E-novinky k 19. 3. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Pár slov proti rozkolísání

Současná situace je nelehká. Rozhlédneme-li se kolem, vidíme opatření, která se zdají až přehnaná. Nikdo neví, jak se správně zachovat. Za vším pak nenápadně prosvítá strach. Strach ze smrti. Zvykli jsme si, že máme všechno pod kontrolou místo abychom přijali život tak, jak přichází, a tak jej oslavovali. Právě dnešní doba byla typická tím, že jsme si nepřipouštěli, že máme nějaké nepřátele, nic, co by nás mohlo ohrozit. Nebo jsme takovéto myšlenky často vytěsňovali. Nyní se příliš schovat nelze. Média každý den zdůrazňují, kolik lidí je nakažených, kolik lidí zemřelo (u nás prozatím nikdo, tak alespoň kolik je vážně nemocných). Člověk má pocit, že nelze nikam utéci.

Hlavní důvod asi je, že jde o záležitost novou – na to, že v ČR cca 1.500 lidí ročně umírá v souvislosti s běžnou chřipkou (zdroj: Státní zdravotní ústav) nebo 15.000 na následky kouření (zdroj: Novinky.cz) jsme si již tak nějak zvykli.

Je mi sympatický přístup Velké Británie, která se ke společenským omezením staví zdrženlivě („zachovejte klid a myjte si ruce“) (blíže SeznamZprávy). Podle britské teorie bude muset dojít k proběhnutí nemoci u cca 60 % obyvatel – poté očekávají, že by měla vzniknout „kolektivní imunita“ a nemoc se měla přestat významněji šířit. Dokonce má být záměr jít tomu vstříc, připravit se a chránit ohrožené skupiny (blíže iRozhlas.cz). Tak jsem to četl. Nevíme přesně, co se bude dít. Na druhou stranu jde o proces moudré přírody, který má nejspíše i nějaký důvod, který sami nejsme schopni postřehnout.

Možná nejhorší důsledek situace je pak rozdmýchávání strachu, paniky, pesimistických očekávání do budoucna. Nicméně na nastalé dění se můžeme dívat určitě i optimisticky. Donutí nás zastavit se a přehodnotit přebujelé poletování (obrazně i doslova), nalézt prostor pro zklidnění, dospět k uvnitřnění, meditacím. Děti, které nechodí do školy, se mohou sblížit se svými prarodiči, rodiny se semknou. Budeme více rozlišovat, co je zbytné a co nezbytné… Budeme z toho také unavení. To však k životu nepochybně patří.

Přeji nám, abychom dokázali nadhlédnout nad neklid kolem a využít nastalé situace ke kroku do sebe, ale také k srdcím dalším.

Jan Jelínek

PS. pod čarou bych si dovolil přiložit několik odkazů na další texty k aktuální situaci, které jsou myslím posilující a vystihující:


Prodloužena bezplatná výpůjční lhůta na 90 dnů

Jako reakci na současnou situaci jsme se rozhodli s platností od 19. 3. prodloužit bezplatnou výpůjční lhůtu na 90 dnů (běžně je tato lhůta 28 dnů pro studenty a členy Kruhu Hledající a 14 dnů pro ostatní čtenáře). Toto prodloužení platí pro knihy vypůjčené do 30. 4. včetně.

Co to znamená? Zakoupíte-li do konce dubna jakoukoliv antikvární knihu (s dodáním libovolným způsobem – tj. osobně, poštou, kurýrem, …), můžete ji do 90-ti dnů od zakoupení vrátit a zpět dostanete celou částku, kterou jste zaplatili.

Knihy však samozřejmě vracet nemusíte – jsou totiž Vaše. Možnost vrácení je pouze Vaše právo, kterého využít můžete a nemusíte. Knihy lze vrátit i později (nejdéle do 3 let) – zde se však již strhává půjčovné.

Prodloužená lhůta platí automaticky a týká se všech antikvárních knih zakoupených v uvedeném období. Budeme rádi, když si i v těchto časech čas na knihu najdete.

Do 25. 3. platí na antikvární knihy navíc sleva 50 % jako malý revanš za na podzim odložený festival Evolution (viz článeček níže).


Festivaly jsou zrušené – udělejme si jeden malý doma

Ono to úplně nejde, ale alespoň trošičku. Nabízíme Vám domů antikvární knihy, které jsme měli připravené do stánku na festivalu Evolution, a to s naší tradiční veletržní slevou 50 %. Všem zájemcům pak přidáme již předem naplánovanou knihu Jiřího Mazánka „Píseň mého srdce I.“ za symbolickou korunu. K tomu můžete vytáhnout ze skříně třeba vonné tyčinky či tibetské vlaječky (nebo je přikoupit) a atmosféra bude jistě dokonalá :-).

Vybírat můžete z více než 2500 titulů – nabídka se stále obměňuje, jelikož každý týden přibude několik nových výkupů. Ale to již jistě znáte :-).

Seznamy knih jsou dva:

Festival měl původně proběhnout od 20. do 22. 3., my jsme naši „nabídku domů“ prodloužili na objednávky uskutečněné až do 25. 3..


Po Praze, po Praze, knihy zdarma vezeme

Opatření vlády omezuje maloobchodní prodej knih i volný pohyb osob nejméně do 23. 3.. Do odvolání proto nabízíme rozvoz knih po Praze zdarma, a to bez limitu na velikost zásilky. Rozvážíme obvykle v pondělí, středu a pátek ve večerních hodinách. Volte prosím při dokončování objednávky „DORUČENÍ po Praze“. Výjimečně bude (kromě platby v hotovosti) v případě zájmu umožněna při předání i platba platební kartou.


Slovensko – další podání plánováno na 2. 4. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 30. 3. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem na eura.


Nová dodávka:

šalvěj bílá a další vykuřovadla Rymer

Již před desítkami tisíc let lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů (ať už to byly byliny, větve jehličnatých stromů či pryskyřicí nasáklé dřevo) má nejenom různou vůni, ale také různé účinky na jejich psychiku… (pokračování zde).


Dotisk k dipozici:

Pjér la Šé’z: Cesta

začneme-li se duchovně probouzet, nebudeme zpočátku své „cestě“ rozumět; ještě obtížnější pak bude naše vnímání někomu sdělit (ukázka v detailu knihy)

Cesta - obálka

Seznam novinek v knihkupectví od 3. do 16. 3. 2020:

PT 537 – Hry na dlani – Do školy i mimo ni
Autor: Naděžda Kalábová
Nakladatelství: Portál
tvořivé hry a činnosti, které si kladou za cíl hravou formou upevňovat učivo prvního stupně základní školy či oživit třídnické či suplovací hodiny
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 237.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 538 – Když ty nejsi ty
Autor: Anita de Nennie
Nakladatelství: Portál
„přenos“ a „protipřenos“ hrají roli ve všech formách komunikace – v rodině, v lásce, mezi přáteli, v pracovním prostředí, vůči lékařům, …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 051 – Migréna a tinnitus – možnosti alternativní léčby
Autor: Rudolf Zemek
Nakladatelství: Meduňka
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 70.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GN 026 – Poznávací stezky v Národním geoparku Egeria
Nakladatelství: Granit
geologicky a historicky cenné území okresů Cheb, K. Vary a Sokolov – virtuální stezky v terénu doplněné tabulkami s QR kódy se zaměřením na geologii
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 63.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 539 – Ve školce je bezva
Autor: Ladislava Horová
Nakladatelství: Portál
Kniha plná písniček, her, pohybových improvizací i jednoduchých tanečků, říkadel, melodizací, divadelních dramatizací, hádanek a veselého kreslení.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 174.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

CE 167 – KáPéZetka pro manželku
Autor: Kateřina Šťastná
Nakladatelství: Cesta
„hledej svou třísku, a nalezneš trám“ – jak myslet na svého muže s větší pokorou a hledat chyby více než v něm, v sobě; stále dokola a dokolečka
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 46.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 526 – Léčba Crohnovy nemoci, ulcerózní kolitidy a …
Autor: Dirk Klante
Nakladatelství: Fontána
.. artritidy – autor popisuje, jak byl díky altrnativní tepapeutické metodě schopen zcela vypustit tradiční léčiva – „místo kortizonu mrkvová polévka“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 527 – Léčivé bylinky sv. Hildegardy z Bingenu
Autor: Peter Pukownik
Nakladatelství: Fontána
Ve spisech Hildegardy z Bingenu nacházíme i dnes cenné rady, jak využít léčivou sílu přírody, předcházet nemocem nebo je sami léčit přírodní cestou.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 324.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 206 – Mysterium coniunctionis II.
Autor: C. G. Jung
Nakladatelství: Malvern
ve druhé části svého díla C.G.Jung pokračuje v líčení stěžejných alchymistických symbolů (král a královna,Adam a Eva) a odpovídajících duševních stavů
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 463.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FR 038 – První tři roky dítěte
Autor: Karl Konig
Nakladatelství: Franesa
… osvojení si vzpřímené chůze … osvojení si mateřské řeči … procitnutí myšlení … zákonitosti a postup těchto dějů a jejich souvislosti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KN 007 – Řeka s rozpuštěnými vlasy
Autor: Honza Vojtko
příběhy pro děti, které jsou psány tak, aby je ocenili i dospělí a nenudili se při nich – někdy pohádkovější, někdy spíše mystické a mytologické
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 297.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 528 – Totemová zvířata – Duchovní a magická moc zvířat
Autor: Ted Andrews
Nakladatelství: Fontána
Jak složitě je každý rys přírody vpleten do našeho života… Dotkněte se prapůvodní části vašeho srdce – a rozhoří se už dlouho pohaslé žhavé uhlíky.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BG 003 – Západní Alpy – Vysokohorské túry
Nakladatelství: Bergverlag
90 skalních a ledovcových túr ve Švýcarsku – podrobný popis výstupů na vrcholy velehor, nad kterým je možno nejen snít; pro začátečníky i zkušené
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 418.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VO 202 – Zasvěcení do haitského vúdú
Autor: Veronika Šulcová
Nakladatelství: Vodnář
spojené vyprávění vlastních zážitků s vúdú na Haiti s akademickým výkladem pojednávajícím o základech a hlavních principech haitského vúdú
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 493.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FR 037 – Život mezi smrtí a novým narozením
Autor: Rudolf Steiner
Nakladatelství: Franesa
Smrtí začíná nová fáze v životě lidské duše. Duše prochází jednotlivými sférami kosmu a její prožívání zde závisí na životě, který vedla před smrtí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 233.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 088 – kadidelnice červený onyx kamenná miska, menší
Nakladatelství:
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 270.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 105 – kadidlo Borovice sibiřská fosilní, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 186.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 104 – kadidlo Jedle balzámová, 20 ml /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 140.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 103 – kadidlo Kopál negro, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 93.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 102 – kadidlo Toluánský balzám, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 140.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 100 – kadidlo Vrcholák – Arjuna kůra, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 84.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 377 – Harmonická strava
Autor: Valerij Sinelnikov
Nakladatelství: Eugenika
Stravování pro dosažení harmonie a zdraví. Kdy je vhodné konzumovat konkrétní druhy potravin. Test na určení konstitučního typu. Guny a potraviny.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 305.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 167 – Jak rychle porozumět druhým /Alferia/
Autor: Paul D. Tieger
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 525 – Jóga – světlo života
Autor: B. K. S. Iyengar
Nakladatelství: Fontána
„Jóga vám umožní znovu objevit vědomí celistvosti v životě, kdy nebudete mít pocit, že se pořád jen snažíte pospojovat dohromady rozbité kousky…“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 166 – Stop době plastové
Autor: Christoph Schulz
Nakladatelství: Grada
život bez plastů je snadnější, než si myslíte – kniha pro ty, kteří se rozhodli změnit svět a začít u sebe – malými krůčky, každý den
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 378 – Tělo bez bolestí, ztuhlostí a slabostí
Autor: Thérése Bertheratová
Nakladatelství: Eugenika
Od prvních měsíců reagujeme na rodinné, sociální a morální tlaky. „Drž se zpříma! Pojď rychleji! Buď hodný!“ Abychom vyhověli, deformovali jsme se…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 184.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 379 – Život bez bolesti
Autor: Lee Albert
Nakladatelství: Eugenika
13 nejběžnějších potíží, jejich příčina a jak se jich zbavit; jednoduché protahovací cviky se zázračným účinkem; správné držení těla při sezení, …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 205 – Bůh a příroda – Filosofické úvahy 1979-1983
Autor: Zdeněk Neubauer
Nakladatelství: Malvern
Je možno se s ním přít, nesouhlasit, inspirovat se, přijímat bez výhrad, to je jedno, je ale zde a svými texty utváří mysl dalších generací…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 324.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OR 026 – Moje ptačí roky
Autor: Miloslav Nevrlý
Nakladatelství: Serius
o nadšencích, kteří vlastnoručně vyráběli hliníkové kroužky; o chlapeckých dobrodružstvích na výpravách za ptáky do jižních Čech či do zákoutí Prahy
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 317 – Slova posledního Dalajlamy
Autor: Francois Gautier
Nakladatelství: Euromedia
Autor, novinář, který žije již 40 let v Indii, sestavil hlavní témata, ke kterým se Jeho Svatost dalajlama v jejich vzájemných rozhovorech vyjádřil.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KO 116 – Toulky po okraji Midgardu – Příběhy z mého života
Autor: Wolf Storl Dieter
Nakladatelství: Kořeny
Midgard, zahrada uprostřed, je příroda jak ji běžně známe. Na opačné straně je Utgard, Vnější svět, do jehož sfér se odvažují za svou prací šamané.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 333.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 287 – Záhady Peru
Autor: Arnošt Vašíček
Nakladatelství: Mystery Film
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 213.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KS 152 – Závislosti srdce
Autor: Robert Hemfelt
Nakladatelství: Karmelitánské n
Jak opustit nezdravé vztahy – praktický návod, jak se osvobodit od vztahů vzájemné závislosti. Pro rodinné psychoterapeuty, ale i další zvídavé.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno