřebě i velikosti prostoru.

Seznam vykuřovadel, která máme v prodeji najdete zde.