E-novinky k 14. 5. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Tři knihy s prémií zdarma – při objednávce do 31. 5. 2020

Objednáte-li libovolnou z následujících tří knih, přidáme Vám k zásilce zdarma kninu: „Dar ducha 7+8“ s podtitulem „Léčení nestřídmosti pomocí zákona žádosti; Myšlenkové proudy“. Pokud objednáte knih více nebo již „Dar ducha“ máte, můžete si vybrat ještě mezi dalšími dvěma prémiemi: buď „Doteky jiné skutečnosti“ od Jany Musilové nebo „Hindská astrologie“ od L. R. Chawdriho. Prémie budeme přikládat automaticky. Upřednostňujete-li přitom jinou z prémií než „Dar ducha“, napište nám to prosím do poznámky při dokončování objednávky. Děkujeme.

Zde jsou knihy, ke kterým prémii dostanete (první dvě jsou novinky, další pak čerstvý dotisk):

1) Svámí Krijánanda: Životopis jogína II. – Paramhansa Jógánanda

Kniha z pera oddaného Jóganandova žáka, jež navazuje tam, kde skončil Jógánandův „Životopis jogína“. Pohlíží na tohoto věhlasného gurua z dalších úhlů, což je zajisté žádoucí. Doporučujeme. Ukázku najdete v detailu knihy.

K dispozici je samozřejmě též díl první.

2) Jan Konfršt: Poutník (prostorem a časem)

… Janova filosofie je jednoduchá a zároveň závratná. Spolu s ním putujeme v příběhu jedné noci za oním neviditelným bodem ve vesmíru a zjišťujeme, že na jeho cestě ke studánkám víry potkáváme i my nám tak známá místa: bludné kameny, rozcestníky i palouky na kraji tichého lesa věčnosti … (další ukázky v detailu knihy)

V případě zájmu jsou k dispozici též další autorovy knihy.

3) Joseph Pearce Chilton: Magické dítě

o vývojových fázích, důležitosti vazby a volné hry pro rozvoj tvůrčího myšlení – dílo, které zpochybňuje panující názory v porodní praxi i rodičovství (ukázka v detailu knihy)


Květnová sleva 50 % na antikvariát pokračuje:

Za polovinu je k dispozici přes 2600 titulů (z toho přes 100 nově vykoupených)

Pravidelná květnová sleva na antikvariát je v polovině – nové knihy najdete na počátečních cca 10-ti stránkách internetového obchodu (knihy jsou seřazeny podle data výkupu). Nebo můžete vybírat pohodlněji, otevřete-li si kompletní seznam (všechny knihy na jedné stránce) setříděný podle příjmení autora. Zde nemusíte na nic klikat, stačí rolovat kolečkem.

Zakoupené antikvární knihy můžete v případě zájmu do 3 let vrátit. Stihnete-li to do 14-ti dnů od zakoupení, vracíme zaplacenou částku v plné výši (můžete nás využívat jako knihovnu – v tomto případě je podmínkou platba v hotovosti). Studenti a členové Kruhu Hledající mají prodlouženou bezplatnou výpůjční dobu na 28 dnů. Vracíte-li později (nejdéle však do 3 let), strhává se z původně zaplacené částky půjčovné ve výši 10 až 30 % doporučené prodejní ceny knihy + 3 Kč.


Po Praze (a Kladně) doručujeme knihy zdarma

Doručování knih zdarma pokračuje ještě do konce května se sníženým limitem na velikost zásilky od 400 Kč (běžný limit, na který se vrátíme od 1. června je 800 Kč). Jelikož se situace uklidňuje, rozvážíme od nynějška již opět pouze v pátek (18 až 21 hod.), a to po celé Praze (PSČ začínající „1“) nebo Kladně (při dokončování objednávky volte i v tomto případě „DORUČENÍ po Praze„). Platba probíhá na místě při převzetí zásilky v hotovosti.


Slovensko – další podání plánováno na 4. 6. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 1. 6. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem.


Opět nečekaná změna pozic – nejprodávanější kniha za květen:

Romi Grey: Jmenuji se Orel

Kniha nominovaná na cenu Magnesia Litera v kategorii „objev roku„. Hezké přiblížení v pořadu „Malá Duše K“ Jaroslava Duška naleznete na Youtube zde. Malou ukázku poté v detailu knihy.

Příběh nejen pro děti o slepici, která se dostala z klecového chovu na svobodu. O svobodě, ale i o kreativitě a paralelách s lidskou zkušeností.


Nová dodávka knih + rozhovor a zamyšlení nad aktuální situací:

Jožka Wenkeová: Moderní etikoprevence (a další)

Praktický průvodce transformací – návody, které je třeba uvést do života, poučení, jak žít život v lásce …. (ukázka v detailu knihy).

Moderní etikoprevence - obálka

Opět máme  k dispozici všechny vydané tituly včetně posledních několika kusů knihy „Paměti léčitelky“.

Kromě poměrně nedávného rozhovoru pro naše knihkupectví dáváme k dispozici i odkaz na na článek k aktuálnímu dění na webu autorky.


Rádi připomínáme:

Tomáš Lebenhart: Příběhy nejen z ordinace II.

další pokračování veselých i smutných příběhů pacientů, které spojuje častý střet selského rozumu se zdravotnickou mašinérií a farmakoprůmyslem


Nebojme se hotovosti – má i své výhody

Hotovostní platby navzdory doporučením nijak neomezujeme. Podle mého názoru se totiž jedná především o kampaň využívající situace, kde se stát snaží získat větší kontrolu nad pohybem peněz. Hotovostní platby jsou vlastně jednou z posledních svobod, kdy se údaje o nás (na rozdíl např. od plateb kartou nebo pohybů našeho telefonu) neukládají do databází. K přímému zneužívání těchto databází pravděpodobně nedochází, ale již jen možnost, že budou data odcizena nebo že státy z různých důvodů prosadí zákon o jejich uvolňování, je k zamyšlení. Přitom argument o možnosti přenosu infekce přes hotovost osobně považuji spíše za vykonstruovaný nebo přinejmenším sporný.

Z pohledu našeho knihkupectví jsme žádné změny ohledně hotovostních plateb nedělali. Stále je možné zasílání na dobírku, přímo v knihkupectví pak hotovostní platbu spíše upřednostňujeme (nemusíme pak též platit provize karetním asociacím). Na výdejním místě Trigon a u našeho vlastního rozvozu je pak možná, tak jako dříve, výhradně hotovostní platba. Hotovostní platba je taktéž nezbytná, chcete-li využít bezplatné možnosti vrácení antikvárních knih do 14-ti nebo 28-dnů (tj. naši „bezplatnou půjčovnu esoterických knih„). Věříme, že tyto naše postoje přijmete s pochopením. Jak se ukazuje, nic totiž nakonec není zcela černobílé.

Jan Jelínek


Seznam novinek v knihkupectví od 28. 4. do 11. 5. 2020:

FT 529 – Životopis jogína /2 – Paramhansa Jógánanda
Autor: Svámí Krijánanda
Tato kniha začíná tam, kde Jógánandův proslulý „Životopis jogína“ skončil. Jógánandův blízký a přímý učedník svámí Krijánanda dokresluje obraz mistra.
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 361.00 Kč, Vyšlo: 11.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 545 – Vzdej se! a žij podle Boží vůle
Autor: Larry Richards
Nakladatelství: Portál
Americký katolický kněz Larry Richards, autor knihy „Buď mužem!“ zaujme svým svérázným stylem psaní, ve kterém dominuje ráznost a přitom upřímnost.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 297.00 Kč, Vyšlo: 07.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AB 083 – Iluze etických relativistů
Autor: Jiří Fuchs
Nakladatelství: Academia Bohemi
Spor s relativisty – negativní etika. Problematické pokusy o zdůvodnění mravnosti. Důkaz přirozeného mravního zákona. Neegoistická povaha mravnosti…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 512.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 288 – Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech
Autor: Radkin Honzák
Nakladatelství: Mladá fronta
Není to jen tak, to může dosvědčit každý, kdo s nějakou vážnější nemocí zápasil… Podívejme se na věc s autorovým optimismem a zdravým nadhledem.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

IR 037 – Skrytá nauka za jógou II. – Moudrost Nadjá
Autor: Paul Brunton
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 409.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RV 046 – Zdraví člověka – 40 otázek 2. díl
Autor: S. N. Lazarev
Nakladatelství: Amaratime
Problémy lidí jsou podobné, ale každý příběh vyprávěný v dopisech je individuální a má své vlastní zvláštnosti, které Sergej Nikolajevič vysvětluje…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PO 145 – Pánevní dno
Autor: Franziska Liesner
Nakladatelství: Poznání
Navažte vědomý kontakt se svým pánevním dnem a probuďte ho. Svépomocný test kondice pánevního dna a cviky pro jeho posílení. Rady pro sport …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 307.00 Kč, Vyšlo: 05.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

JF 018 – Poutník (prostorem a časem)
Autor: Jan Konfršt
na základě vlastních prožitků a zrání zpracované téma obražené v dobovém příběhu Ježíše a jeho bratra Jakuba inspirujícím ke krokům na vlastní cestě
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 363.00 Kč, Vyšlo: 05.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GM 025 – Buď změníš svůj život, nebo život změní tebe
Autor: Eva Gmentová
„Tajemství životního úspěchu a štěstí není v tom, co děláš, ale jak to děláš. O štěstí nebo neštěstí člověka nikdy nerozhoduje co, ale jak…“
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 186.00 Kč, Vyšlo: 29.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PE 124 – Jak se dělá lesní zahrada
Autor: Patrick Whitefield
Nakladatelství: Permakultura
Lesní zahrada (jedlý les) je zahrada produkující potraviny,založená na modelu přírodního lesa s ovocnými stromy,skopřápkovinami a vytrvalou zeleninou.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 446.00 Kč, Vyšlo: 29.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno