E-novinky k 17. 4. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Pět fází

V minulých oběžnících jsem brojil proti příliš přísným opatřením vlády, tvrdil, že se nemoci nebojím. Nyní se mi nečekaně spustil další pohled. Otevřel jej článek Ládi Dvořáka (též autora knihy „Obejměte své vnitřní dítě„) na serveru psychologie.cz . Přirovnává tam situaci okolo koronaviru k reakci na setkání se s vlastní nevyléčitelnou nemocí a přibližuje rozfázování této reakce, jak jej popsala Elizabeth Kübler Rossová. A já s překvapením zjistil, že jsem možná uvízl hned v první fázi, tj. ve fázi popírání. Vnitřní dialog může probíhat například takto:

„je to v Itálii“, „neznám nikoho nakaženého“, „je to jako chřipka“ (moje teze), „je to nafouknutá bublina“, …

Kupodivu ještě při čtení článku jsem si říkal – mě se to přece vůbec netýká – já to mám zpracované. Ale teprve v nočním polobdění jsem si uvědomil – já to, co se děje kolem vlastně opravdu popírám – nepřipouštím si tu závažnost, a to také kvůli vlastnímu strachu… Co se týče článku, ještě mne oslovilo úvodní autorovo rozdělení, že není úplně nejlepší zaujímat ani úzkostný postoj („je to hrozné“), ani postoj „ezoterický“, ke kterému se často kloním já („je to jak má být“), ale raději nehodnotící postoj „je to, jak to je“. Nastavil jsem se proto smířlivěji a věřím, že další čtyři fáze (tj. zlost, smlouvání, deprese a akceptace) u mne proběhnou již rychleji… A jak to máte případně vy?

Odkaz na celý zmiňovaný článek – jeho název je „Než půjdeme dál“ – je v případě zájmu zde, doporučuji: https://psychologie.cz/nez-pujdeme-dal/

Asi není člověka, který by byl imunní vůči myriádám emocí spouštěných událostmi okolo viru. Ne vše, co se děje, je však negativní, otevírají se i nové cesty, na které bychom jinak pravděpodobně těžko vstoupili. Přeji proto všem do dalších týdnů mnoho optimismu a pevný krok

Jan Jelínek


Dvě nové knihy z nakladatelství Dimenze 2+2:

Tomáš Pfeiffer, Vladislav Šíma: Horizont poznání

(cesta ke sjednocení mikro/makrosvěta z pohledu filozofie Bytí – česká a anglická verze v jednom svazku – ukázku najdete v detailu knihy)

Vanga 1911-1996 – život, myšlenky, proroctví (sestavil kolektiv autorů)

Vanga ve dvou letech osiřela, zůstala bez matky. Ve dvanácti oslepla. Ve třiceti slyšela hlas, a pak viděla osudy lidí, minulost i budoucnost. Byla výjimečná. Měla veliké srdce, cit a lásku ke všemu živému, nejen k lidem… (ukázka v detailu knihy).

Nakladatelství Dimenze 2+2 Tomáše Pfeiffera je mojí srdeční záležitostí. „BytíJozefa Zezulky bylo totiž naší vůbec první knihou, kterou jsme společně s naším tehdejším „Přehledem edičních plánů duchovně zaměřených nakladatelství“ prodávali. Byl to opravdu pionýrský začátek s prodeji z kempingového stolku ve vestibulu stanice metra Sokolovská (nyní Florenc) – psal se prosinec 1990 tedy události ještě před oficiálním otevřením improvizované domácí prodejny v lednu 1991, které jinak označujeme za datum počátku činnosti knihkupectví (otevřeno tenkrát bylo vždy pouze ve středu od 16 do 20 hodin). Kromě toho jsem následně byl i svědkem dalších počinů pana Pfeiffera, zejména zrodu Duchovní univerzity Bytí. Byl jsem těmito událostmi též inspirován stát se vegetariánem, jímž jsem zůstal doposud.

Činnosti pana Pfeiffera si velice vážím a i nyní si rád poslechnu jeho přednášky, které jsou v současné době již snadno přístupné z archivu na internetu i online v reálném čase. V současných neklidných dobách probíhají přednášky v dvojnásobné frekvenci než obvykle, tedy 4x týdně. V případě zájmu doporučuji shlédnout též záznam ku příležitosti „Dne otevřeného nebe“, který probíhá vždy 30. 3. se slavností na hoře Řípu. Letos se díky zákazu shromažďování uskutečnilo namísto fyzického setkání pouze setkání virtuální prostřednictvím videopřenosu rozšířeného o vzpomínkový blok a fraktálové projekce. Ke stejnému datu pak byly vydány i zmiňované dvě nové knihy.


Stále platí: bezplatná výpůjční lhůta 90 dnů

Prodloužená bezplatná výpůjční lhůta na 90 dnů platí pro knihy vypůjčené ještě do 30. 4. včetně.

Co to znamená? Zakoupíte-li do konce dubna jakoukoliv antikvární knihu (s dodáním libovolným způsobem – tj. osobně, poštou, kurýrem, …), můžete ji do 90-ti dnů od zakoupení vrátit a zpět dostanete celou částku, kterou jste zaplatili.

Knihy však samozřejmě vracet nemusíte – jsou totiž Vaše. Možnost vrácení je pouze Vaše právo, kterého využít můžete a nemusíte. Knihy lze vrátit i později (nejdéle do 3 let) – zde se však již strhává půjčovné.

Prodloužená lhůta platí automaticky a týká se všech antikvárních knih zakoupených v uvedeném období. Budeme rádi, když si i v těchto časech čas na knihu najdete.

Využijte této bezplatné možnosti k studiu, v nabídce je k dnešnímu datu okolo 2500 titulů.


Po Praze doručujeme knihy zdarma – do odvolání

Opatření vlády o omezení maloobchodního prodeje bylo prodlouženo ještě do 26. 4.. Minimálně do této doby proto stále nabízíme rozvoz knih po Praze zdarma, a to bez limitu na velikost zásilky (tj. i zásilky libovolně malé). Knihy rozvážím sám obvykle v pondělí, středu a pátek ve večerních hodinách (18 až 21 hodin). Při dokončování objednávky prosím volte „DORUČENÍ po Praze„. Výjimečně bude (kromě platby v hotovosti) v případě zájmu umožněna při předání i platba platební kartou.

Ježdění po Praze mne baví – v posledních týdnech jsem opět poznal četná zajímavá zákoutí, jako například odlehlé Lipence, křivolaké uličky starých Petrovic či nečekaně přírodní prostory stranou od Bílé hory. Většinou mívám po práci nachystáno tak 3 až 5 rozvozů – jsme rádi, že se k Vám knihy mohou dostat alespoň takovýmto způsobem. Osobní doručení zdarma je možné i v oblasti Kladna, kam se večer vracívám. I zde prosím volte „DORUČENÍ po Praze“.


Slovensko – další podání plánováno na 23. 4. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v úterý 21. 4. 2020, 10:00 hod. (prodlouženo). Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená na eura.


Kniha, již máme ve výhradní distribuci:

David Icke: Život v přeludu

Život v přeludu - obálka

V průběhu současných událostí nás jistě mnohé napadá, jak to je se skutečným původem koronaviru. Zda je čistě přírodní nebo zda se jednalo o nějakou nešťastnou náhodu, případně dokonce úmysl. Další otázka pak, zda si vlády pod rouškou nouzových stavů nepřihřívají vlastní polívčičky. Nebo zda nejde o nějaké vyšší nadnárodní zájmy protlačené do našeho světa přes mainstreamová média a politické vlivy…

Sám za sebe jsem toho názoru, že nejsme povinni se podobnými úvahami zabývat a že můžeme předpokládat, že k ničemu takovému nedochází. Jelikož máme minimální možnosti věc ovlivnit, nemáme za to podle mého názoru ani žádnou osobní odpovědnost.

Přesto je jistým způsobem zajímavé přemýšlet, proč vlastně svět funguje tak, jak funguje. V tomto směru mne příjemně překvapil racionálně vedený komentář právě Davida Icka o koronaviru, který se objevil na internetovém portálu Zvědavec. Osobně nejsem nijakým přehnaným příznivcem konspiračních teorií, koho by však tato tematika hlouběji zajímala, je nahoře zmiňovaná kniha k dispozici a dokonce se u nás vyhoupla v současné době na nejprodávanější příčku.


Nová vydání z nakladatelství K4K publishing:

Tomáš Keltner: Tajemství kříže – transformace vědomí

„emoce je alergická reakce těla na rozum“ – jedna z myšlenek zajímavého pojednání o bytí, ale i bytostech, jež nás ovlivňují (ukázka v detailu knihy)

K dispozici je též druhý díl s názvem „Vyšší dívčí – transformace vědomí“. Původní vydání (pokud nepoznáváte názvy) měla prohozený titul a podtitul (tedy hlavní titul „Transformace vědomí“ 1 a 2).


Rádi připomínáme knihy z nakladatelství Holos:

Stanislav a Christina Grofovi: Holotropní dýchání

podrobný průvodce praxí holotropního dýchání s nastíněním radikálních vizí vyplývajících z této léčivé psychologie

Holotropní dýchání - obálka

Od stejných autorů je k dispozici též kniha „Krize duchovního vývoje„.


Seznam novinek v knihkupectví od 31. 3. do 13. 4. 2020:

DI 040 – Horizont poznání / The Horizont of Cognition
Autor: Tomáš Pfeiffer
Nakladatelství: Dimenze 2+2
… cesta ke sjednocení mikro/makrosvěta z pohledu filozofie Bytí … Tomáš Pfeiffer, Vladislav Šíma
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DI 039 – Vanga 1911-1996 – život, myšlenky, proroctví
Nakladatelství: Dimenze 2+2
životopis a autentické záznamy ze sezení s „tetou Vangou“, která se nenechává ošálit tím, co klienti říkají, ale vidí až daleko za merito věci
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VN 009 – Konec utrpení v rodinách a vztazích
Autor: Veronika Neumannová
Nakladatelství: V. Neumannová
… pochopte zátěž předků, své projekce a zrcadla a osvoboďte se jednou provždy …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 391.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 228 – Provázení traumatem – každodenní průvodce
Autor: Laura van Dernoot Lipsky
Nakladatelství: Maitrea
Co je provázení traumatem; Mapování odezvy na vystavení traumatu; Vytvoření změny zevnitř ven; Nalezení vlastní cesty pro provzázení traumatem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 367.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PE 123 – Pandemie od starověku po současnost
Autor: Vojtěch Heller
Nakladatelství: Petrklíč
lidé od nepaměti mívali strach z nemocí, které ohrožovaly jejich životy, a nebylo jich málo – koronavirus nicméně není smrtelná nemoc
Recenze: Ano – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 03.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

CN 008 – Úvod do Image Medicine (Ji xiang ji sue)
Autor: Su Ming-tchang
Nakladatelství: Centrum nejv.po
Image Medicine je součástí starověké čínské medicíny, která zkoumá, co je to lidský organismus, obecně co je to Život a co je to obraz
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 03.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BE 182 – Buddhova kniha o stresu
Autor: Joseph Emet
Nakladatelství: Beta
Každý člověk reaguje na náročné a stresující situace jinak, vždy je však důležité uvědomit si, co můžeme a nemůžeme ovlivnit…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 01.04.2020, Kategorie: Knihy | Buddhismus, zen