E-novinky k 5. 3. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Nová kniha jednoho z nestorů klasické homeopatie:

Rajan Sankaran: Metoda osmi oken

Přesnost, úplnost a hloubka při rozboru homeopatických případů. Důvody, proč metoda rozboru případu pomocí osmi oken snižuje pravděpodobnost omylu (ukázka v detailu knihy).

K dispozici jsou též další autorovy knihy, kupř. „Základní kniha homeopatie


Domluvíte-li se v průběhu března:

pro výkupy si sami dojedeme po celé ČR

Běžně pro výkupy mimo Prahu nejezdíme – v tomto březnu však děláme výjimku, která platí pro výkupy nad 50 knih po předchozí domluvě. Pro avizovaný výkup se pokusíme dorazit co nejdříve, nejdéle však do konce května. Cestu pro výkupy budeme spojovat buď s pravidelnou cestou na Slovensko nebo slučovat několik výkupů z podobné oblasti najednou.

Výkupní ceny knih jsou předem dané a zjistíte je v případě zájmu při vložení knih do naší výkupní kalkulačky. Výkupní cenu knih ovlivňuje přítomnost knih vzácných a doporučovaných (viz podrobnější komentář u kalkulačky).

A jak výkup probíhá? Na domluveném místě knihy převezmeme a sepíšeme dodací list (jsou k tomu potřeba údaje z Vašeho občanského průkazu). Vlastní výkup potom zpracujeme cca do týdne a výtěžek poté poukážeme na účet, který udáte.

Domluva je poté možná nejlépe e-mailem (knihy@hledajici.cz) nebo telefonicky (220 873 250). Pokud vám tedy některé knihy v knihovničkách přebývají, děkujeme za nabídky.

Pozn.: Vykupujeme pouze knihy z oblasti našeho zájmu (tj. esoterika, alternativní medicína, …), které jsme někdy prodávali (jinými slovy ty, které najdete ve výkupní kalkulačce – jedná se celkem o cca 20.000 titulů).


Přijďte si na festival Evolution (20. – 22. 3. 2020) pro knihu za korunu

Stavíte-li se u našeho stánku kdykoliv v průběhu festivalu, dostanete od nás zajímavou knihu Jiřího Mazánka „Píseň mého srdce 1 za pouhou korunu.

Knihu si můžete objednat předem (budete mít u stánku odloženo na jméno) nebo se stavit jen tak (v tomto případě do vyprodání zásob, které jsou nicméně dostatečné). Pro každého návštěvníka je připravena jedna kniha (oproti předložení vstupenky, kterou orazítkujeme).

Píseň mého srdce /1 - obálka

Soubor zamyšlení a promluv vycházejících svého času v časopisu Dotek (ukázka v detailu knihy).

Na Festivalu si můžete vyzvednout i jakoukoliv další předem přes internetový obchod odeslanou objednávku nebo si vybrat z rozsáhlého výběru zejména antikvárních knih a karet, které budeme mít k dispozici na místě. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Doplněny zásoby z nakladatelství ArchET:

Pavel Kozák: Posvátná geometrie Čech a Moravy (a další)

Znovuuvědomění si hluboké rozmanitosti české kotliny, její geometrické územní vazby současné i minulé, energie krajiny, …

Zároveň jsou k dispozici i další knihy z autorova jednomužného nakladatelství (ArchET): „Tajemná místa Prahy„, „Tajemná místa na samém jihu Čech“ a „Posvátná místa Šumavských Plání„.


Praktická publikace o dlouhodobých půstech a jejich léčebných účincích – opět na skladě:

Pavel Mácha: www.PUST.cz (sktipta formátu A4)

Ojedinělá a nekonformní skripta s vlastními praktickými zkušenostmi vícero účastníků s dlouhodobými, i 75-ti denními, půsty (ukázka v detailu knihy).


Náš „zlatý fond“ se rozrostl na 50 knih:

Zlatý fond – knihy, které nás obzvláště zaujaly

Prozatím posledním přírůstkem se stala nová kniha Davida R. HawkinseJá: Realita a subjektivita„, o které jsme krátce informovali již v předchozích novinkách. Moc se nám líbila a tak jsme ji přidali do zlatého fondu společně s předchozí knihou „Vzestup po úrovních vědomí„.

Do detailu knihy pak v případě zájmu přibyla ještě další nová ukázka (kapitolka „Proč je duchovní hledání často tak náročné?“).

Stezka k Osvícení prostřednictvím radikální pravdy je náročná a předpokládá,že se člověk vzdá zažitých přesvědčení – Nejvyšší Realita se pak může zjevit.


Doplněny zásoby knih Květoslava Minaříka:

Květoslav Minařík: Přímá stezka (a další)

Opět máme k dispozici všechny dostupné knihy tohoto význačného mystika. Od základní Přímé stezky přes autobiografii Kéčara po nejnovější Prognostickou astrologii.

Hodně zajímavé jsou např. též výbory z dopisů žákům (Praxe Přímé stezky /1 až /3) nebo komentovaná duchovní díla dalších autorů (Lao-c’ovo Tao-te-ťing, Patandžáliho jógasútra či nověji vydaný Bulwer-Littonův Zanoni). Doporučujeme.

Přímá stezka - obálka

Slovensko – další podání 12. 3. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 9. 3. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Jak přečurat poštu:

lhůta k vyzvednutí a její prodlužování

Nebudeme nic zastírat. S poštou bývají občas problémy. Pokud ale dodržíme určitá pravidla, lze s ní vyjít poměrně dobře. A některé její služby se na druhou stranu opravdu reálně zlepšují.

My k zasílání používáme buď „doporučené dopisy“ (RR), a to u zásilek menších (váha může být do 2 kg a tloušťka do 5 cm). Nebo pak „balíky do ruky“ (DR) v případě zásilek větších.

Pokud se nezdaří pokus o doručení, k němuž dochází obvykle za 1 až 2 dny po podání, uloží pošta zásilku na pobočce a do schránky vhodí oznámení. Na poště si potom můžete zásilku vyzvednout po dobu 15-ti dnů (v případě doporučeného dopisu) nebo 7-mi dnů (v případě balíku do ruky). Úložní doba se počítá ode dne pokusu o doručení. Lhůtu pro vyzvednutí si můžete prodloužit. Vhodnější než telefonát (na poště telefony často málo berou) je prodloužení přes internet, kdy ve sledování zásilek kliknete na tlačítko „změnit doručení“ a identifikujete se nejlépe kódem vytištěným na oznámení (viz obrázek níže v červeném kroužku). Poté postupujete podle nabízených možností (prodloužení výdejní lhůty, opakované doručení, doslání na jinou adresu, …).

A ještě několik menších rad usnadňujících doručování:

  • na poštovní schránce byste měli mít uvedeno své jméno a měla by být volně přístupná z ulice, nikoliv tedy za uzamykatelnými dveřmi
  • jako doručovací adresu můžete zvolit klidně adresu do práce (nezapomeňte přitom doplnit název firmy) – doručování bývá v mnoha případech jednodušší
  • uvádějte v objednávce též kontaktní telefonní číslo – zejména u balíků je doručovatelé často používají, někdy dokonce z vlastní iniciativy z pošty zavolají i v okamžiku, kdy by se zásilka měla vracet
  • nespoléhejte na vhození „oznámení“ do schránky – pokud zásilku očekáváte, ptejte se na ni – buď na poště nebo u nás (řekneme vám její podací číslo a datum podání)
  • v případě potřeby si nechte zásilku znovu doručit ve zvolený den běžnou pochůzkou (zdarma) nebo přeposlat na jinou adresu, případně lze využít možnosti večerního doručování (je k dispozici na vybraných poštách za příplatek)
  • pokud je zásilka na dobírku a potřebujete potvrzení o zaplacení (např. kvůli účetnictví) nechte si jej vydat ihned při placení (od doručovatele nebo na přepážce)
  • při vyzvedávání balíku na poště s vyvolávacím systémem doporučujeme načíst vyzvedávací kód z oznámení přímo do strojku vydávajícího lístečky – jste poté odbaveni přednostně (podle měření pošty je průměrná doba vydání při použití vyzvedávacího kódu mezi 2 a 3 minutami, což se zdá až neuvěřitelné, ale zřejmě pravdivé)

Seznam novinek v knihkupectví od 20. 2. do 2. 3. 2020:

RV 045 – Pozemské štěstí (Diagnostika karmy 3)
Autor: S. N. Lazarev
Nakladatelství: Amaratime
třetí kniha „Diagnostiky karmy“ v novém vydání (v dřívější edici číslovaná 2/2); hojnost i zdraví může přijít, když je v harmonii naše vnímání světa
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 02.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RA 028 – Rozpovídej se – Logopedická cvičení (3 až 4 roky)
Autor: Lucie Krejčová
Nakladatelství: Raabe
praktická cvičení pro rozvoj řeči děti v mladším předškolním věku kopírující přirozený vývoj řeči; kopírovatelné pracovní listy s žertovnými obrázky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 302.00 Kč, Vyšlo: 02.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 523 – Čchi-nej-cang
Autor: Mantak Chia
Nakladatelství: Fontána
jak se vyhnout vstřebávání negativních energií druhých lidí a převzít do péče vlastní zdraví pomocí samoléčebných technik čchi-nej-cang
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 398.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 532 – Deníček nudilky
Autor: Élisabeth Brami
Nakladatelství: Portál
knížečka pro děti od 9 let – Emma se nudí, ať je kdekoli. Jedno jí to ale není, tak si klade nejrůznější otázky. Aby tomu, proč se nudí, porozuměla.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AT 064 – Metoda osmi oken
Autor: Rajan Sankaran
Nakladatelství: Alternativa
Přesnost, úplnost a hloubka při rozboru homeopatických případů. Důvody, proč metoda rozboru případu pomocí osmi oken snižuje pravděpodobnost omylu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 642.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 524 – Moudrost písečných dun – Rozpravy o súfismu
Autor: Osho
Nakladatelství: Fontána
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 309 – Orákulum moudrosti (Kniha a 52 karet)
Autor: Colette Baron-Reid
Nakladatelství: Synergie
zvířata, magické krajiny, mocné živly a další obrazy, jejichž cílem je oslovit vás na tak hluboké rovině, abyste se účastnili dialogu celou svou duší
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 535 – Pán se stará
Autor: Josef Prokeš
Nakladatelství: Portál
Kniha Josefa Prokeše, vyhledávaného kněze, duchovního doprovázejícího, skauta a horolezce, vede čtenáře k novému pohledu na víru…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 209.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 536 – Sami na této zemi? O Boží přítomnosti mezi námi
Autor: Ladislav Heryán
Nakladatelství: Portál
známý salesiánský autor v nové knize vede v desítkách příběhů z praxe každého k tomu, aby si uvědomil, jak intenzivně nás Boží přítomnost obklopuje
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 534 – Stárnutí, paliativní péče a prožívání zármutku …
Autor: Tereza Cimrmannová
Nakladatelství: Portál
publikace reaguje na palčivé téma v sociálních službách, k němuž dosud chybí informace, metodická podpora i příklady dobré praxe
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 533 – Stín v nás – Podvratná životní síla
Autor: Verena Kast
Nakladatelství: Portál
Tam, kde je světlo, je i stín. V Jungově individuaci jde o protiklad s personou – stránkou, již rádi stavíme na odiv a prezentujeme svoji bezúhonnost.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 269.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 073 – Buďme zdraví lékařům navzdory II. (svazek 44)
Autor: Ludmila Eleková
Nakladatelství: K4K
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 128.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 315 – Kurz meditace – 21denní cvičení pro vaši mysl
Autor: Osho
Nakladatelství: Euromedia
Podrobný návod, jak zlepšit své soustředění a jak v sobě objevit vnitřní klid – pro začátečníky, ale i pokročilejší adepty. Úryvky z Oshových promluv.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 241.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 316 – Moc přítomného okamžiku – deník
Autor: Eckhart Tolle
Nakladatelství: Euromedia
… způsob, jak se hlouběji zamyslet nad obzvlášť nápaditými a podnětnými pasážemi knihy E. Tolleho s prostorem pro zaznamenání vlastních poznámek …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 074 – Poznej sám sebe … a poznáš vše
Autor: J. a J. Průchovi
Nakladatelství: K4K
Jarmila a Jaroslav Průchovi, dlouholetí studenti orientální medicíny, připravili knížku, dle níž je možné na sobě pracovat i bez odborného instruktora
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 188.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 070 – Zamilujte se do života s Kundalini jógou
Autor: Dita Lyner
Nakladatelství: Meduňka
kniha vedoucí čtenáře do vlastního nitra a hledající příčiny, proč jsme mnohdy ztratili radost ze života; praktická cvičení Kundaliní jógy; meditace
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 104.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 140 – Méně je více /Alpha book/
Autor: Cait Flandersová
Nakladatelství: Alpha book
… jak jsem přestala nakupovat, zbavila se věcí a přišla na to, že život má větší cenu než cokoli, co se dá koupit v obchodě …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 249.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 141 – Sova byla pekařova dcera
Autor: Marion Woodmanová
Nakladatelství: Alpha book
… jak souvisí obezita a anorexie s potlačeným ženstvím … souvislosti mezi individuačním procesem ženy a stavem jejího těla …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 522 – Vetřelci dávnověku -Oficiální doprovodná publikace
Autor: Kevin Burns
Nakladatelství: Fontána
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 491.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 304 – Lekce – Moje cesta ke smysluplnému životu
Autor: Gisele Bundchen
Nakladatelství: Anag
Méně známá tvář brazilské topmodelky, jejíž soukromý život zdaleka nebyl tak oslnivý a bez mráčku. Její hledání smysluplného života a pohledy na svět.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 21.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno