Roční aktuality 2017

Hezký den.

Zasíláme v pořadí třetí roční informace o novinkách v knihkupectví Hledající. Připadají-li Vám příliš časté, moc se omlouváme, odhlaste se prosím kliknutím na odkaz v patě e-mailu nebo nám napište. Pokud se Vám naopak zdají málo časté, zvažte případné přihlášení se k odběru 14-ti denních novinek. To lze provést nejjednodušeji na hlavní stránce knihkupectví vyplněním Vašeho e-mailu v políčku vpravo nahoře. Také tyto novinky můžete samozřejmě v případě změny názoru kdykoliv odhlásit. Děkujeme za případný zájem.

novinky14

Na Slovensko jezdíme již každých 14 dnů

Od října 2016 jezdíme na Slovensko každé dva týdny, tedy přibližně čtyřikrát častěji, než v minulosti. Na svou zásilku nemusíte již tedy dlouho čekat. Navíc kromě dříve možné platby na dobírku (s poštovným 3,8 eur) přibyla i možnost platby předem na náš slovenský účet nebo pro stálé zákazníky též na fakturu s platbou po dodání zásilky (obdobně jako v ČR). V obou posledně jmenovaných případech činí poštovné 2,3 eur. Zásilky jsou podávány obvykle na poštách 909 01 Skalica 1 nebo 908 01 Kúty 1.
Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem.
platbaSR

Při každém výprodeji antikvariátu změní majitele okolo 700 knih

Čtyřikrát ročně – květen není výjimkou – probíhá pravidelný výprodej antikvariátu za 50 % doporučených prodejních cen.

Vybírat je možno buď na základě celkového seznamu utříděného podle příjmení autora nebo v internetovém obchodě, kde jsou knihy setříděny podle data přírůstku (nejnovější na začátku). Rádi vás uvítáme též při osobní návštěvě. Ceny antikvárních knih při objednání přes internetový obchod a na místě jsou stejné.


Autoři nejprodávanějších knih za poslední rok – David Icke, František Bardon, Marta Foučková, Pjér la Š’éz

Rádi doporučujeme. V detailech knih obvykle najdete kromě krátké anotace i ukázky a často též rozhovory s autory.

Život v přeludu - obálka  Učebnice vysoké magie - obálka  FK012  Cesta - obálka

… a naše další oblíbené z poslední doby:

Plyšový Buddha - obálka  Velký experiment - obálka  Zrození - obálka  Kryon 10 - obálka

Nejstrmější schody v Praze

S největší pravděpodobností se u nás můžete potěšit pohledem na nejstrmější schodiště ve veřejném prostoru v Praze. Po schodišti, které vede do čítárny „Sokolí hnízdo“ vystoupáte do výše 3,2 m na pouhých 90 cm. Sklon tedy činí úctyhodných 74 stupňů. Podobné schodiště (ale o něco méně strmé) jsme viděli snad pouze v jídelně Haré Kršna na Palmovce a další podobné pak v čajovně v Letenské věži. Ta však již bohužel z důvodu rekonstrukce objektu neexistuje.

Nechcete zkusit vystoupat a případně též posedět? Ať již s knihou či bez knihy.

Schodiště na Sokolí hnízdo

Doporučujeme: nakladatelství Trigon a Vodnář

V záplavě vycházejících knih je stále těžší se orientovat. Dobrým záchytným bodem však stále zůstává nakladatel, který knihu vydal. Chtěl bych na tomto místě vyzdvihnout dvě stálice v podobě nakladatelství Trigon (dříve Vladislav Zadrobílek, nyní Zuzana Zadrobílková) a Vodnář (pan Vladimír Kvasnička), se kterými spolupracujeme již o prvopočátků knihkupectví. Obě nakladatelství jsou známa výběrem zajímavých a na velmi vysoké odborné úrovni zpracovaných témat i pečlivou redakcí.

V nakladatelství Trigon navíc využíváme laskavé možnosti výdeje našich objednávek v jejich prodejně v Bubenské ulici necelých 100 m od východu z metra C Vltavská. Prodejnu navštěvujeme s objednanými zásilkami vždy ve středu před 17. hodinou a můžete si zde vyzvednout všechny objednávky odeslané do úterka.

trigon-logo

Na závěr přinášíme rozhovor s autorkou knihy „Jak to vidí Ivanka Adamcová“, který vyšel ve Zpravodaji Hledající 3/2016. Začátek najdete níže a pokračování na webu:

Rozhovor s Olinou Táborskou

(novinářkou, vydavatelkou a spoluautorkou knihy „Jak to vidí Ivanka Adamcová“)

JJ: Povězte nám prosím pro začátek něco o svém pojetí zákonitostí života na Zemi. Myslíte, že hlavní součástí našeho vtělení je překonávat to, co v člověku vzbuzuje nevoli, s čím nesouhlasí, k čemu má vnitřní odpor? Až tyto odpory pominou, zůstane jen čistá láska?

OT: Nemá to tak nutně každý. Záleží na tom, jak se kdo vypořádal v minulé inkarnaci s odpory a platbami, anebo jaké odpory vytvoří a nestihne zaplatit předtím, než odloží tělo. Ale není to boj, je to učení. A ano, až pominou odpory, zůstane čistá láska, ale to už se ani nebudeme chtít znovu vtělovat. Zatím před sebou ještě nějaké ty životy máme, takže si dovolím pár postřehů:

Kdybychom byli odmalička jen lehce korigováni, tedy vedeni pouze k tomu, abychom se naučili plnit si povinnosti hmoty, a zbylo by dost prostoru pro radost, dokonce by se jí přikládala větší důležitost, věřím, že by nás opojení ze života neopouštělo v tak raném věku, jako je tomu nyní. To, co MUSÍME, nám nenařizuje Vesmír, ale okolí. Ambice rodiny, školy, společnosti… Nejsme vedeni k životu v radosti, cílem je úspěch za každou cenu, ačkoli i úspěchu může být dosaženo ve větší radosti.

Nedá se popřít fakt, že dokud žijeme, lze překonat většinu odporů, jen to někdo dokáže s větší lehkostí, jiný zůstane poznamenán. Možná se zrovna tento přístup odvíjí od toho, jak je kdo v dětství veden k sebevědomí v lásce. Je jedno, zda mu dostatek lásky a autority poskytne vlastní rodina nebo škola či jiná osobnost. Má-li od útlého dětství odpovídající vzory a také vzájemný respekt, získá návyky, které mu později pomáhají překonávat nároky společnosti a zároveň si nepřipadat jak štvaná zvěř. S těmito návyky také jedinec ví, že radosti z úspěchu předchází práce, ale považuje to za normální. Nemyslím si, že člověk usiluje o život v čisté lásce, člověk usiluje o šťastný život v rámci společnosti a doby. Jde o to, co považuje za šťastný život. Že je jím čistá láska, obvykle zjistí až ve stáří, ale i to je krásné, protože zjistí-li to, opouští tělo v absolutní pohodě a v příští inkarnaci rozhodně nebude tolik bojovat.

JJ: Existuje něco jako promarněný život? Jak se mu vyhnout?

OT: Každý život má smysl. Všichni si do každé inkarnace přinášíme hotový osud a i ten, koho bychom snad mohli považovat za smolaře, chudáka, nešťastníka, někde ve skrytu duše ví moc dobře, proč je právě v takové situaci, a co my víme, mnozí v ní můžou být šťastnější než někdo, o kom se domníváme, že je šťastný, ačkoli není.

JJ: Máme právo usilovat o partnera(ku), který je zadaný(á)? Může nás ospravedlnit, že jeho(její) původní vztah je nefunkční nebo jsou např. existenční problémy? Komplikují to případné děti? Nebo je posouzení naprosto individuální a každá cesta má nějaký smysl?

OT: … (pokračování rozhovoru naleznete zde)

Jak to vidí Ivanka Adamcová - obálka

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající,
Za Pohořelcem 12, 169 00 Praha 6,
tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: jelinek@hledajici.cz, www.hledajici.cz
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin