E-novinky k 30. 4. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Otevřeno (téměř) v plném rozsahu

Od 27. 4. je knihkupectví otevřeno. Omezení jsou očekávatelná – prosíme proto o udržování větších rozestupů a dalších pravidel – vzhledem k poměrně velkým prostorám by to neměl být problém. Dole vyřídíte běžné záležitosti, přístup do prostor nahoře (tedy antikvariátu a „Sokolího hnízda“) budeme prozatím regulovat s tím, že v těchto prostorech bude možné pro několik zákazníků i posezení u stolečků a důkladnější studium knih.

Zpočátku se může stávat, že budeme mít zamčeno u hlavního vchodu – v tomto případě prosím zvoňte nebo volejte, jsme přítomni, uvedeme Vás. A těšíme se na Vaši návštěvu.

Jan Jelínek


Květnová sleva 50 % na antikvariát:

Pod rozkvetlou třešní – kniha z našeho antikvariátu

Ať již budete knihy číst doma nebo třeba v jarní přírodě, naše široká nabídka je Vám stále k dispozici. Již od 30. 4., 18:00 (tj. od uzavření prodejny poslední pracovní den před květnem) je pak aktivní pravidelná květnová sleva 50 % z doporučených cen knih (u běžných antikvárních knih). Kromě toho je antikvariát nyní nově občerstven o jeden velmi velký výkup (cca 380 knih) – nové knihy najdete například na počátečních stránkách internetového obchodu, neboť knihy jsou zde podle data výkupu seřazeny. Další možností je pak hledat podle kompletního seznamu (všechny knihy na jedné stránce) setříděného podle příjmení autora. Zde nemusíte na nic klikat, stačí rolovat kolečkem.

Největší nabídku očekávejte klasicky na začátku měsíce, zajímavější knihy pak průběžně ubývají, i když naopak mohou přibývat nové výkupy. Váhání se proto spíše nevyplatí 🙂 Těšíme se na Vaše objednávky.


Vyšel nový Logos:

Logos 2019 – sborník pro esoterní chápání života a kultury

Nenechte se mýlit – již dlouhá léta vychází Logos s aktuálním vročením až počátkem následujícího roku. Má to své historické souvislosti a i tentokrát vyšel Logos 2019 až letos, díky současným událostem dokonce až nyní v dubnu. To ale nemění nic na jeho aktuálnosti, neboť se vždy zabývá výhradně tématy nadčasovými. Jeho letošní podtitul zní „Tváře Luny“ a jednotlivé články proto zrcadlí měsíc v nejrůznějších jeho podobách. Seznam článků a ukázku z jednoho z nich naleznete  v detailu položky.

V případě zájmu jsou průběžně k dispozici i prakticky všechny starší ročníky.


Po Praze (a Kladně) doručujeme knihy zdarma

Rozvážení po Praze bez omezení na velikost zásilky jste si oblíbili a tak jsem se rozhodli v něm ještě nějakou dobu pokračovat. Prodloužili jsme jej se současnými podmínkami ještě do 15. 5.. Rozvážíme vždy v pondělí, středu a pátek (s výjimkou svátků) do 18 do 21 hodin. Při dokončování objednávky prosím volte „DORUČENÍ po Praze„, a to i v případě Kladna. Zajedeme k Vám v nejbližším volném termínu – obvykle hned následující rozvozový den. Platba probíhá na místě při předání zásilky v hotovosti.

Po zkušenostech z minulého týdne se pak opět musím rozplývat nad rozmanitostí Prahy, kdy mne cesty s knihami nově zavedly např. do Hostavic, Třeboradic či Dolních Černošic. Omlouvám se tímto Lipencům a Čakovicím, které jsem považoval za nejodlehlejší. Některá z nových míst jsou ještě vzdálenější. V případě Dolních Černošic na mne již opravdu dýchlo nefalšované venkovské prostředí a uvítal mne „poslední dům“ s rozsáhlými pastvinami všude kolem. I takto se bydlí v Praze, rád jsem se alespoň podíval.


Slovensko – další podání plánováno na 14. 5. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 11. 5. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem. Kurz eura nyní výrazně posílil, takže Vás knihy vyjdou levněji 🙂


Nečekaná změna pozic – za duben třetí nejprodávanější kniha:

Táňa Havlíčková: Jídlo pro duši

OCTO-GRAM – nová stravovací metoda podle osmi typů OCTO CODES; najezte se do sytosti bez hladu a odříkání (a bez cvičení)

Jídlo pro duši - obálka

K dispozici jsou i další dvě autorčiny knihy: „Móda a duše aneb Klíč k sobě“ a „Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši“.


Vzácnost, kterou stále máme:

Nové poselství z Prahy

… pokud je nám známo, všude jinde je vyprodáno … u nás posledních cca 20 ks

Nové poselství z Prahy - obálka

Anonymní spis s propracovaným systémem mystických písmenkových cvičení. Jen v našem knihkupectví se jí za celou historii prodalo již téměř 1500 ks.


Po krátké přestávce opět na skladě:

Jindřich Jašík: Cesta ze schizofrenie

…I když jsem psal, že za schizofrenií vidím nespokojenost s realitou vnějšího světa, z pohledu léčby jde až o tu poslední věc, které je potřeba věnovat pozornost. Schizofrenik by se dal nejlépe definovat jako člověk v zajetí strachu. To on byl hlavním důvodem toho, proč jsi nebyl nadále schopný fungovat v normální společnosti… (ukázka v detailu knihy).

Tato kniha je výpovědí lidské bytosti, která prošla tím nejhlubším peklem a zese se vrátila do lidského světa. Proto přináší cenné poklady vhledů...

Je to jen můj názor … (?)

Rouška jako náhubek. Alespoň tak to s nadsázkou říkám. Přestože vnímám vážnost situace, která je však podle mého názoru způsobena spíše doprovodnými reakcemi vlád podporovaných médii, stále jsem toho názoru, že ani tato nemoc není nic nepřirozeného, a patrně ani tolik nebezpečného, jak je prezentováno.
Proč je uváděn jako důvod úmrtí v případě souběhu obtíží vždy právě COVID-19? Vždyť téměř vždy jde o souběh s dalšími závažnými onemocněními. A i tak – každý běžný den umírá v ČR bez velké pompy na 300 pacientů (z toho např. okolo 80 s onkologickými potížemi). Ve srovnání s tím jsou cca 4 úmrtí denně připsané koroně naprostou menšinou.

A vše je dokonce téměř naopak – díky šílenství okolo koronaviru se běžní pacienti obávají navštívit lékaře s jinými onemocněními – prasklá slepá střeva, sepse vzniklé komplikacemi se zuby a další neléčené potíže se stávají nečekanou realitou a dostávají se tak na pomyslnou druhou misku vah. Tu však má málokdo odvahu vidět. … a to nemluvím o dalekosáhlých následcích pro běžný chod celé naší společnosti a tím způsobená lidská neštěstí. Ztráty zaměstnání, krachy firem, domácí násilí, zadlužování…

Rouška je náhubek. Vdechujeme vlastní vydýchaný vzduch. Je nám předkládáno, že jsme nebezpečím pro druhé a oni jsou nebezpečím pro nás. Nabídnout ruku je téměř faux pas… Nuž, to jsem se rozohnil. Co jsem vlastně chtěl říci? Asi to, ať používáme vlastní selský rozum a korigujeme důsledky davového šílenství. Třeba ve Švédsku to funguje – stačí říct „jsme přece dospělí“. A nemoc neřádí nijak výrazně více.

Jan Jelínek


Seznam novinek v knihkupectví od 14. do 27. 4. 2020:

CE 168 – Malý kompas víry
Autor: Max Kašparů
Nakladatelství: Cesta
pro každého, kdo hledá něco více, než už má, hledá nadstandard své existence, hledá odpovědi, které zatím nenašel, hledá jiný smysl života …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 111.00 Kč, Vyšlo: 27.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KD 022 – Stateční v zahradě
Autor: Thomas Hess
Nakladatelství: Kazda
Jak pečovat o zahradu v době klimatických změn. Přizpůsobení postupů, šetrné hospodaření s vodou, vysazování odolných rostlin …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 27.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

LG 045 – Logos 1,2/2019-sborník pro esoterní chápání života
Nakladatelství: Trigon
Na stránkách letošního sborníku Logos se zrcadlí měsíc v nejrůznějších svých podobách. Podtitul současného ročníku totiž zní „Tváře Luny“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 543 – Psychopat ve vaší posteli
Autor: Jackson MacKenzie
Nakladatelství: Portál
Prožili jste někdy vztah s psychopatem? I když o tom třeba nevíte, je to klidně možné. Psychopaté dokážou být okouzlujícími mistry manipulace …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 544 – Sny jako řeč nevědomí
Autor: Robert A. Johnson
Nakladatelství: Portál
Nevědomí, hluboký zdroj vnitřních konfliktů, ale i růstu, obnovy, síly a moudrosti se projevuje prostřednictvím řeči symbolů. Porozumme mu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 542 – Zbláznění – mánie, deprese, Michelangelo a já
Nakladatelství: Portál
O svém životě s bipolární poruchou, kde se střídá mánie a deprese – s nadhledem a humorem, v komiksovém provedení. Životě s nálepkou „blázna“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 318 – Astrologie pro zdraví a pohodu
Autor: Monte Farber
Nakladatelství: Euromedia
příznačné vlastnosti jednotlivých slunečních znamení zvěrokruhu doplněné o tipy na meditace, cvičení, léčivé čaje, kameny či barvy pro každé znamení
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 17.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GA 038 – Babička potrkala dědečka / Co tomu říkáte doktore?
Autor: Radkin Honzák
Nakladatelství: Galén
Když přijde zlá choroba. Prezidentský trus. Funkční kašel. Posvátné krávy, pro něž zákony neplatí. Strach a broky: dobrý kšeft…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 233.00 Kč, Vyšlo: 17.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DI 040 – Horizont poznání / The Horizont of Cognition
Autor: Tomáš Pfeiffer
Nakladatelství: Dimenze 2+2
… cesta ke sjednocení mikro/makrosvěta z pohledu filozofie Bytí … Tomáš Pfeiffer, Vladislav Šíma
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DI 039 – Vanga 1911-1996 – život, myšlenky, proroctví
Nakladatelství: Dimenze 2+2
životopis a autentické záznamy ze sezení s „tetou Vangou“, která se nenechává ošálit tím, co klienti říkají, ale vidí až daleko za meritum věci
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VN 009 – Konec utrpení v rodinách a vztazích
Autor: Veronika Neumannová
Nakladatelství: V. Neumannová
… pochopte zátěž předků, své projekce a zrcadla a osvoboďte se jednou provždy …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 391.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 228 – Provázení traumatem – každodenní průvodce
Autor: Laura van Dernoot Lipsky
Nakladatelství: Maitrea
Co je provázení traumatem; Mapování odezvy na vystavení traumatu; Vytvoření změny zevnitř ven; Nalezení vlastní cesty pro provzázení traumatem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 367.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno