E-novinky k 7. 1. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Tip od nás

V horní části prostředního sloupce internetového obchodu najdete na tmavším pozadí vždy knihu označenou „Tip od nás“. Je to náhodný výběr z námi doporučovaných knih, které máme skladem, a kterých je něco okolo tisíce. I když jsme zaznamenali reakce, že box s tipem je příliš výrazný, myslíme si, že je to takto v pořádku, neboť jej považujeme za důležitý. Tyto knih nás vždy v nějakém směru oslovily a myslíme, že vynikají nad ostatními. Taktéž je vykupujeme za výhodnějších podmínek do antikvariátu. Častěji jsou pak u těchto knih i další informace, jako například ukázka či rozhovor s autorem.

Pozn. Budete-li opakovaně klikat např. na logo „HLEDAJÍCÍ“ či jakýkoliv jiný odkaz, bude se „Tip od násneustále měnit. Vyzkoušejte, chcete-li 🙂


Pokračujeme v tradici knih za korunu:

S. N. Lazarev: Diagnostika karmy /4 (při objednání do 15. 1. 2020)

Knihu si můžete bez dalších podmínek vyzvednout osobně v knihkupectví nebo přidat k jakékoliv objednávce nad 150 Kč (s libovolným způsobem zaslání).

Cena 1 Kč (můžete předobjednat přes internetový obchod) platí pro objednávky uskutečněné do 15. 1. 2020.

(ukázku najdete v detailu knihy)


Doplněny zásoby:

Ilona Dobrovodská: Moudrost jabloňových květů (bez CD)

Ilona Dobrovodská: Moudrost jabloňových květů (včetně CD)

Moudrost jabloňových květů - obálka

Rady a recepty na tělesnou i psychickou očistu, praktická relaxační cvičení a techniky; objevení tvůrčích schopností, možností a dovedností…

Seznam cvičení na CD: 1. Léčivé světlo, 2. Moje přesvědčení, 3. Čištění, 4. Přetržení pout, 5. Moje nové Já, 6. Technika dosažení psychické rovnováhy, 7. Nové tělo, 8. Pozitivní věty – tvůrčí myšlení, 9. Pozitivní věty – odpuštění


Aura PB – nakladatelství, se kterým dlouhodobě úzce spolupracujeme:

Paul Brunton: Vnitřní skutečnost (nové vázané vydání v Aura PB)

Z anglického originálu „The Inner Reality“ vydaného roku 1936 přeložily: Ing. Růžena Formánková, Antonie Krejčí, Olga Palková. Obálka: Irena Šmalcová.

„Za starých časů byla meditace cvičena jako posvátná část denního života. V nejstarších kulturách začala s uctíváním slunce za časného jitra. Slunce bylo jen symbolem onoho Velkého Světla, které člověk doufal nalézt v sobě. Když viděl viditelné slunce, zavřel oči a hledal vnitřní slunce, vnitřní Světlo Nadjá. Toto cvičení bylo nutností života v oněch dnech a je nutností dosud.

Protože jsme zapomněli hledat v nitru osvícení, které tam je, jsme hrozně nevědomí, ztraceni v duchovní temnotě. Pobíháme sem a tam, ale kam docházíme? Pohleďte na stále se zvětšující spěch a rozptýlenost moderního života. Bůh není ani tak odmítán, jako spíše vytlačován. Právě tak, jako když Kristus přišel o prvním vánočním dnu a nebylo pro něho v hospůdce místa, tak se nyní zdá, že je pro něho málo místa ve shonu a hluku v hostinci moderního života.

A opravdu, ony drsné hlasy, které slyšíme v dnešním světě, ony hrozné hlasy slepé vášně a kruté nenávisti, hlasy nesnášenlivosti, zápasu a nepochopení, jsou hlasy lidí, kteří se nikdy neobrátili do nitra, kteří ztratili vědomí svého vztahu k božské duši. Jediný radikální lék proti tomuto zevnímu hluku je nalézt vnitřní ticho…“


Obsahuje-li zásilka alespoň jednu z „prémiových“ knih, neplatíte poštovné:

Ladislav Moučka: Jan Blažej Santini Aichel

Jan Blažej Santini Aichel - obálka

„Zcela ojedinělá práce, které autor věnoval 12 let svého života, kdy proměřoval tisíce rozměrů mnoha staveb a doma poté hledal geometrické souvislosti…“

Vybírat můžete mezi výše uvedeným skvostem, ale i mnoha dalšími knihami, z nichž některé jsou tak levné, že je dostanete v podstatě zdarma (tj. cena zásilky s poštovným bude stejná jako cena s touto knihou a bez poštovného). Např.: Květoslav Minařík: „Jóga v životě současného člověka“ – cena knihy 60 Kč, na poštovném ušetříte 60 Kč.

Pozn. osvobození od poštovného platí při platbě převodem (buď při platbě předem nebo u stálých zákazníků na fakturu).

Jóga v životě současného člověka - obálka

„Vysvětlení k mystické praxi; řešení jógických problémů; zasvěcení a sebezasvěcení; světská a nadsvětská stezka; podmínky duchovního vývoje …“


Nová dodávka:

Marie Madeira: Velryba a muži nové doby

Velryba a muži nové doby - obálka

„Ze starého se rodí nové a my potřebujeme údiv a oči malého dítěte, abychom zachytili krásu nového – rozeného naším srdcem. Potřebujeme slova, abychom vše pojmenovali a skrze pojmenované se rozpomněli na své Já, na svou podstatu.
Naše tělo je chrámem naší duše. Je jako hudební nástroj, který je příliš cenný na to, aby na něj hrál někdo jiný než my sami, aby mu někdo rozuměl více než my. Jemně ho uchopme a ponořme se do něj! Udělejme to prostřednictvím psaného textu, kreslených obrázků a v neposlední řadě hudby. Bez ní by nemohla zaznít hluboko v nás naše vlastní cesta a její tóny. Cesta – záměr naší duše.

Panna, Matka, Čarodějka, Ta, co mluví s bohyní, Vědma, Král, Bojovník, Mág, Milovník… Všichni jsou ukryti hluboko v nás. A je to právě naše fyzické tělo (a skrytá mnohodimenzionalita v něm), které je vstupní branou pro zrod nového. Našeho pravého Já…“


Historická zajímavost – kniha s přírůstkovým číslem „1“

Po 23 letech se k nám vrátila do knihkupectví (jako výkup do antikvariátu) kniha Marty Foučkové „Jsem“ s přírůstkovým číslem „1“ – tedy první zařazená toho druhu (zákazník si ji odnesl domů dne 28. 8. 1996). Knih „Jsem“ bylo mezitím zařazeno do půjčovního fondu již téměř 200 (současné nejvyšší přírůstkové číslo je 189). Znalí si mohou na obrázku povšimnout i dobové ceny (nyní je již bohužel vyšší), dobových razítek (tato již v současné době nepoužíváme) a staršího čtyřznakového formátu kódu (před několika lety rozšířen na pětiznakový).

Pro vysvětlení: Do půjčovního fondu jsou knihy zařazovány ve dvou případech:

  1. když je kniha vykoupena do antikvariátu
  2. když nějaký zákazník projeví zájem o zakoupení knihy s možností vrácení do 3 let

Podrobnosti o možnosti vrácení najdete v případě zájmu zde.


Slovensko – další podání 30. 1. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 27. 1. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Vlastní doprava po Praze, Kladně, Brně, Břeclavi, Jihlavě

Nakoupíte-li za 800 Kč a více, objeví se vám ve volbách dopravy dvě nové položky s nulovým dopravným:

  • vlastní doprava po Praze – po Praze, ale též po Kladně rozvážíme knihy zdarma každý pátek po uzavření prodejny (v rozmezí od 18 do 21 hodin)
  • vlastní doprava po Brně – po Brně, ale i jinde v okolí D1 a D2 (tedy např. Břeclavi či Jihlavě) rozvážíme vždy v den, kdy jedeme na Slovensko, a to v dopoledních hodinách

Nezapomeňte prosím při tomto způsobu dopravy uvést do poznámky při dokončování objednávky též kontaktní telefon. Pro bližší domluvu na místě doručení je velmi vhodný. Moc děkujeme.


Seznam novinek v knihkupectví od 3. do 17. 12. 2019:

ML 201 – Archea 2019 – Revue pro archetypovou psychologii..
Nakladatelství: Malvern
… astrologii a kosmologii …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 369.00 Kč, Vyšlo: 14.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 202 – Žít z vlastního pramene
Autor: Anna Hogenová
Nakladatelství: Malvern
Žít z vlastního pramene znamená být usebrán, být u sebe. V tomto „u sebe“ je zároveň přítomný celek, bytí, které prožíváme a ze kterého žijeme.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 212.00 Kč, Vyšlo: 14.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 522 – Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli
Autor: Sharon Saline
Nakladatelství: Portál
Jak se nepoštěkat u snídaně? Jak zařídit, aby každá rodinná oslava neskončila pláčem a práskáním dveřmi? Zkušenosti několika desítek dětí s ADHD.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 523 – Mateřství se mi stalo pastí
Autor: Tracy Thompson
Nakladatelství: Portál
Jsou všechny matky skutečně za každých okolností láskyplné, milující a neustále připravené se obětovat v zájmu svých dětí? Příběhy matek s depresí…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 200 – Za půlnočním sluncem Vánoc
Autor: Karel Funk
Nakladatelství: Malvern
Skončilo mlčení nebes pro Zemi. Z nebes sem sestoupil jeden z bohů. Pohřížil se do oceánu běd zemského lidství…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 223.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KY 021 – Zbožštění v Kristu v textech Tomáše Akvinského
Autor: Luc-Thomas Somme
Nakladatelství: Krystal OP
Pojednání o Božím synovství a zbožštění člověka,inspirované texty Tomáše Akvinského. Autor vychází z Tomášových komentářů k Pavlovým listům a dalších.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 107.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 225 – Překročení karmy – jak se osvobodit z pout osudu
Autor: Adrian Kezele
Nakladatelství: Maitrea
Přijde čas, kdy pocítíte konečnou únavu ze všeho toho předstírání, doufání, padání, zvedání se a představování si a kdy pokračování v tom vzdáte…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 446.00 Kč, Vyšlo: 11.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 373 – 24 zákonů svádění
Autor: Robert Greene
Nakladatelství: Eugenika
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 520 – O čínské medicíně 1. -Krátké ilustrované přednášky
Autor: Jan Kvasnička
Nakladatelství: Fontána
vtipné a snadněji zapamatovalné základní zákonitosti čínské medicíny
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 305.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 374 – Tak to bylo!
Autor: Lobsang Rampa
Nakladatelství: Eugenika
„Pravda o životě slavného autora od dětství v Tibetu přes japonské zajetí až po život v Kanadě“ – pokus o pozvednutí opony a vysvětlení transmigrace
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 375 – Váš osobní klíč k hojnosti
Autor: Prema Lee Gurreri
Nakladatelství: Eugenika
zjistěte, jaká cesta k bohatství a hojnosti je pro vás přirozená; 23 archetypů hojnosti, které představují různé cesty k hojnosti a smyslu života
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VO 199 – Cesta na sever je volná
Autor: Zdeňka Jordánová
Nakladatelství: Vodnář
Každý z nás se jednoho dne musí vydat na cestu! Na svoji opravdovou cestu, na cestu lásky a opravdovosti, na cestu závratně zázračného smyslu života..
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 335.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NV 190 – Cestou zármutku
Autor: Norman Wright
Nakladatelství: Návrat
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 158.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NV 189 – Do pátku bude váš intimní život lepší
Autor: Kevin Leman
Nakladatelství: Návrat
Důsledkem stresu, náročné péče o děti a nedostatku času se může i ten nejuspokojivější sexuální život proměnit v nudnou rutinu. Věnujte týden nápravě.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 270.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 163 – Dobré vibrace, dobrý život
Autor: Vex King
Nakladatelství: Grada
Přestaňte se snažit zapůsobit na lidi. Snažte se zapůsobit sami na sebe. Překonávejte sami sebe. Podrobujte sami sebe zkouškám…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KD 021 – Jedlá soda – Prostředek téměř na vše
Nakladatelství: Kazda
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 161 – Méně mít, více žít
Autor: Klára Haunerová
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 160 – Revoluce jednoho stébla slámy
Autor: Masanobu Fukuoka
Nakladatelství: Grada
Kniha o zemědělství, která není jenom o zemědělství. Manifest nebojování proti přírodě a inspirace k jednání, které nenarušuje přirozený chod věcí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZK 004 – Rozhovor s andělem
Autor: Inelia Benz
Nakladatelství: Zlatý květ
Existuje mnoho představ a nedorozumění ohledně toho, kdo nebo co jsou andělé a jaká je jejich úloha na Zemi… Rozhovor s Gabrielem a Michaelem…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 310.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

WK 001 – Škola pro děti (z pohledu dětského psychologa)
Autor: Václav Mertin
Nakladatelství: Wolters Kluwer
Aby dítě chodilo do školy rádo a co nejvíce se naučilo, měli bychom mu především porozumět. Stejně tak i jeho rodičům a koneckonců i sobě samým…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PL 131 – Zahoďte svou duševní zátěž – Pro lehčí život
Autor: Karin Wyličilová
Nakladatelství: Plot
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 222.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno