E-novinky k 3. 8. 2017

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Zapomenout na hledání je snadné. Když si však vzpomenete, víte, kam zajít… Hledající.“


Vybíráme z novinek a doporučujeme:

Marek Vácha: Nevyžádané rady mládeži

Nová kniha tohoto výjimečného a lidsky úplného autora nepromlouvá pouze k mladým, ale snaží se doslova v každém probudit skrytý potenciál a nabudit jej tak k tomu „žít život naplno“. Ne snad ve smyslu „užívat si zábavy“, ale spíše využít svoje vlohy a schopnosti, které máme každý jiné, zcela neopakovatelné. Netřeba se úzkostlivě obávat „hříchů“, obávat bychom se měli spíše toho, že mnoho svého času promarníme, což se bohužel často stává. Zejména v druhé polovině života si pak začneme uvědomovat, co již všechno nestihneme… (ukázka pro jemné naladění v detailu knihy).

Nevyžádané rady mládeži - obálka


Nové nezkrácené vydání:

Edward Bulwer-Litton: Zanoni

Nakladatelství Canopus, jehož hlavním vydavatelským počinem je dílo Květoslava Minaříka, vydává tento známý mystický román v novém překladu Romana Blinky, vycházejícím z původní nezkrácené verze díla. Kniha je doplněna rozsáhlým slovníčkem pojmů a doslovem Zory Šubrtové.

Tajuplný příběh z období konce 18. století se odehrává na pozadí zásadních společenských změn vrcholících Velkou francouzskou revolucí a poskytuje duchovní pohled na individuální i společenský život lidí. Má sloužit jako podnět pro nasměrování čtenáře k duchovním ideálům, ale také jako upozornění, aby lidé hledající v oblastech duchovních nauk nesahali k metodám nebo prostředkům slibujícím rychlý a snadný zisk, síly nebo schopnosti…

Zanoni - obálka


Srpnová sleva 50 % na antikvariát

Tak, jako je již zvykem, čekají na Vás v srpnu v poličkách v antikvariátu knihy se slevou 50 %. Sleva platí pro všechny objednávky učiněné do 31. 8.. Největší nabídka je samozřejmě počátkem měsíce (k dispozici je přes 3300 titulů), ale i koncem měsíce bývá výběr velmi solidní.

Nejlepší asi bývá stavit se osobně (např. vždy ve středu máme otevřeno až do 20 hodin). Pokud dáváte přednost výběru přes internet nebo se chcete na nabídku v předstihu „prolistovat“, najdete seznamy knih dva:

  1. kompletní seznam setříděný podle příjmení autora v jednom souboru (objednávat lze proklikem do internetového obchodu nebo např. obyčejným e-mailem)
  2. běžný seznam v internetovém obchodu setříděný podle data přírůstku (nejnovější přírůstky na počátku) – vždy po 10-ti knihách na stránku

V první polovině srpna je kromě běžných způsobů doručení možné též doručení po Praze zdarma (viz níže).

V posledních dvou týdnech proběhlo díky červencovým zvýhodněným podmínkám mnoho výkupů, za které moc děkujeme. Díky tomu je nabídka opravdu široká. A na závěr pro ilustraci – foto několika ještě neroztříděných výkupů:


Knihy Sanaya Roman – opět všechny na skladě v nových vydáních. Jako poslední chybějící v novém vydání vyšlo:

Sanaya Roman: Tvoření peněz

kniha vás zve na cestu porozumění svému vztahu k penězům a hojnosti a otevírá nové možnosti, jak se učit pracovat s hmotou

knihy Sanaya Roman


Nové knihy oblíbených autorů:

Dan Millman: Skrytá škola: Návrat pokojného bojovníka

závěrečný díl úspěšného cyklu o pokojném bojovníkovi nás zavede na duchovní pouť po světě s pátráním po možnosti duchovně překročit všední život; k dispozici jsou samozřejmě i dřívější tituly počínaje „Cestou pokojného bojovníka“

Skrytá škola - obálka

Jan van Helsing: Než si proženeš hlavou kulku, přečti si tuto knihu

Nejste sami, když se vám „hroutí život pod rukama!. Než propadněte beznaději, zjistěte že velmi mnoho lidí dnes prochází extrémními vnitřními procesy.

Než si proženeš - obálka


Doručení po Praze zdarma

Rozhodli jsme se, že v období do 16. 8. 2017 budeme doručovat zásilky po Praze zcela bez poplatku. Při dokončování objednávky zvolte v případě zájmu jednu z položek „Kurýr po Praze“ s datem, které Vám vyhovuje. Doručujeme ve večerních hodinách v rozmezí od 18 do 21 hodin. Do poznámky v objednávce prosím uveďte kontaktní telefonní číslo, na kterém budete v uvedeném čase k zastižení.

Nabídka se týká doručování zásilek po celém území hl. m. Prahy (tj. PSČ začínající číslicí „1“) s celkovou cenou objednávky přes 200 Kč. Platba probíhá v hotovosti při převzetí.


Slovensko – další podání 21. 8. 2017

Uzávěrka objednávek pro toto podání je ve středu 16. 8., 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné je při zasílání na dobírku 3,8 eur, při platbě převodem (buď předem nebo pro stálé zákazníky na fakturu) potom 2,3 eur. Zasíláme prostřednictvím Slovenské pošty obvykle v 14-ti denním intervalu, v období prázdnin pak v třítýdenním intervalu.


Seznam novinek v knihkupectví od 19. 7. do 1. 8. 2017 (podrobněji na webu):

CA 047 – Zanoni (překlad Roman Blinka)
Autor: Edward Bulwer-Lytton
Nakladatelství: Canopus
tajuplný příběh jako podnět pro nasměrování k duchovním ideálům … v novém překladu vycházejícím z původního nezkráceného znění; doslov Zora Šubrtová
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 363.00 Kč, Vyšlo: 31.07.2017, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 420 – Jak se zbavit úzkosti a fobií – ceslostní přístup 
Autor: Edmund J. Bourne
Život s úzkostí, panickými záchvaty nebo fobiemi ve vás může vyvolat pocit, že nemáte kontrolu nad životem. Změňte to za pomoci účinných technik.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 742.00 Kč, Vyšlo: 21.07.2017, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 421 – Léčivé vykuřování – vonná lékárna pro zdravé tělo 
Autor: Annemarie Herzog
Ať se jedná o bolesti hlavy, ženské bolesti nebo vysoký krevní tlak, naši předkové vždy věděli, jak vyléčit tyto potíže pomocí bylinných vykuřovadel.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 314.00 Kč, Vyšlo: 21.07.2017, Kategorie: Knihy | nezařazeno

CE 152 – Nevyžádané rady mládeži 
Autor: Marek Vácha
Nakladatelství: Cesta
ohnivé a strhující povzbuzování k vykročení z unylého stylu životu do dobrodružství, kterého je Život hoden, nehledě na možnost případných „přešlapů“
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 128.00 Kč, Vyšlo: 21.07.2017, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AB 066 – Než si proženeš hlavou kulku, přečti si tuto knihu 
Autor: Jan van Helsing
Nakladatelství: Anch Books
Nejste sami, když se vám „hroutí život pod rukama!. Než propadněte beznaději, zjistěte že velmi mnoho lidí dnes prochází extrémními vnitřními procesy. 
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 409.00 Kč, Vyšlo: 21.07.2017, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SL 014 – Tvoření peněz (vydání 2017)
Autor: Sanaya Roman
Nakladatelství: Monáda
kniha vás zve na cestu porozumění svému vztahu k penězům a hojnosti a otevírá nové možnosti, jak se učit pracovat s hmotou
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 21.07.2017, Kategorie: Knihy | New Age, podvědomí