E-novinky k 28. 2. 2019

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Od posledních novinek vyšlo vícero zajímavých titulů, které si zaslouží pozornost:

Boženka Cibulková: Kniha andělů

s citem vybrané to nejpodstatnější a nejaktuálnější z rozsáhlého díla Boženky Cibulkové, co se vztahuje ke spolupráci člověka s andělským světem

Chrisantem Macháček: Karty posvátné geometrie

S 55 kartami a symboly posvátné geometrie je možné hrát hry jako poselství pro tady a teď, hry na zodpovídání otázek či na harmonizaci a léčení ….

Joshua D. Stone: Jak dosáhnout vzestupu v tomto životě

energeticky příjemné rady, jak postupovat do vyšších poloh vědomí z pera autora, jenž je manželským poradcem a transpersonálním psychologem

Veronika Hurdová: Moje milá smrti

O vyrovnání se se smrtí partnera. Se třemi malými dětmi a jejich pozitivním náhledem, jež vedly k vědomí, že smrt se dá vnímat i jinak než ztráta…

Thich Nhat Hanh: Bez bahna lotos nevykvete

Umět se zastavit, klidně dýchat, vědomě chodit,hluboce se soustředit – díky těmto cvičením získáme energii věci pustit, jiné neprohlubovat a „rozkvétat“.

Lucie S. Groverová: Aby porod nebolel (karty + pracovní kniha)

To jakým způsobem přijdeme na svět, ovlivňuje celý náš život ať už si to uvědomujeme či nikoliv. Originální vykládací karty pro ženy v očekávání…


Rozhovor s Jožkou Wenkeovou

Po delší době přinášíme nový podnětný rozhovor, tentokrát s autorkou knih „Léčení Božím světlem“, „Jak se rodí duchovní léčitel“ a dalších.

První dvě otázky rozhovoru najdete jako ochutnávku níže, celý rozhovor poté na webu zde.

JJ: Vydala jste již několik knih o energetickém léčení, kterým se zabýváte, a nedávno jsem měl i možnost se zastavit ve Vašem příjemně přírodním obydlí nedaleko za Prahou. Z celého prostoru sálala velmi příjemná atmosféra, kterou dokreslovala kachlová kamna, tikající hodiny a hrnečky z Maříže. A abych nezapomněl, také kocour a čaj ze směsi sedmero vlastnoručně sbíraných bylin. Povězte, může se takovýto sen splnit každému?
JW: Víte, již od mládí jsem vybočovala z normálu a měla zvláštní pocit, že patřím do jiného století. Postupně jsem si zvykla, ale nerozuměla jsem tomu. Během života jsem také vypozorovala, že mi byla dána schopnost maximálně se soustředit na to, čemu se právě věnuji. Vyvíjím jakýsi mentální „laserový paprsek“, ke kterému přidávám maximální pracovní nasazení, své nápady a vize. To dělám celý život. Dnes už díky duchovnímu poznání vím to, čeho jsem si nebyla dříve vědoma. Vše, čeho jsem dosáhla a co se mi vyplnilo, bylo součástí Božího plánu. Od mládí jsem toužila bydlet v dřevěném domě uprostřed přírody, a proto mi byly z Boží vůle vytvořeny podmínky pro to, abych si mohla vydělat dostatek peněz. Můj sen se mi splnil v šedesáti letech, ale musela jsem se o to zasloužit. Můj sen byl součástí Božího plánu, protože jsem potřebovala získat příznivé podmínky pro to, abych mohla plnit své poslání a sloužit Bohu. Věnuji se již mnoho let duchovnímu uzdravování a tím zároveň pomáhám lidem najít vztah k Bohu. Pokud má člověk vždy jen čisté úmysly a svým životem si dar od Boha zaslouží, pak se mu sen může splnit. Dočkala jsem se také milosti uzdravení, abych měla sílu se i ve stáří o dům a pozemek starat. Za tyto dary děkuji Bohu každý den.

JJ: Pokud se s Vámi někdo domluví na schůzku a léčení, co může očekávat? Jde o jednorázovou akci nebo dlouhodobější terapii? Máte pro přijímání klientů nějaké podmínky?
JW: Před návštěvou si u každého provádím dálkovou diagnostiku duchovních a energetických těl. Takže již před návštěvou znám prapříčinu vzniku problému, se kterým ke mně člověk přichází. On zná zase problém svého fyzického těla nebo psychiky, ale pro duchovní zásah není podstatné, aby mi to sděloval. Návštěva probíhá v tichosti, bez konzultace. Klient leží na lehátku v uvolněném stavu, v jakémsi polospánku a já sedím poblíž něho bez toho, že bych se ho dotýkala. Duchovní zásah trvá přibližně 60 minut a spočívá v odstranění zjištěných duchovních a energetických příčin, očistě aurických těl, harmonizaci energetického systému, vytvoření duchovních ochran a závěrem dar požehnání. Vše probíhá pomocí mé vroucí modlitby.

Ke mně přijde každý jenom jednou a odchází s tím, že má vytvořeny podmínky pro to, aby mohl uzdravení svého fyzického těla dokončit pomocí modlitby sám. Moje služba je součástí projektu SanoKunDio® (v překladu Zdraví s Bohem), který jsem založila před patnácti lety proto, abych naučila lidi, jak se mohou sami uzdravovat s pomocí Boží tak jako já. Mým zásahem tedy proces uzdravování nekončí, ale začíná. Následuje výuková část kombinovaná s praxí, kde zkušení osobní průvodci předávají návody a vlastní zkušenosti s praktikováním tzv. Moderní Etikoprevence®. Pro získání soběstačnosti v udržování navráceného zdraví hraje významnou roli edice mých knih-učebnic, doplněná knihami v pdf verzi. V blízké době ji obohatím o knížku Moderní Etikoprevence®.

Zájemce vnímám spíše jako žáky a od toho se odvíjejí i podmínky přijetí do projektu. Pokud se někdo chce skutečně uzdravit a ne se do nekonečna jen léčit, pak potřebuje porozumět tomu, proč onemocněl, a pochopit, že je víceúrovňovou bytostí a ne jenom fyzickým tělem. Potřebuje pochopit, že pokud nezná a neodstraní skutečnou příčinu svého problému, která se nachází na vyšších úrovních jeho bytí, tedy mimo fyzické tělo, nemůže se uzdravit. Potřebuje si také uvědomit, že pokud chce získat něco neobvyklého, musí být připraven se něčím neobvyklým podílet. První podmínkou přijetí do projektu je pozorné přečtení informativních webových stránek projektu. Druhou podmínkou je prostudování vybraných učebnic určených jako příprava na duchovní zásah. Další podmínky jsou poněkud neobvyklé, ale opodstatněné. Do projektu přijímám pouze manželské nebo partnerské dvojice. Jednotlivec se může přihlásit pouze v případě, že nemá žádného partnera. Stejně tak nemohu přijmout jen jednoho člena užší rodiny, ale vždy všechny členy jedné domácnosti, včetně dětí.

… rozhovor v plném znění (celkem 10 otázek) najdete zde

… autorčiny knihy pak zde


Sleva 50 % na antikvariát – prodlouženo do pondělí 4. 3. 2019

Nestihli jste objednat v únoru? Nevadí, můžete objednávat ještě přes víkend a v pondělí. Uzávěrku zlevněných objednávek jsme prodloužili na 4. 3., 23:59 hod.. Objednáváte-li k osobnímu vyzvednutí, můžete si knihy poté vyzvednout po dobu 14-ti dnů od potvrzení objednávky.

K dispozici je stále okolo 2750 titulů.

K vyhledávání můžete použít dva následující seznamy nebo se stavit osobně, což doporučujeme, nejste-li příliš z daleka:

Upozorňujeme, že seznamy jsou orientační a ne všechny zde uvedené knihy musí být dostupné. Je to zejména kvůli tomu, že souběžně probíhá prodej v kamenném knihkupectví a aktualizace databází probíhá pouze 3x týdně. Děkujeme za pochopení.


Pomalu se blíží festival Evolution (22. – 24. 3. 2019)

Již za tři týdny započne další ročník festivalu Evolution, který se koná jako obvykle na pražském Výstavišti v Holešovicích. U našeho stánku najdete širokou nabídku antikvárních knih se slevou 50 %, výběr knih nových a poslední číslo Zpravodaje Hledající. Na festivalu budou k dispozici kromě nové knihy Květoslava Minaříka Prognostická astrologie též jeho další dvě zajímavé knihy se slevou 50 %. Které to budou se dočtete včetně dalších podrobností v článku na stránkách festivalu.


Pro větší výkupy si sami přijedeme

Vždy v březnu u nás bývá měsíc zvýhodněných výkupů. Kromě zvýšené výkupní ceny vzácných knih (50 % místo běžných 30 %) nabízíme v letošním roce následující:

Pro větší výkupy (v Praze nad 50 ks, ve zbytku republiky pak nad 100 ks) si sami přijedeme. Domluva bude individuální podle toho, kde bydlíte. Všechny výkupy bychom měli být schopni svézt do konce dubna. Pokud nebudeme moci výjimečně sami, poslali bychom na naše náklady kurýra.

Výkupní ceny jsou pevné – podle výkupní kalkulačky – v rozmezí 5 až 50 % poslední známé prodejní ceny. Vykupujeme pouze knihy, které máme v databázi (tj. jsme je někdy prodávali) a kterých nemáme již v antikvariátu více než 3 ks. Bližší podrobnosti o výkupech naleznete zde.

Domluva odvozu výkupu je možná do konce března na telefonu 220 873 250 nebo e-mailu knihy@hledajici.cz.


Doplněny zásoby:

František Bardon: Frabato (a další)

E. L. Bulwer: Zanoni (starší vydání Chvojkovo nakladatelství)

Alchymický tarot Theofana Abby

Alchymický tarot

Věra Nosálová: Slunce zapadá na východě (a další)

Slunce zapadá na východě - obálka

Nová dodávka:

ušní svíčky Lucie, balení 2 nebo 10 ks

k dispozici je opět celý sortiment těchto kvalitních svící – tj. 12 různých vůní v obou typech balení; svíčky dodáváme i velkoobchodně za obvyklých podmínek; podrobnosti včetně seznamu vůní najdete zde

Ušní svíce

Ušní svíce Lucie firmy Biofos se i dnes vyrábějí ručně ze směsi včelího vosku, medu, a rostlinných silic z léčivých bylin popř. stromů. Jako nosná kostra slouží čistá lněná tkanina.


Slovensko – další podání 14. 3. 2019

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 11. 3. 2019, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 12. do 25. 2. 2019 (u mnoha knih ukázky):

OI 042 – Vybrané spisy I.
Autor: Hippokratés
Nakladatelství: Oikoymenh
Součástí knihy je úvodní studie, představující hippokratovské lékařství v kontextu dobového myšlení i jako stávající lékařskou praxi.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 584.00 Kč, Vyšlo: 25.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KO 114 – Duše rostlin -Poselství a léčivá síla bylinné říše
Autor: Wolf Storl Dieter
Nakladatelství: Kořeny
portréty 56 rostlin, jak rozšířených, tak méně známých; každý z těchto portrétů jde ovšem, jak má autor ve zvyku, do hloubky jeho 50-letých zkušeností
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 445.00 Kč, Vyšlo: 22.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TT 251 – Proč máme strach ze smrti?
Autor: Jana Sieberová
Nakladatelství: Triton
Když člověk ztratí lidské opory,v duši se objeví touha a otázka,zda život pokračuje dál.Vstupme s úctou do tajemství umírání svých blízkých a vydržme.
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 111.00 Kč, Vyšlo: 22.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 486 – Jak dosáhnout vzestupu v tomto životě
Autor: Joshua D. Stone
Nakladatelství: Fontána
energeticky příjemné rady, jak postupovat do vyšších poloh vědomí z pera autora, jenž je manželským poradcem a transpersonálním psychologem
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 426.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 283 – Jak se mít dobře
Autor: Abby Wynne
Nakladatelství: Anag
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 360 – O původu člověka – Mahátmové, Árjové, Atlanťané
Autor: Mohini M. Chatterji
Nakladatelství: Eugenika
Životní zákony a mystické tradice; Duchovní povaha člověka; Evoluce od duchovního do fyzického stavu; Člověk a jiné druhy existence
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 361 – Práce s vnitřními orgány podle tibetské medicíny
Autor: Elvira Schneider
Nakladatelství: Eugenika
Tibetské pulzování – prastará metoda léčby; 24 orgánů a jim odpovídající dvoutýdenní období v roce; harmonizace orgánů pomocí uvedených návodů
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 324.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

CH 059 – Karty posvátné geometrie (sada 55 karet + kniha)
Autor: Chrisantem Macháček
S 55 kartami a symboly posvátné geometrie je možné hrát hry jako poselství pro tady a teď, hry na zodpovídání otázek či na harmonizaci a léčení ….
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 567.00 Kč, Vyšlo: 18.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VH 006 – Bylo nebylo doopravdy
Autor: Veronika Hurdová
Nakladatelství: V. Hurdová
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 470 – Cena lásky – Peníze a manipulace
Autor: Susan Forward
Nakladatelství: Portál
Většina konfliktů ohledně peněz se nedá vyřešit návštěvou finančního poradce, protože se ve skutečnosti týkají mnohem hlubších problémů…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 473 – Děti a svět pohádek – Kouzlo vyprávěného slova
Autor: Michal Černoušek
Nakladatelství: Portál
uvedení do mnoha subtilních problémů vývojové psychologie, jak se zrcadlí v nejznámějších lidových pohádkách z pohledu hlubinné psychologie i ekologie
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 256.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RS 049 – Kniha andělů
Autor: Boženka Cibulková
Nakladatelství: Rudof Špaček
s citem vybrané to nejpodstatnější a nejaktuálnější z rozsáhlého díla Boženky Cibulkové, co se vztahuje ke spolupráci člověka s andělským světem
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 176.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 471 – Kůň, který uměl počítat
Autor: Thomas E. Heinzen
Nakladatelství: Portál
… proč je důležité myslet kriticky …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 250.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 282 – Magický Měsíc
Autor: Yasmin Boland
Nakladatelství: Anag
pochopení osmi magických fází Měsíce vám pomůže zlepšit a posílit každý aspekt vašeho života; budete schopni lépe předvídat energii příštích dnů …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 297.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VH 005 – Moje milá smrti
Autor: Veronika Hurdová
Nakladatelství: V. Hurdová
O vyrovnání se se smrtí partnera. Se třemi malými dětmi a jejich pozitivním náhledem, jež vedly k vědomí, že smrt se dá vnímat i jinak než ztráta…
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 448.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 469 – Nenásilná komunikace a moc
Autor: Marshall B Rosenberg
Nakladatelství: Portál
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 222.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VH 008 – O naivním prasátku
Autor: Veronika Hurdová
Nakladatelství: V. Hurdová
Naivní Prasátko uteče z dvorku a venku naráží na situace, které ho donutí zamyslet se a postavit se k reálnému světu čelem. A je stále méně naivní…
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 208.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 472 – Přerámování v terapii – Umění vidět jinak
Autor: Mark Tyrrell
Nakladatelství: Portál
Význam, který něčemu dáváme, nás může děsit nebo rozesmát. Základem klientova problému pak bývá právě význam, který určité životní okolnosti přikládá.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 200.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VH 007 – Ptáče jménem Ptáče
Autor: Veronika Hurdová
Nakladatelství: Pupenec
Příběhy o „věcech, které se nesmí“, „datlovi, který neléčil“ a další následované vždy kapitolkou s výzvou „povídej si s dospělákem“. Moudré a dospělé.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 294.00 Kč, Vyšlo: 15.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KO 113 – Aby porod nebolel (karty + pracovní kniha)
Autor: Lucie S. Groverová
Nakladatelství: Kořeny
To jakým způsobem přijdeme na svět, ovlivňuje celý náš život ať už si to uvědomujeme či nikoliv. Originální vykládací karty pro ženy v očekávání…
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 407.00 Kč, Vyšlo: 13.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 093 – Bez bahna lotos nevykvete
Autor: Thich Nhat Hanh
Nakladatelství: Grada
Umět se zastavit,klidně dýchat,vědomě chodit,hluboce se soustředit – díky těmto cvičením získáme energii věci pustit,jiné neprohlubovat a „rozkvétat“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 13.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TG 124 – Evangelická mystika
Autor: Peter Zimmerling
Nakladatelství: Trigon
obsáhlé pojednání o evangelické (luterské) mystice vychází česky v překladu Hany Juptnerové, autorem doslovu k českému vydání je Tomáš Molnár
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 270.00 Kč, Vyšlo: 13.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FR 031 – Makrokosmos a mikrokosmos
Autor: Rudolf Steiner
Nakladatelství: Franesa
velký a malý svět; otázky duše, života a ducha
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 265.00 Kč, Vyšlo: 13.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 210 – Sladká medicína – Cesta Slunečního tance
Autor: Mary Flaming
Nakladatelství: Maitrea
studijní kurz Cesty Slunečního tance Sladké medicíny: Medicínské kolo života, Medicínské kolo mého já, Lidský kvetoucí strom, Píseň univerza, …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 646.00 Kč, Vyšlo: 13.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EM 191 – Vědomé zdraví
Autor: Miroslav Dub
Nakladatelství: Eminent
Kniha nabízí diagnostické metody a terapeutické postupy vycházející z reflexní terapie, akupresury i moderního kvantového přístupu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 13.02.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno