E-novinky k 1. 9. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Sleva 50 % na antikvariát – prodlouženo ještě do neděle 6. 9. 2020

I když srpnový výprodej podle pravidel končí posledním srpnem, rozhodli jsme se jej ještě o něco prodloužit. Dáváme tak příležitost těm, kdo byli na dovolených, i těm, kteří by mohli litovat, že jim něco zajímavého uniklo. Výběr je přitom stále velmi velký – z minule zmiňovaného rekordního výkupu sice již část zmizela, rozhodně ne však vše. Stále je k dispozici na 3300 knih, což je oproti minulým obdobím nadále slušný nadprůměr. Navíc samozřejmě přibývají nové výkupy, i když ty byly tentokrát spíše menší.

Antikvární knihy můžete prohlížet dle vlastních preferencí na jednom ze tří míst:

  1. kompletní seznam všech knih na jedné stránce (setříděno podle příjmení autora, aktualizováno 3x týdně)
  2. seznam ve starém internetovém obchodě podle data přírůstku (nejnovější na počátku, aktualizováno průběžně)
  3. seznam v novém internetovém obchodě (chcete-li si jej vyzkoušet – vše je funkční a v současné době již cca třetina objednávek chodí přes tento obchod)

Knihy můžete odebrat přímo v knihkupectví nebo si je nechat zaslat obvyklým způsobem (tj. např. poštou, GLS-kem, nebo, jedná-li se o větší objednávku, tak naší vlastní dopravou po Praze či Brně).

Jako zajímavost můžete sledovat též přírůstková čísla antikvárních knih, která znamenají, o kolikátý exemplář toho kterého konkrétního titulu se jedná. Najdete je vždy za lomítkem za kódem titulu v knize i na webu (př. na obrázku níže v červeném kroužku). Největší šampióni mají už čísla okolo 200 – tedy 200 knih téhož titulu, které prošly naším antikvariátem nebo byly prodány s možností vrácení. 🙂


Dvě voňavé dodávky – kadidla a ušní svíce

Poslední srpnový den se nám shodou okolností sešly v knihkupectví hned dvě voňavé dodávky:

  1. Nová dodávka kadidel a vykuřovadel od fy Rymer. U většiny druhů najdete v detailu položky podrobnější informace. K nejprodávanějším patří „šalvěj bílá„, „jasmín“ či „růže damašská“ – k dispozici jsou však samozřejmě i pryskyřičná, dřevitá a další kadidla – např. „dračí krev„, „santalové dřevo“ či kadidlo „Murure
  2. Doplněné zásoby ušních svící „Lucie“ od fy Biofos. Zde jsme měli již několik vůní vyprodaných – nyní je na skladě opět všech 12, přičemž k nejprodávanějším patří vůně „máte-eukalyptus-borovice„, „skořice-rozmarýn“ a „tymián-hřebíček„. Při výrobě tohoto typu ušních svic je používán pravý včelí vosk, med a kvalitní esence. Svíce mají též dobře fungující zhášecí kovový kroužek, jež přispívá k bezpečnému použití. Podrobnější popis najdete v detailu každé položky. K dispozici jsou balení po 10 ks a případně i na vyzkoušení po 2 ks. Ušní svíce dodáváme též velkoobchodně, a to za obvyklých obchodních podmínek (minimální odběr jsou v tomto případě 3 krabičky po 10-ti ks).
kadidla a vykuřovadla Rymer
kadidla a vykuřovadla Rymer

Nová knížečka:

Helena Zelenková: Pozvání na cestu

Asi nejvíce si vážím knih českých autorů a autorek, za kterými nestojí tolik nakladatelské domy, jako vlastní praxe – ať již ve formě přednášek, seminářů či praxe individuální. Paní Helena Zelenková je jednou z nich. Mohli jsme se s ní setkávat nad přednáškami na duchovních festivalech, vydala řadu knih a nyní působí spíše v ústraní. A právě s tím souvisí nová knížečka, která již nevychází v běžném nakladatelství, ale vlastním nákladem. Je to přirozené shrnutí užitečných rad pro všechny, kteří prochází po duchovní cestě. Hutné, inspirující, povzbuzující.

Pozornost zaslouží určitě i dosavadní knihy (vyšedší v nakladatelství Vodnář), často se zabývající též důležitým tématem smrti, jež bývá k naší škodě současnou společností opomíjeno, tabuizováno a vytěsňováno:

Všechny tyto knihy si dovolím bez váhání doporučit pozornosti. V jejich detailech naleznete obvyklé ukázky i odkaz na rozhovor s autorkou z roku 2013, kdy vycházela první z jejích knih.

Mysterium smrti - obálka

Úplně posledně pak zmíním pro případ zájmu soubor krátkých aforismů na dvojlistu s názvem „Zastavení v čase“ a DVD s přednáškou z kostela sv. Jana Křtitele Na Prádle z roku 2011 s názvem „Možnosti lidí„. Tyto položky jsou v našem obchodě též nově k dispozici.


Třetí rozhovor s PhDr. Martou Foučkovou (autorkou knih „Jsem“ a „Já jsem„)

Další vzácná autorka, jež vydala vlastním nákladem dvě knihy, které jsou vůbec nejprodávanější v našem obchodě (nyní k příjemnému překvapení vidím, že jsme zde čerstvě dosáhli mety 10.000 prodaných výtisků).

Ale proč tento článek: Nedávno jsem poprosil již o třetí rozhovor a moje prosba byla vyslyšena. Věřím, že autorčiny odpovědi tak pohladí nejen mne, ale i podstatnou část těch, kteří se do rozhovoru začtou. První otázka je na ukázku přímo níže, dalších sedm potom pod odkazem na webu. V rozhovoru se o tom nezmiňuji, ale Marta Foučková byla též vyznamenána Zlatým Bludným balvanem za rok 2001, což je myslím pro znalé opravdovým oceněním významu její práce a činnosti, i když vlastní cena spolku s příznačným názvem „Sisyfos“ je samozřejmě myšlena ironicky.

JJ: V našich minulých rozhovorech (z let 1995 a 2017) jsme se dotýkali možností hlubinné terapie točící se kolem inspirací z minulých životů a ve druhém pak i mé osobní zkušenosti, kterou jsi mi umožnila prožít. Protože mi připadá, že jde o věci důležité, požádal jsem Tě nyní o rozhovor třetí. Je asi jedno z kterého směru začneme – vždy může vyplynout něco podnětného. Začnu tedy s jednou pochybností, která mne při analýze sestupu v hlubinné terapii opakovaně napadá: jak odlišit, že prožívané přichází z našich individuálních dřívějších životů a ne z jakéhosi „kolektivního vědomí“ přístupného všem? Přiznávám, že při mé zkušenosti se mi opravdu události vybavovaly, aniž bych je nějak ovlivňoval, a byly velmi osobité i věrohodné, ale červíček pochybností stejně hlodá.

Ať tak či tak, určitě to nic nemění na tom, že v obou případech považuji prožité za velmi přínosné, zejména z důvodu uvědomění si „pomíjivosti“ či většího nadhledu a ocenění toho, jak dobře se v současných životech máme.

MF: Zkušenosti z minulých životů nás provázejí dalším zrozením, ať chceme nebo ne. Tvoří základ charakteru, nadání, talentu… V průběhu každého života zpracováváme určité úkoly. Od hypnózy se Hlubinná terapie liší tím, že nepracuji se sugescí, ale s uvolněným mystickým stavem člověka. V hypnóze se můžeš svým vědomím napojit třeba na Napoleona, pokud tě bude zajímat, ale v návratu pod mým vedením sleduješ jen svoje prožité zkušenosti. Rozdíl spočívá především v tom, že v hypnóze je duše uvolněna do celého informačního pole, astrální sféry, může se ztotožnit s tím, co odpovídá jejím minulým prožitkům nebo přáním. Moje práce spočívá v návratu po časové koleji, na které každého doprovázím a zároveň spolu s ním i vše vidím. Dovolím si jen připomenout, že hlubinnou terapii jsem vyvinula na základě mystické cesty a osobních prožitků s lidmi. Zároveň jsem ji i pojmenovala a ošetřila ochrannou známkou průmyslového vlastnictví. Přijmeme-li reinkarnaci, je velkým přínosem i hluboké poznání, že duše neumírá, vyvíjí se, zdokonaluje a má cíl…

… pokračování rozhovoru zde (současně pod tímtéž odkazem v případě zájmu najdete i dva další výše zmiňované dřívější rozhovory).

Já jsem - obálka

Ještě další zapomenuté zásoby ze zaniklého nakladatelství Pragma:

Doreen Virtue: Léčení čaker


Po Praze (a Kladně i Brně) doručujeme knihy zdarma

U zásilek od 800 Kč můžete zvolit při dokončování objednávky volbu „DORUČENÍ po Praze“ (jste-li z Prahy či Kladna – očekávat nás můžete každý pátek od 18 do 21 hodin) či „DORUČENÍ po Brně“ (u Brna či okolí D1 a D2 – v tomto případě k Vám můžeme zajet vždy během výjezdu na Slovensko). Zásilky v uvedené doby rozvážíme sami s platbou na místě v hotovosti. A rádi se s Vámi naživo uvidíme.


Slovensko – další podání plánováno na 17. 9. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 14. 9. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem.


Opět na skladě:

Táňa Havlíčková: Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši

tato kniha vám umožní pochopit, proč je vaše rodina jako zoologická zahrada… (od autorky bestselleru „Móda a duše aneb Klíč k sobě“)

Klíč k rodině - obálka
Klíč k rodině – obálka

Posledních 10 ks kompletu, na jehož vydání jsme se podíleli:

Lenka Flášarová: Totemová zvířata (sada knihy a 28 karet)

podle pradávné legendy se každý člověk rodí zároveň s devíti zvířaty; dvě z nich – stálá, „totemová“ – jej nikdy neopouštějí

Totemová zvířata - obálka
Totemová zvířata – obálka

Pro zajímavost: Komplety jsme zadávali do tisku koncem roku 2011 v počtu 1000 ks a byly prodávány pouze v nevelkém počtu specializovaných knihkupectví. Nyní již zásoby tohoto vydání definitivně končí.


Seznam novinek v knihkupectví od 19. do 31. 8. 2020:

(anotace jsou průběžně doplňovány na web – níže pouze seznam knih bez anotací)

EU 391 – Posvátný kruh života – Cesta bizona
Autor: Camille P. Russell
Nakladatelství: Eugenika
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 28.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 392 – Přecitlivělí lidé a introverti
Autor: Ilse Sand
Nakladatelství: Eugenika
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 184.00 Kč, Vyšlo: 28.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PE 027 – Sny pro sázkaře
Autor: Jiří Bílek
Nakladatelství: Astro
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 36.00 Kč, Vyšlo: 28.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PP 054 – Dítě, které žilo ve zdi
Autor: Agnés de Lestrade
Nakladatelství: Pasparta
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 242.00 Kč, Vyšlo: 26.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 148 – Jednota na planetě Zemi-Psychospirituální transf.2
Autor: Věra Bučilová
Nakladatelství: ProfiSales
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 26.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AD 033 – Iluze vs. Realita – rozhovry o konečné Skutečnosti
Autor: Randžit Maharádž Šrí
Nakladatelství: Paramártha
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 270.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZE 016 – Možnosti lidí (DVD)
Autor: Helena Zelenková
záznam přednášky z kostela Sv. Jana Křtitele Na prádle ze dne 23.6.2011
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 186.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AD 032 – Neměnná Skutečnost Šrí Nisargadatta Maharadže
Autor: Mark West
Nakladatelství: Advaita
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 195.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZE 014 – Pozvání na cestu
Autor: Helena Zelenková
„Vše, co tady píšu, není proto, že byste Pravdu neznali, ale právě proto, že Ji znáte.“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 74.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AD 031 – Před Vědomím
Autor: Maharadž Nisargadatta Šrí
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 256.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AD 030 – Universální Klíč k Seberealizaci – Amrut Laja I
Autor: Satguru Maharadž Šrí
Nakladatelství: Advaita
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 293.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AD 034 – V čirém Já
Autor: Šrí Lakshamna
Nakladatelství: Advaita
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 237.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZE 015 – Zastavení v čase
Autor: Helena Zelenková
kratičká hutná zamyšlení s mottem: „Prosím, čtět jako báseň – poé částech a hlavně srdcem.“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 19.00 Kč, Vyšlo: 21.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OF 027 – Poutníkovy balady
Autor: Magdaléna Vernerová
Nakladatelství: Oftis
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 167.00 Kč, Vyšlo: 19.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SR 091 – Saharské příběhy – O beduínech, dunách a …
Autor: Lenka Hrabalová
Nakladatelství: Šimon Ryšavý
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 19.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 147 – Učení s pomocí vědomé pozornosti
Autor: Craig Hassed
Nakladatelství: Alpha book
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 324.00 Kč, Vyšlo: 19.08.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno