Archiv rubriky: E-novinky

E-novinky k 14. 5. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Tři knihy s prémií zdarma – při objednávce do 31. 5. 2020

Objednáte-li libovolnou z následujících tří knih, přidáme Vám k zásilce zdarma kninu: „Dar ducha 7+8“ s podtitulem „Léčení nestřídmosti pomocí zákona žádosti; Myšlenkové proudy“. Pokud objednáte knih více nebo již „Dar ducha“ máte, můžete si vybrat ještě mezi dalšími dvěma prémiemi: buď „Doteky jiné skutečnosti“ od Jany Musilové nebo „Hindská astrologie“ od L. R. Chawdriho. Prémie budeme přikládat automaticky. Upřednostňujete-li přitom jinou z prémií než „Dar ducha“, napište nám to prosím do poznámky při dokončování objednávky. Děkujeme.

Zde jsou knihy, ke kterým prémii dostanete (první dvě jsou novinky, další pak čerstvý dotisk):

1) Svámí Krijánanda: Životopis jogína II. – Paramhansa Jógánanda

Kniha z pera oddaného Jóganandova žáka, jež navazuje tam, kde skončil Jógánandův „Životopis jogína“. Pohlíží na tohoto věhlasného gurua z dalších úhlů, což je zajisté žádoucí. Doporučujeme. Ukázku najdete v detailu knihy.

K dispozici je samozřejmě též díl první.

2) Jan Konfršt: Poutník (prostorem a časem)

… Janova filosofie je jednoduchá a zároveň závratná. Spolu s ním putujeme v příběhu jedné noci za oním neviditelným bodem ve vesmíru a zjišťujeme, že na jeho cestě ke studánkám víry potkáváme i my nám tak známá místa: bludné kameny, rozcestníky i palouky na kraji tichého lesa věčnosti … (další ukázky v detailu knihy)

V případě zájmu jsou k dispozici též další autorovy knihy.

3) Joseph Pearce Chilton: Magické dítě

o vývojových fázích, důležitosti vazby a volné hry pro rozvoj tvůrčího myšlení – dílo, které zpochybňuje panující názory v porodní praxi i rodičovství (ukázka v detailu knihy)


Květnová sleva 50 % na antikvariát pokračuje:

Za polovinu je k dispozici přes 2600 titulů (z toho přes 100 nově vykoupených)

Pravidelná květnová sleva na antikvariát je v polovině – nové knihy najdete na počátečních cca 10-ti stránkách internetového obchodu (knihy jsou seřazeny podle data výkupu). Nebo můžete vybírat pohodlněji, otevřete-li si kompletní seznam (všechny knihy na jedné stránce) setříděný podle příjmení autora. Zde nemusíte na nic klikat, stačí rolovat kolečkem.

Zakoupené antikvární knihy můžete v případě zájmu do 3 let vrátit. Stihnete-li to do 14-ti dnů od zakoupení, vracíme zaplacenou částku v plné výši (můžete nás využívat jako knihovnu – v tomto případě je podmínkou platba v hotovosti). Studenti a členové Kruhu Hledající mají prodlouženou bezplatnou výpůjční dobu na 28 dnů. Vracíte-li později (nejdéle však do 3 let), strhává se z původně zaplacené částky půjčovné ve výši 10 až 30 % doporučené prodejní ceny knihy + 3 Kč.


Po Praze (a Kladně) doručujeme knihy zdarma

Doručování knih zdarma pokračuje ještě do konce května se sníženým limitem na velikost zásilky od 400 Kč (běžný limit, na který se vrátíme od 1. června je 800 Kč). Jelikož se situace uklidňuje, rozvážíme od nynějška již opět pouze v pátek (18 až 21 hod.), a to po celé Praze (PSČ začínající „1“) nebo Kladně (při dokončování objednávky volte i v tomto případě „DORUČENÍ po Praze„). Platba probíhá na místě při převzetí zásilky v hotovosti.


Slovensko – další podání plánováno na 4. 6. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 1. 6. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem.


Opět nečekaná změna pozic – nejprodávanější kniha za květen:

Romi Grey: Jmenuji se Orel

Kniha nominovaná na cenu Magnesia Litera v kategorii „objev roku„. Hezké přiblížení v pořadu „Malá Duše K“ Jaroslava Duška naleznete na Youtube zde. Malou ukázku poté v detailu knihy.

Příběh nejen pro děti o slepici, která se dostala z klecového chovu na svobodu. O svobodě, ale i o kreativitě a paralelách s lidskou zkušeností.


Nová dodávka knih + rozhovor a zamyšlení nad aktuální situací:

Jožka Wenkeová: Moderní etikoprevence (a další)

Praktický průvodce transformací – návody, které je třeba uvést do života, poučení, jak žít život v lásce …. (ukázka v detailu knihy).

Moderní etikoprevence - obálka

Opět máme  k dispozici všechny vydané tituly včetně posledních několika kusů knihy „Paměti léčitelky“.

Kromě poměrně nedávného rozhovoru pro naše knihkupectví dáváme k dispozici i odkaz na na článek k aktuálnímu dění na webu autorky.


Rádi připomínáme:

Tomáš Lebenhart: Příběhy nejen z ordinace II.

další pokračování veselých i smutných příběhů pacientů, které spojuje častý střet selského rozumu se zdravotnickou mašinérií a farmakoprůmyslem


Nebojme se hotovosti – má i své výhody

Hotovostní platby navzdory doporučením nijak neomezujeme. Podle mého názoru se totiž jedná především o kampaň využívající situace, kde se stát snaží získat větší kontrolu nad pohybem peněz. Hotovostní platby jsou vlastně jednou z posledních svobod, kdy se údaje o nás (na rozdíl např. od plateb kartou nebo pohybů našeho telefonu) neukládají do databází. K přímému zneužívání těchto databází pravděpodobně nedochází, ale již jen možnost, že budou data odcizena nebo že státy z různých důvodů prosadí zákon o jejich uvolňování, je k zamyšlení. Přitom argument o možnosti přenosu infekce přes hotovost osobně považuji spíše za vykonstruovaný nebo přinejmenším sporný.

Z pohledu našeho knihkupectví jsme žádné změny ohledně hotovostních plateb nedělali. Stále je možné zasílání na dobírku, přímo v knihkupectví pak hotovostní platbu spíše upřednostňujeme (nemusíme pak též platit provize karetním asociacím). Na výdejním místě Trigon a u našeho vlastního rozvozu je pak možná, tak jako dříve, výhradně hotovostní platba. Hotovostní platba je taktéž nezbytná, chcete-li využít bezplatné možnosti vrácení antikvárních knih do 14-ti nebo 28-dnů (tj. naši „bezplatnou půjčovnu esoterických knih„). Věříme, že tyto naše postoje přijmete s pochopením. Jak se ukazuje, nic totiž nakonec není zcela černobílé.

Jan Jelínek


Seznam novinek v knihkupectví od 28. 4. do 11. 5. 2020:

FT 529 – Životopis jogína /2 – Paramhansa Jógánanda
Autor: Svámí Krijánanda
Tato kniha začíná tam, kde Jógánandův proslulý „Životopis jogína“ skončil. Jógánandův blízký a přímý učedník svámí Krijánanda dokresluje obraz mistra.
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 361.00 Kč, Vyšlo: 11.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 545 – Vzdej se! a žij podle Boží vůle
Autor: Larry Richards
Nakladatelství: Portál
Americký katolický kněz Larry Richards, autor knihy „Buď mužem!“ zaujme svým svérázným stylem psaní, ve kterém dominuje ráznost a přitom upřímnost.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 297.00 Kč, Vyšlo: 07.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AB 083 – Iluze etických relativistů
Autor: Jiří Fuchs
Nakladatelství: Academia Bohemi
Spor s relativisty – negativní etika. Problematické pokusy o zdůvodnění mravnosti. Důkaz přirozeného mravního zákona. Neegoistická povaha mravnosti…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 512.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 288 – Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech
Autor: Radkin Honzák
Nakladatelství: Mladá fronta
Není to jen tak, to může dosvědčit každý, kdo s nějakou vážnější nemocí zápasil… Podívejme se na věc s autorovým optimismem a zdravým nadhledem.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

IR 037 – Skrytá nauka za jógou II. – Moudrost Nadjá
Autor: Paul Brunton
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 409.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RV 046 – Zdraví člověka – 40 otázek 2. díl
Autor: S. N. Lazarev
Nakladatelství: Amaratime
Problémy lidí jsou podobné, ale každý příběh vyprávěný v dopisech je individuální a má své vlastní zvláštnosti, které Sergej Nikolajevič vysvětluje…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 06.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PO 145 – Pánevní dno
Autor: Franziska Liesner
Nakladatelství: Poznání
Navažte vědomý kontakt se svým pánevním dnem a probuďte ho. Svépomocný test kondice pánevního dna a cviky pro jeho posílení. Rady pro sport …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 307.00 Kč, Vyšlo: 05.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

JF 018 – Poutník (prostorem a časem)
Autor: Jan Konfršt
na základě vlastních prožitků a zrání zpracované téma obražené v dobovém příběhu Ježíše a jeho bratra Jakuba inspirujícím ke krokům na vlastní cestě
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 363.00 Kč, Vyšlo: 05.05.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GM 025 – Buď změníš svůj život, nebo život změní tebe
Autor: Eva Gmentová
„Tajemství životního úspěchu a štěstí není v tom, co děláš, ale jak to děláš. O štěstí nebo neštěstí člověka nikdy nerozhoduje co, ale jak…“
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 186.00 Kč, Vyšlo: 29.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PE 124 – Jak se dělá lesní zahrada
Autor: Patrick Whitefield
Nakladatelství: Permakultura
Lesní zahrada (jedlý les) je zahrada produkující potraviny,založená na modelu přírodního lesa s ovocnými stromy,skopřápkovinami a vytrvalou zeleninou.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 446.00 Kč, Vyšlo: 29.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 30. 4. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Otevřeno (téměř) v plném rozsahu

Od 27. 4. je knihkupectví otevřeno. Omezení jsou očekávatelná – prosíme proto o udržování větších rozestupů a dalších pravidel – vzhledem k poměrně velkým prostorám by to neměl být problém. Dole vyřídíte běžné záležitosti, přístup do prostor nahoře (tedy antikvariátu a „Sokolího hnízda“) budeme prozatím regulovat s tím, že v těchto prostorech bude možné pro několik zákazníků i posezení u stolečků a důkladnější studium knih.

Zpočátku se může stávat, že budeme mít zamčeno u hlavního vchodu – v tomto případě prosím zvoňte nebo volejte, jsme přítomni, uvedeme Vás. A těšíme se na Vaši návštěvu.

Jan Jelínek


Květnová sleva 50 % na antikvariát:

Pod rozkvetlou třešní – kniha z našeho antikvariátu

Ať již budete knihy číst doma nebo třeba v jarní přírodě, naše široká nabídka je Vám stále k dispozici. Již od 30. 4., 18:00 (tj. od uzavření prodejny poslední pracovní den před květnem) je pak aktivní pravidelná květnová sleva 50 % z doporučených cen knih (u běžných antikvárních knih). Kromě toho je antikvariát nyní nově občerstven o jeden velmi velký výkup (cca 380 knih) – nové knihy najdete například na počátečních stránkách internetového obchodu, neboť knihy jsou zde podle data výkupu seřazeny. Další možností je pak hledat podle kompletního seznamu (všechny knihy na jedné stránce) setříděného podle příjmení autora. Zde nemusíte na nic klikat, stačí rolovat kolečkem.

Největší nabídku očekávejte klasicky na začátku měsíce, zajímavější knihy pak průběžně ubývají, i když naopak mohou přibývat nové výkupy. Váhání se proto spíše nevyplatí 🙂 Těšíme se na Vaše objednávky.


Vyšel nový Logos:

Logos 2019 – sborník pro esoterní chápání života a kultury

Nenechte se mýlit – již dlouhá léta vychází Logos s aktuálním vročením až počátkem následujícího roku. Má to své historické souvislosti a i tentokrát vyšel Logos 2019 až letos, díky současným událostem dokonce až nyní v dubnu. To ale nemění nic na jeho aktuálnosti, neboť se vždy zabývá výhradně tématy nadčasovými. Jeho letošní podtitul zní „Tváře Luny“ a jednotlivé články proto zrcadlí měsíc v nejrůznějších jeho podobách. Seznam článků a ukázku z jednoho z nich naleznete  v detailu položky.

V případě zájmu jsou průběžně k dispozici i prakticky všechny starší ročníky.


Po Praze (a Kladně) doručujeme knihy zdarma

Rozvážení po Praze bez omezení na velikost zásilky jste si oblíbili a tak jsem se rozhodli v něm ještě nějakou dobu pokračovat. Prodloužili jsme jej se současnými podmínkami ještě do 15. 5.. Rozvážíme vždy v pondělí, středu a pátek (s výjimkou svátků) do 18 do 21 hodin. Při dokončování objednávky prosím volte „DORUČENÍ po Praze„, a to i v případě Kladna. Zajedeme k Vám v nejbližším volném termínu – obvykle hned následující rozvozový den. Platba probíhá na místě při předání zásilky v hotovosti.

Po zkušenostech z minulého týdne se pak opět musím rozplývat nad rozmanitostí Prahy, kdy mne cesty s knihami nově zavedly např. do Hostavic, Třeboradic či Dolních Černošic. Omlouvám se tímto Lipencům a Čakovicím, které jsem považoval za nejodlehlejší. Některá z nových míst jsou ještě vzdálenější. V případě Dolních Černošic na mne již opravdu dýchlo nefalšované venkovské prostředí a uvítal mne „poslední dům“ s rozsáhlými pastvinami všude kolem. I takto se bydlí v Praze, rád jsem se alespoň podíval.


Slovensko – další podání plánováno na 14. 5. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 11. 5. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem. Kurz eura nyní výrazně posílil, takže Vás knihy vyjdou levněji 🙂


Nečekaná změna pozic – za duben třetí nejprodávanější kniha:

Táňa Havlíčková: Jídlo pro duši

OCTO-GRAM – nová stravovací metoda podle osmi typů OCTO CODES; najezte se do sytosti bez hladu a odříkání (a bez cvičení)

Jídlo pro duši - obálka

K dispozici jsou i další dvě autorčiny knihy: „Móda a duše aneb Klíč k sobě“ a „Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši“.


Vzácnost, kterou stále máme:

Nové poselství z Prahy

… pokud je nám známo, všude jinde je vyprodáno … u nás posledních cca 20 ks

Nové poselství z Prahy - obálka

Anonymní spis s propracovaným systémem mystických písmenkových cvičení. Jen v našem knihkupectví se jí za celou historii prodalo již téměř 1500 ks.


Po krátké přestávce opět na skladě:

Jindřich Jašík: Cesta ze schizofrenie

…I když jsem psal, že za schizofrenií vidím nespokojenost s realitou vnějšího světa, z pohledu léčby jde až o tu poslední věc, které je potřeba věnovat pozornost. Schizofrenik by se dal nejlépe definovat jako člověk v zajetí strachu. To on byl hlavním důvodem toho, proč jsi nebyl nadále schopný fungovat v normální společnosti… (ukázka v detailu knihy).

Tato kniha je výpovědí lidské bytosti, která prošla tím nejhlubším peklem a zese se vrátila do lidského světa. Proto přináší cenné poklady vhledů...

Je to jen můj názor … (?)

Rouška jako náhubek. Alespoň tak to s nadsázkou říkám. Přestože vnímám vážnost situace, která je však podle mého názoru způsobena spíše doprovodnými reakcemi vlád podporovaných médii, stále jsem toho názoru, že ani tato nemoc není nic nepřirozeného, a patrně ani tolik nebezpečného, jak je prezentováno.
Proč je uváděn jako důvod úmrtí v případě souběhu obtíží vždy právě COVID-19? Vždyť téměř vždy jde o souběh s dalšími závažnými onemocněními. A i tak – každý běžný den umírá v ČR bez velké pompy na 300 pacientů (z toho např. okolo 80 s onkologickými potížemi). Ve srovnání s tím jsou cca 4 úmrtí denně připsané koroně naprostou menšinou.

A vše je dokonce téměř naopak – díky šílenství okolo koronaviru se běžní pacienti obávají navštívit lékaře s jinými onemocněními – prasklá slepá střeva, sepse vzniklé komplikacemi se zuby a další neléčené potíže se stávají nečekanou realitou a dostávají se tak na pomyslnou druhou misku vah. Tu však má málokdo odvahu vidět. … a to nemluvím o dalekosáhlých následcích pro běžný chod celé naší společnosti a tím způsobená lidská neštěstí. Ztráty zaměstnání, krachy firem, domácí násilí, zadlužování…

Rouška je náhubek. Vdechujeme vlastní vydýchaný vzduch. Je nám předkládáno, že jsme nebezpečím pro druhé a oni jsou nebezpečím pro nás. Nabídnout ruku je téměř faux pas… Nuž, to jsem se rozohnil. Co jsem vlastně chtěl říci? Asi to, ať používáme vlastní selský rozum a korigujeme důsledky davového šílenství. Třeba ve Švédsku to funguje – stačí říct „jsme přece dospělí“. A nemoc neřádí nijak výrazně více.

Jan Jelínek


Seznam novinek v knihkupectví od 14. do 27. 4. 2020:

CE 168 – Malý kompas víry
Autor: Max Kašparů
Nakladatelství: Cesta
pro každého, kdo hledá něco více, než už má, hledá nadstandard své existence, hledá odpovědi, které zatím nenašel, hledá jiný smysl života …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 111.00 Kč, Vyšlo: 27.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KD 022 – Stateční v zahradě
Autor: Thomas Hess
Nakladatelství: Kazda
Jak pečovat o zahradu v době klimatických změn. Přizpůsobení postupů, šetrné hospodaření s vodou, vysazování odolných rostlin …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 27.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

LG 045 – Logos 1,2/2019-sborník pro esoterní chápání života
Nakladatelství: Trigon
Na stránkách letošního sborníku Logos se zrcadlí měsíc v nejrůznějších svých podobách. Podtitul současného ročníku totiž zní „Tváře Luny“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 543 – Psychopat ve vaší posteli
Autor: Jackson MacKenzie
Nakladatelství: Portál
Prožili jste někdy vztah s psychopatem? I když o tom třeba nevíte, je to klidně možné. Psychopaté dokážou být okouzlujícími mistry manipulace …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 544 – Sny jako řeč nevědomí
Autor: Robert A. Johnson
Nakladatelství: Portál
Nevědomí, hluboký zdroj vnitřních konfliktů, ale i růstu, obnovy, síly a moudrosti se projevuje prostřednictvím řeči symbolů. Porozumme mu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 542 – Zbláznění – mánie, deprese, Michelangelo a já
Nakladatelství: Portál
O svém životě s bipolární poruchou, kde se střídá mánie a deprese – s nadhledem a humorem, v komiksovém provedení. Životě s nálepkou „blázna“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 22.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 318 – Astrologie pro zdraví a pohodu
Autor: Monte Farber
Nakladatelství: Euromedia
příznačné vlastnosti jednotlivých slunečních znamení zvěrokruhu doplněné o tipy na meditace, cvičení, léčivé čaje, kameny či barvy pro každé znamení
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 17.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GA 038 – Babička potrkala dědečka / Co tomu říkáte doktore?
Autor: Radkin Honzák
Nakladatelství: Galén
Když přijde zlá choroba. Prezidentský trus. Funkční kašel. Posvátné krávy, pro něž zákony neplatí. Strach a broky: dobrý kšeft…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 233.00 Kč, Vyšlo: 17.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DI 040 – Horizont poznání / The Horizont of Cognition
Autor: Tomáš Pfeiffer
Nakladatelství: Dimenze 2+2
… cesta ke sjednocení mikro/makrosvěta z pohledu filozofie Bytí … Tomáš Pfeiffer, Vladislav Šíma
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DI 039 – Vanga 1911-1996 – život, myšlenky, proroctví
Nakladatelství: Dimenze 2+2
životopis a autentické záznamy ze sezení s „tetou Vangou“, která se nenechává ošálit tím, co klienti říkají, ale vidí až daleko za meritum věci
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VN 009 – Konec utrpení v rodinách a vztazích
Autor: Veronika Neumannová
Nakladatelství: V. Neumannová
… pochopte zátěž předků, své projekce a zrcadla a osvoboďte se jednou provždy …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 391.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 228 – Provázení traumatem – každodenní průvodce
Autor: Laura van Dernoot Lipsky
Nakladatelství: Maitrea
Co je provázení traumatem; Mapování odezvy na vystavení traumatu; Vytvoření změny zevnitř ven; Nalezení vlastní cesty pro provzázení traumatem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 367.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 17. 4. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Pět fází

V minulých oběžnících jsem brojil proti příliš přísným opatřením vlády, tvrdil, že se nemoci nebojím. Nyní se mi nečekaně spustil další pohled. Otevřel jej článek Ládi Dvořáka (též autora knihy „Obejměte své vnitřní dítě„) na serveru psychologie.cz . Přirovnává tam situaci okolo koronaviru k reakci na setkání se s vlastní nevyléčitelnou nemocí a přibližuje rozfázování této reakce, jak jej popsala Elizabeth Kübler Rossová. A já s překvapením zjistil, že jsem možná uvízl hned v první fázi, tj. ve fázi popírání. Vnitřní dialog může probíhat například takto:

„je to v Itálii“, „neznám nikoho nakaženého“, „je to jako chřipka“ (moje teze), „je to nafouknutá bublina“, …

Kupodivu ještě při čtení článku jsem si říkal – mě se to přece vůbec netýká – já to mám zpracované. Ale teprve v nočním polobdění jsem si uvědomil – já to, co se děje kolem vlastně opravdu popírám – nepřipouštím si tu závažnost, a to také kvůli vlastnímu strachu… Co se týče článku, ještě mne oslovilo úvodní autorovo rozdělení, že není úplně nejlepší zaujímat ani úzkostný postoj („je to hrozné“), ani postoj „ezoterický“, ke kterému se často kloním já („je to jak má být“), ale raději nehodnotící postoj „je to, jak to je“. Nastavil jsem se proto smířlivěji a věřím, že další čtyři fáze (tj. zlost, smlouvání, deprese a akceptace) u mne proběhnou již rychleji… A jak to máte případně vy?

Odkaz na celý zmiňovaný článek – jeho název je „Než půjdeme dál“ – je v případě zájmu zde, doporučuji: https://psychologie.cz/nez-pujdeme-dal/

Asi není člověka, který by byl imunní vůči myriádám emocí spouštěných událostmi okolo viru. Ne vše, co se děje, je však negativní, otevírají se i nové cesty, na které bychom jinak pravděpodobně těžko vstoupili. Přeji proto všem do dalších týdnů mnoho optimismu a pevný krok

Jan Jelínek


Dvě nové knihy z nakladatelství Dimenze 2+2:

Tomáš Pfeiffer, Vladislav Šíma: Horizont poznání

(cesta ke sjednocení mikro/makrosvěta z pohledu filozofie Bytí – česká a anglická verze v jednom svazku – ukázku najdete v detailu knihy)

Vanga 1911-1996 – život, myšlenky, proroctví (sestavil kolektiv autorů)

Vanga ve dvou letech osiřela, zůstala bez matky. Ve dvanácti oslepla. Ve třiceti slyšela hlas, a pak viděla osudy lidí, minulost i budoucnost. Byla výjimečná. Měla veliké srdce, cit a lásku ke všemu živému, nejen k lidem… (ukázka v detailu knihy).

Nakladatelství Dimenze 2+2 Tomáše Pfeiffera je mojí srdeční záležitostí. „BytíJozefa Zezulky bylo totiž naší vůbec první knihou, kterou jsme společně s naším tehdejším „Přehledem edičních plánů duchovně zaměřených nakladatelství“ prodávali. Byl to opravdu pionýrský začátek s prodeji z kempingového stolku ve vestibulu stanice metra Sokolovská (nyní Florenc) – psal se prosinec 1990 tedy události ještě před oficiálním otevřením improvizované domácí prodejny v lednu 1991, které jinak označujeme za datum počátku činnosti knihkupectví (otevřeno tenkrát bylo vždy pouze ve středu od 16 do 20 hodin). Kromě toho jsem následně byl i svědkem dalších počinů pana Pfeiffera, zejména zrodu Duchovní univerzity Bytí. Byl jsem těmito událostmi též inspirován stát se vegetariánem, jímž jsem zůstal doposud.

Činnosti pana Pfeiffera si velice vážím a i nyní si rád poslechnu jeho přednášky, které jsou v současné době již snadno přístupné z archivu na internetu i online v reálném čase. V současných neklidných dobách probíhají přednášky v dvojnásobné frekvenci než obvykle, tedy 4x týdně. V případě zájmu doporučuji shlédnout též záznam ku příležitosti „Dne otevřeného nebe“, který probíhá vždy 30. 3. se slavností na hoře Řípu. Letos se díky zákazu shromažďování uskutečnilo namísto fyzického setkání pouze setkání virtuální prostřednictvím videopřenosu rozšířeného o vzpomínkový blok a fraktálové projekce. Ke stejnému datu pak byly vydány i zmiňované dvě nové knihy.


Stále platí: bezplatná výpůjční lhůta 90 dnů

Prodloužená bezplatná výpůjční lhůta na 90 dnů platí pro knihy vypůjčené ještě do 30. 4. včetně.

Co to znamená? Zakoupíte-li do konce dubna jakoukoliv antikvární knihu (s dodáním libovolným způsobem – tj. osobně, poštou, kurýrem, …), můžete ji do 90-ti dnů od zakoupení vrátit a zpět dostanete celou částku, kterou jste zaplatili.

Knihy však samozřejmě vracet nemusíte – jsou totiž Vaše. Možnost vrácení je pouze Vaše právo, kterého využít můžete a nemusíte. Knihy lze vrátit i později (nejdéle do 3 let) – zde se však již strhává půjčovné.

Prodloužená lhůta platí automaticky a týká se všech antikvárních knih zakoupených v uvedeném období. Budeme rádi, když si i v těchto časech čas na knihu najdete.

Využijte této bezplatné možnosti k studiu, v nabídce je k dnešnímu datu okolo 2500 titulů.


Po Praze doručujeme knihy zdarma – do odvolání

Opatření vlády o omezení maloobchodního prodeje bylo prodlouženo ještě do 26. 4.. Minimálně do této doby proto stále nabízíme rozvoz knih po Praze zdarma, a to bez limitu na velikost zásilky (tj. i zásilky libovolně malé). Knihy rozvážím sám obvykle v pondělí, středu a pátek ve večerních hodinách (18 až 21 hodin). Při dokončování objednávky prosím volte „DORUČENÍ po Praze„. Výjimečně bude (kromě platby v hotovosti) v případě zájmu umožněna při předání i platba platební kartou.

Ježdění po Praze mne baví – v posledních týdnech jsem opět poznal četná zajímavá zákoutí, jako například odlehlé Lipence, křivolaké uličky starých Petrovic či nečekaně přírodní prostory stranou od Bílé hory. Většinou mívám po práci nachystáno tak 3 až 5 rozvozů – jsme rádi, že se k Vám knihy mohou dostat alespoň takovýmto způsobem. Osobní doručení zdarma je možné i v oblasti Kladna, kam se večer vracívám. I zde prosím volte „DORUČENÍ po Praze“.


Slovensko – další podání plánováno na 23. 4. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v úterý 21. 4. 2020, 10:00 hod. (prodlouženo). Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená na eura.


Kniha, již máme ve výhradní distribuci:

David Icke: Život v přeludu

Život v přeludu - obálka

V průběhu současných událostí nás jistě mnohé napadá, jak to je se skutečným původem koronaviru. Zda je čistě přírodní nebo zda se jednalo o nějakou nešťastnou náhodu, případně dokonce úmysl. Další otázka pak, zda si vlády pod rouškou nouzových stavů nepřihřívají vlastní polívčičky. Nebo zda nejde o nějaké vyšší nadnárodní zájmy protlačené do našeho světa přes mainstreamová média a politické vlivy…

Sám za sebe jsem toho názoru, že nejsme povinni se podobnými úvahami zabývat a že můžeme předpokládat, že k ničemu takovému nedochází. Jelikož máme minimální možnosti věc ovlivnit, nemáme za to podle mého názoru ani žádnou osobní odpovědnost.

Přesto je jistým způsobem zajímavé přemýšlet, proč vlastně svět funguje tak, jak funguje. V tomto směru mne příjemně překvapil racionálně vedený komentář právě Davida Icka o koronaviru, který se objevil na internetovém portálu Zvědavec. Osobně nejsem nijakým přehnaným příznivcem konspiračních teorií, koho by však tato tematika hlouběji zajímala, je nahoře zmiňovaná kniha k dispozici a dokonce se u nás vyhoupla v současné době na nejprodávanější příčku.


Nová vydání z nakladatelství K4K publishing:

Tomáš Keltner: Tajemství kříže – transformace vědomí

„emoce je alergická reakce těla na rozum“ – jedna z myšlenek zajímavého pojednání o bytí, ale i bytostech, jež nás ovlivňují (ukázka v detailu knihy)

K dispozici je též druhý díl s názvem „Vyšší dívčí – transformace vědomí“. Původní vydání (pokud nepoznáváte názvy) měla prohozený titul a podtitul (tedy hlavní titul „Transformace vědomí“ 1 a 2).


Rádi připomínáme knihy z nakladatelství Holos:

Stanislav a Christina Grofovi: Holotropní dýchání

podrobný průvodce praxí holotropního dýchání s nastíněním radikálních vizí vyplývajících z této léčivé psychologie

Holotropní dýchání - obálka

Od stejných autorů je k dispozici též kniha „Krize duchovního vývoje„.


Seznam novinek v knihkupectví od 31. 3. do 13. 4. 2020:

DI 040 – Horizont poznání / The Horizont of Cognition
Autor: Tomáš Pfeiffer
Nakladatelství: Dimenze 2+2
… cesta ke sjednocení mikro/makrosvěta z pohledu filozofie Bytí … Tomáš Pfeiffer, Vladislav Šíma
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DI 039 – Vanga 1911-1996 – život, myšlenky, proroctví
Nakladatelství: Dimenze 2+2
životopis a autentické záznamy ze sezení s „tetou Vangou“, která se nenechává ošálit tím, co klienti říkají, ale vidí až daleko za merito věci
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 15.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VN 009 – Konec utrpení v rodinách a vztazích
Autor: Veronika Neumannová
Nakladatelství: V. Neumannová
… pochopte zátěž předků, své projekce a zrcadla a osvoboďte se jednou provždy …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 391.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 228 – Provázení traumatem – každodenní průvodce
Autor: Laura van Dernoot Lipsky
Nakladatelství: Maitrea
Co je provázení traumatem; Mapování odezvy na vystavení traumatu; Vytvoření změny zevnitř ven; Nalezení vlastní cesty pro provzázení traumatem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 367.00 Kč, Vyšlo: 14.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PE 123 – Pandemie od starověku po současnost
Autor: Vojtěch Heller
Nakladatelství: Petrklíč
lidé od nepaměti mívali strach z nemocí, které ohrožovaly jejich životy, a nebylo jich málo – koronavirus nicméně není smrtelná nemoc
Recenze: Ano – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 03.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

CN 008 – Úvod do Image Medicine (Ji xiang ji sue)
Autor: Su Ming-tchang
Nakladatelství: Centrum nejv.po
Image Medicine je součástí starověké čínské medicíny, která zkoumá, co je to lidský organismus, obecně co je to Život a co je to obraz
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 03.04.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BE 182 – Buddhova kniha o stresu
Autor: Joseph Emet
Nakladatelství: Beta
Každý člověk reaguje na náročné a stresující situace jinak, vždy je však důležité uvědomit si, co můžeme a nemůžeme ovlivnit…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 01.04.2020, Kategorie: Knihy | Buddhismus, zen

E-novinky k 2. 4. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Tolik se bojíme smrti, až jsme zatlačeni k nežití

Ano, za každý den odkladu platíme nejen penězi (nejméně miliardou, spíše však mnohem více), ale hlavně (doufejme, že vratným) rozvratem hospodářství. Myslím tím nejen například zanikání rozmanitosti tvořené menšími podnikateli, ale i třeba zahnání významného počtu rodin do dluhové pasti. Jak dlouho to můžeme vydržet? Čtvrt roku, rok? Argumentuje se přitom nevyčíslitelnou hodnotou lidského života. Ale není nutné být cynický – vyčíslovat cenu lidského života vůbec není nutné. Jednak jde o přirozený proces – nemoc, kterou „vymyslela“ sama příroda (například i u běžné chřipky umírá na komplikace v souvislosti s ní v ČR přes tisíc pacientů ročně – je proto pravděpodobné, že i koronavirus bude leckdy poslední instancí, poslední kapkou pro svíci, které je souzeno dohořet).

Zadruhé se však pozastavme nad astronomickými částkami, které jsou nyní vynakládány díky „nouzovému stavu“. Je pravděpodobné, že díky vyčerpání zdrojů zákonitě nebude dostatek prostředků na léčbu nemocí v budoucnosti. Nejen nemoci COVID-19, ale i dalších. A to již bez větších obav srovnat lze – životy zachráněné nyní oproti možnosti zachránění jiných životů v letech nadcházejících. Jsme ochotni takto budoucnost zatížit? Není to sobecké? Většina státníků nás ujišťuje, že nikoliv. Nebo jsou možná v tak úzkém koridoru velkého tabu, případně dalších omezení, že musí konat tak, jak konají.

Asi nikdo neví, jak se zachovat nejsprávněji. Dovolme si však uvidět, že není jen jediná cesta. Britové, švédové, nizozemci, ale i američané nejdou cestami natolik sevřenými, jako je cesta česká. A pokud je cílem „kolektivní imunita“, jež vznikne až po promoření významnější části obyvatelstva (v Británii už údajně nemocí prošla možná polovina lidí, protože mnoho případů probíhá nezjištěně – to by bylo velmi pozitivní zjištění), podobáme se spíše dítěti, které má zadřenou třísku a odmítá si ji nechat vyndat, jelikož je to nepříjemné a zdánlivě nad jeho síly… Není však lepší třísku vyndat a ránu desinfikovat – tj. nechat nemoc bez zástavy chodu republiky proběhnout za přiměřené ochrany ohrožených skupin? Toť otázka.

„… Tyto případy jen dokládají, jak moc je ve Velké Británii koronavirus rozšířený. Podle některých odhadů může spolu s Itálií jít o nejzasaženější zemi (v přepočtu na obyvatele) vůbec. Vědci z univerzity v Oxfordu přišli s velmi odvážnou hypotézou. Podle ní se na ostrovech nákaza nepozorovaně šířila už od ledna a došlo k postupnému promoření až poloviny obyvatel země.“ (zdroj: Aazdravi.cz)

Můžete možná namítnout, že nás současné změny pobízí do vyšších úrovní vědomí a mohli bychom proto události považovat za blahodiní – za jakýsi úhelný kámen, který nás pobídne na cestu dále. Souhlasím. Takto to asi je a tento přístup je určitě zklidňující. Uvidíme tedy…

Asi nikdo, natož já, nemáme patent na rozum. Současná všeobecná deprese s nejasným koncem mne však deptá. Jistě nejen já by bych ochoten raději nemoc prodělat (průběh v drtivé většině případů není komplikovaný), než takto zřejmě léta živořit a neustále se obávat, kdy přijde nová ataka nemoci. Až dojemná mi v této souvislosti přišla odpověď na můj minulý článek od jedné 75-leté zákaznice. Cítím z něj velké usmíření, jež je možná právě to, co nám schází. Podobný přístup je mi vzorem. Přetiskuji s jejím souhlasem:

„Děkuji pane Jelínku. Promluvil jste tak, jak já to cítím. Je mi 75 let a můj současný názor je ten, že je velká škoda, mít tady tolik televizních médií a novin i časopisů. A ještě jim za to, co na nás pouštějí, musíme platit měsíčně miliony korun. Televizi zásadně před zprávami ČT v 19 hod. vypínám. Nebudu si nechávat ničit nervy tím děšením českých, moravských a slezských obyvatel téhle české EU. Jak velkou svíčku dal mé matce při začátku mého zrození stvořitel, tak dlouhý život mi daroval a moje matka tu svíčku přijala. Věděla, že kdyby ji odmítla (třeba proto, že se jí zdála nízká a malá), tak při porodu umřu. Narodím se neživá. I proto se smrti nebojím. Smrt jeden život ukončí. Ale jiný a další bude následovat. Navrátilová.“

Na závěr bych dodal, že nechci nabádat k nějaké rebelii, i já dodržuji a respektuji daná kolektivní rozhodnutí. Možná bychom však mohli být o něco méně napjatí a je škoda, že v tomto směru vláda více nevysvětluje a neuklidňuje. Přeji všem hodně síly

Jan Jelínek

Budete-li chtít, přikládám opět několik podnětů:

 • Rozhodni se být zdráv“ – zamyšlení k aktuální situaci připravené v relaxačním centru a zvukových lázních Dajána Praha
 • Karma Yoga Praha – „Nejsme obyčejného jógové studio. Jsme Karma.“ Ke koronaviru: „Šel poutník do velkého města a tam potkal Smrtku… (… pokračování)“
 • Psychologie.cz – mnoho nezjednodušujících zamyšlení jak ukočírovat svoji psychiku v dobách zvýšené zátěže (většina článků je odemčených); psychologická pomoc od odborníků v době krize zdarma (projekt „Dělám co můžu„)

Vyberte si knihu ze „zlatého fondu“ – nyní již od 1 Kč

Čtyři dohody„, „Cesta pokojného bojovníka„, „Alchymista“ – to jsou asi všeobecně nejznámější knihy z našeho „zlatého fondu“ – tedy pokladnice knih, kterých si za léta provozování knihkupectví nejvíce vážíme. Je mezi nimi však i mnoho dalších, méně známých. Chcete-li, prolistujte si je. U většiny knih najdete v detailu též ukázky a případně i rozhovory s autory.

Jednu z méně známých knih od kladenské jógínky Jany Musilové s názvem „Doteky jiné skutečnosti“ jsme potom navíc dočasně zlevnili na 1 Kč. Sleva platí do středy 8. 4. na 1 ks pro každého čtenáře. Zásoby jsou dostatečné. Věříme, že toto jarní „pohlazení“ přivítáte s radostí.


Stále platí: bezplatná výpůjční lhůta 90 dnů

Prodloužená bezplatná výpůjční lhůta na 90 dnů platí pro knihy vypůjčené do 30. 4. včetně.

Co to znamená? Zakoupíte-li do konce dubna jakoukoliv antikvární knihu (s dodáním libovolným způsobem – tj. osobně, poštou, kurýrem, …), můžete ji do 90-ti dnů od zakoupení vrátit a zpět dostanete celou částku, kterou jste zaplatili.

Knihy však samozřejmě vracet nemusíte – jsou totiž Vaše. Možnost vrácení je pouze Vaše právo, kterého využít můžete a nemusíte. Knihy lze vrátit i později (nejdéle do 3 let) – zde se však již strhává půjčovné.

Prodloužená lhůta platí automaticky a týká se všech antikvárních knih zakoupených v uvedeném období. Budeme rádi, když si i v těchto časech čas na knihu najdete.


Využijte nižšího poštovného – v květnu chystáme jeho zvýšení

Ceny dopravného se snažíme držet dlouhodobě na nízké úrovni a přes několik zdražení pošty jsme je neměnili od března 2014. Nejpravděpodobněji od května bychom však již dopravné o něco zvýšili, a to zejména u České pošty. O změně budeme včas informovat. V platnosti samozřejmě i poté zůstane možnost dopravného zdarma při objednání libovolné z „prémiových“ knih a platbě převodem – vyzkoušejte :-). Minimálně do konce dubna pak platí ještě dopravné ve stávající výši (tedy 30 Kč malé zásilky, 60 Kč při platbě převodem a 100 Kč při platbě na dobírku). Stejné poštovné v ekvivalentu v eurech platí i pro zásilky do SR (1,2 eura, resp. 2,4 a 4 eura).


Po Praze doručujeme knihy zdarma – do odvolání

Opatření vlády o omezení maloobchodního prodeje bylo prodlouženo minimálně do 10. 4.. Do odvolání proto stále nabízíme rozvoz knih po Praze zdarma, a to bez limitu na velikost zásilky. Rozvážíme obvykle v pondělí, středu a pátek ve večerních hodinách. Volte prosím při dokončování objednávky „DORUČENÍ po Praze“. Výjimečně bude (kromě platby v hotovosti) v případě zájmu umožněna při předání i platba platební kartou.


Slovensko – další podání plánováno na 23. 4. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 20. 4. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem na eura.

S cestami na Slovensko je to nyní obtížné – proto chceme vyzkoušet model, kdy bychom si zásilky navzájem předali s kolegy z podobně zaměřeného knihkupectví na Slovensku (kteří řeší podobný problém) na státní hranici bez toho, abychom překročili hranice země a poté zásilky podali na místní pošty. Uvidíme, zda bude tato cesta schůdná.

Pokud ne, zaslali bychom zásilky opět přímo z ČR s tím, že budou doručeny Slovenskou poštou nebo kurýrem – tak jako jsme to udělali se současnými zásilkami s výjezdem plánovaným na 2. 4..


Roušek není nikdy dost

… alespoň takto to říkávala o různých věcech moje babička a my jsme se jí jako děti smáli. Kdybyste proto chtěli doplnit nějakou z naší domácí dílny (v klidných dobách se tu šijí hlavně sukně), máme jich mnoho vzorů s uchycením buď na tkalouny nebo na gumičky. Velikosti jsou dvě – dětské a dospělé. Materiál dvouvrstvá bavlna. Střih je vyzkoušený, zákazníci se vracejí 🙂 Objednávat můžete přes knihkupectví (možno v kombinaci s objednávkou knih) nebo přímo na stránkách „U Bludičky„, kde najdete zase naopak zmíněné sukně a další sortiment.


V dnešním dění možná aktuální – na skladě všech 10 dílů:

Vladimír Megre: Anastasia

Knihy Vladimíra Megreho patří k našim nejprodávanějším – celkem se všech dílů dohromady prodalo již přes 6000 ks. U pěti dílů najdete v detailu též ukázky. Číslování knih je netypické – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8/1, 8/2, 10 – celkem tedy 10 svazků. Díl s číslem 9 opravdu neexistuje – má to svůj důvod, vysvětlený v jedné z knih 🙂

Anastasia - obálka

„cyklus knih o Anastasii nás jemně přivádí ke komplexnějším myšlenkám o smyslu života, zrození, významu rodu a rodového zázemí“


Rádi připomínáme:

Karel Nejedlý: Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak

ojedinělá technika propracovaná autorem na základě vlastní praxe umožňující se zbavit ovlivnění z dosavadního života, která nás RUŠí v dalším růstu (ukázka v detailu knihy)

Metoda RUŠ - obálka

V případě zájmu máme též anglickou verzi „The RUŠ method or It’s not my case“ (přeložila Kateřina Hamplová).


Seznam novinek v knihkupectví od 17. do 30. 3. 2020:

PT 540 – Přednášky k úvodu do psychoanalýzy
Autor: Sigmund Freud
Nakladatelství: Portál
Freud nikdy nenapsal skutečnou učebnici psychoanalýzy. A tak se tomuto účelu nejvíc blíží jeho přednášky. Zde najdete první řadu z let 1915 a 1917.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 418.00 Kč, Vyšlo: 30.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 541 – Síla nevysloveného
Autor: Peter Pothe
Nakladatelství: Portál
příběhy z psychoterapie dětí a dospívajících – komentovaný průběh léčby pěti dětí s různými potížemi v rozmezí jednoho kalendářního roku
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 315.00 Kč, Vyšlo: 30.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FR 039 – Svět pohádek-vybrala a komentovala A. Bockemuhlová
Autor: Rudolf Steiner
Nakladatelství: Franesa
Kniha soustředěnou a přehlednou formou přibližuje poznatky a podněty Rudolfa Steinera k pohádkám, včetně jejich použití v pedagogice.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 223.00 Kč, Vyšlo: 30.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TE 019 – Čtení z tváře
Autor: Taťána Katyš
Nakladatelství: Epocha
Jak se v lidské tváři vyznat, jak z ní vyčíst, co máme před sebou za osobnost, s kým máme co do činění a co od něj můžeme očekávat…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 139.00 Kč, Vyšlo: 18.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TT 263 – Když si dítě sáhne na život
Autor: Boris Cyrulnik
Nakladatelství: Triton
Sebevražda je jednou z hlavních příčin úmrtí dětí a mladých lidí. Obecně se však konfrontaci s touto smutnou problematikou vyhýbáme…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 18.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

JT 106 – Ketodieta -kompletní průvodce vysokotučnou stravou
Autor: Leanne Vogelová
Nakladatelství: Jota
ketodieta s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuků je jedním z nejrychleji se rozvíjejích a nejpopulárnějších nutričních přístupů ve světě
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 603.00 Kč, Vyšlo: 18.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 19. 3. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Pár slov proti rozkolísání

Současná situace je nelehká. Rozhlédneme-li se kolem, vidíme opatření, která se zdají až přehnaná. Nikdo neví, jak se správně zachovat. Za vším pak nenápadně prosvítá strach. Strach ze smrti. Zvykli jsme si, že máme všechno pod kontrolou místo abychom přijali život tak, jak přichází, a tak jej oslavovali. Právě dnešní doba byla typická tím, že jsme si nepřipouštěli, že máme nějaké nepřátele, nic, co by nás mohlo ohrozit. Nebo jsme takovéto myšlenky často vytěsňovali. Nyní se příliš schovat nelze. Média každý den zdůrazňují, kolik lidí je nakažených, kolik lidí zemřelo (u nás prozatím nikdo, tak alespoň kolik je vážně nemocných). Člověk má pocit, že nelze nikam utéci.

Hlavní důvod asi je, že jde o záležitost novou – na to, že v ČR cca 1.500 lidí ročně umírá v souvislosti s běžnou chřipkou (zdroj: Státní zdravotní ústav) nebo 15.000 na následky kouření (zdroj: Novinky.cz) jsme si již tak nějak zvykli.

Je mi sympatický přístup Velké Británie, která se ke společenským omezením staví zdrženlivě („zachovejte klid a myjte si ruce“) (blíže SeznamZprávy). Podle britské teorie bude muset dojít k proběhnutí nemoci u cca 60 % obyvatel – poté očekávají, že by měla vzniknout „kolektivní imunita“ a nemoc se měla přestat významněji šířit. Dokonce má být záměr jít tomu vstříc, připravit se a chránit ohrožené skupiny (blíže iRozhlas.cz). Tak jsem to četl. Nevíme přesně, co se bude dít. Na druhou stranu jde o proces moudré přírody, který má nejspíše i nějaký důvod, který sami nejsme schopni postřehnout.

Možná nejhorší důsledek situace je pak rozdmýchávání strachu, paniky, pesimistických očekávání do budoucna. Nicméně na nastalé dění se můžeme dívat určitě i optimisticky. Donutí nás zastavit se a přehodnotit přebujelé poletování (obrazně i doslova), nalézt prostor pro zklidnění, dospět k uvnitřnění, meditacím. Děti, které nechodí do školy, se mohou sblížit se svými prarodiči, rodiny se semknou. Budeme více rozlišovat, co je zbytné a co nezbytné… Budeme z toho také unavení. To však k životu nepochybně patří.

Přeji nám, abychom dokázali nadhlédnout nad neklid kolem a využít nastalé situace ke kroku do sebe, ale také k srdcím dalším.

Jan Jelínek

PS. pod čarou bych si dovolil přiložit několik odkazů na další texty k aktuální situaci, které jsou myslím posilující a vystihující:


Prodloužena bezplatná výpůjční lhůta na 90 dnů

Jako reakci na současnou situaci jsme se rozhodli s platností od 19. 3. prodloužit bezplatnou výpůjční lhůtu na 90 dnů (běžně je tato lhůta 28 dnů pro studenty a členy Kruhu Hledající a 14 dnů pro ostatní čtenáře). Toto prodloužení platí pro knihy vypůjčené do 30. 4. včetně.

Co to znamená? Zakoupíte-li do konce dubna jakoukoliv antikvární knihu (s dodáním libovolným způsobem – tj. osobně, poštou, kurýrem, …), můžete ji do 90-ti dnů od zakoupení vrátit a zpět dostanete celou částku, kterou jste zaplatili.

Knihy však samozřejmě vracet nemusíte – jsou totiž Vaše. Možnost vrácení je pouze Vaše právo, kterého využít můžete a nemusíte. Knihy lze vrátit i později (nejdéle do 3 let) – zde se však již strhává půjčovné.

Prodloužená lhůta platí automaticky a týká se všech antikvárních knih zakoupených v uvedeném období. Budeme rádi, když si i v těchto časech čas na knihu najdete.

Do 25. 3. platí na antikvární knihy navíc sleva 50 % jako malý revanš za na podzim odložený festival Evolution (viz článeček níže).


Festivaly jsou zrušené – udělejme si jeden malý doma

Ono to úplně nejde, ale alespoň trošičku. Nabízíme Vám domů antikvární knihy, které jsme měli připravené do stánku na festivalu Evolution, a to s naší tradiční veletržní slevou 50 %. Všem zájemcům pak přidáme již předem naplánovanou knihu Jiřího Mazánka „Píseň mého srdce I.“ za symbolickou korunu. K tomu můžete vytáhnout ze skříně třeba vonné tyčinky či tibetské vlaječky (nebo je přikoupit) a atmosféra bude jistě dokonalá :-).

Vybírat můžete z více než 2500 titulů – nabídka se stále obměňuje, jelikož každý týden přibude několik nových výkupů. Ale to již jistě znáte :-).

Seznamy knih jsou dva:

Festival měl původně proběhnout od 20. do 22. 3., my jsme naši „nabídku domů“ prodloužili na objednávky uskutečněné až do 25. 3..


Po Praze, po Praze, knihy zdarma vezeme

Opatření vlády omezuje maloobchodní prodej knih i volný pohyb osob nejméně do 23. 3.. Do odvolání proto nabízíme rozvoz knih po Praze zdarma, a to bez limitu na velikost zásilky. Rozvážíme obvykle v pondělí, středu a pátek ve večerních hodinách. Volte prosím při dokončování objednávky „DORUČENÍ po Praze“. Výjimečně bude (kromě platby v hotovosti) v případě zájmu umožněna při předání i platba platební kartou.


Slovensko – další podání plánováno na 2. 4. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 30. 3. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočtená aktuálním kurzem na eura.


Nová dodávka:

šalvěj bílá a další vykuřovadla Rymer

Již před desítkami tisíc let lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů (ať už to byly byliny, větve jehličnatých stromů či pryskyřicí nasáklé dřevo) má nejenom různou vůni, ale také různé účinky na jejich psychiku… (pokračování zde).


Dotisk k dipozici:

Pjér la Šé’z: Cesta

začneme-li se duchovně probouzet, nebudeme zpočátku své „cestě“ rozumět; ještě obtížnější pak bude naše vnímání někomu sdělit (ukázka v detailu knihy)

Cesta - obálka

Seznam novinek v knihkupectví od 3. do 16. 3. 2020:

PT 537 – Hry na dlani – Do školy i mimo ni
Autor: Naděžda Kalábová
Nakladatelství: Portál
tvořivé hry a činnosti, které si kladou za cíl hravou formou upevňovat učivo prvního stupně základní školy či oživit třídnické či suplovací hodiny
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 237.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 538 – Když ty nejsi ty
Autor: Anita de Nennie
Nakladatelství: Portál
„přenos“ a „protipřenos“ hrají roli ve všech formách komunikace – v rodině, v lásce, mezi přáteli, v pracovním prostředí, vůči lékařům, …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 051 – Migréna a tinnitus – možnosti alternativní léčby
Autor: Rudolf Zemek
Nakladatelství: Meduňka
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 70.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GN 026 – Poznávací stezky v Národním geoparku Egeria
Nakladatelství: Granit
geologicky a historicky cenné území okresů Cheb, K. Vary a Sokolov – virtuální stezky v terénu doplněné tabulkami s QR kódy se zaměřením na geologii
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 63.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 539 – Ve školce je bezva
Autor: Ladislava Horová
Nakladatelství: Portál
Kniha plná písniček, her, pohybových improvizací i jednoduchých tanečků, říkadel, melodizací, divadelních dramatizací, hádanek a veselého kreslení.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 174.00 Kč, Vyšlo: 13.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

CE 167 – KáPéZetka pro manželku
Autor: Kateřina Šťastná
Nakladatelství: Cesta
„hledej svou třísku, a nalezneš trám“ – jak myslet na svého muže s větší pokorou a hledat chyby více než v něm, v sobě; stále dokola a dokolečka
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 46.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 526 – Léčba Crohnovy nemoci, ulcerózní kolitidy a …
Autor: Dirk Klante
Nakladatelství: Fontána
.. artritidy – autor popisuje, jak byl díky altrnativní tepapeutické metodě schopen zcela vypustit tradiční léčiva – „místo kortizonu mrkvová polévka“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 527 – Léčivé bylinky sv. Hildegardy z Bingenu
Autor: Peter Pukownik
Nakladatelství: Fontána
Ve spisech Hildegardy z Bingenu nacházíme i dnes cenné rady, jak využít léčivou sílu přírody, předcházet nemocem nebo je sami léčit přírodní cestou.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 324.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 206 – Mysterium coniunctionis II.
Autor: C. G. Jung
Nakladatelství: Malvern
ve druhé části svého díla C.G.Jung pokračuje v líčení stěžejných alchymistických symbolů (král a královna,Adam a Eva) a odpovídajících duševních stavů
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 463.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FR 038 – První tři roky dítěte
Autor: Karl Konig
Nakladatelství: Franesa
… osvojení si vzpřímené chůze … osvojení si mateřské řeči … procitnutí myšlení … zákonitosti a postup těchto dějů a jejich souvislosti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KN 007 – Řeka s rozpuštěnými vlasy
Autor: Honza Vojtko
příběhy pro děti, které jsou psány tak, aby je ocenili i dospělí a nenudili se při nich – někdy pohádkovější, někdy spíše mystické a mytologické
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 297.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 528 – Totemová zvířata – Duchovní a magická moc zvířat
Autor: Ted Andrews
Nakladatelství: Fontána
Jak složitě je každý rys přírody vpleten do našeho života… Dotkněte se prapůvodní části vašeho srdce – a rozhoří se už dlouho pohaslé žhavé uhlíky.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BG 003 – Západní Alpy – Vysokohorské túry
Nakladatelství: Bergverlag
90 skalních a ledovcových túr ve Švýcarsku – podrobný popis výstupů na vrcholy velehor, nad kterým je možno nejen snít; pro začátečníky i zkušené
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 418.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VO 202 – Zasvěcení do haitského vúdú
Autor: Veronika Šulcová
Nakladatelství: Vodnář
spojené vyprávění vlastních zážitků s vúdú na Haiti s akademickým výkladem pojednávajícím o základech a hlavních principech haitského vúdú
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 493.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FR 037 – Život mezi smrtí a novým narozením
Autor: Rudolf Steiner
Nakladatelství: Franesa
Smrtí začíná nová fáze v životě lidské duše. Duše prochází jednotlivými sférami kosmu a její prožívání zde závisí na životě, který vedla před smrtí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 233.00 Kč, Vyšlo: 11.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 088 – kadidelnice červený onyx kamenná miska, menší
Nakladatelství:
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 270.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 105 – kadidlo Borovice sibiřská fosilní, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 186.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 104 – kadidlo Jedle balzámová, 20 ml /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 140.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 103 – kadidlo Kopál negro, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 93.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 102 – kadidlo Toluánský balzám, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 140.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RM 100 – kadidlo Vrcholák – Arjuna kůra, 20 g /Rymer/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 84.00 Kč, Vyšlo: 09.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 377 – Harmonická strava
Autor: Valerij Sinelnikov
Nakladatelství: Eugenika
Stravování pro dosažení harmonie a zdraví. Kdy je vhodné konzumovat konkrétní druhy potravin. Test na určení konstitučního typu. Guny a potraviny.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 305.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 167 – Jak rychle porozumět druhým /Alferia/
Autor: Paul D. Tieger
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 525 – Jóga – světlo života
Autor: B. K. S. Iyengar
Nakladatelství: Fontána
„Jóga vám umožní znovu objevit vědomí celistvosti v životě, kdy nebudete mít pocit, že se pořád jen snažíte pospojovat dohromady rozbité kousky…“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 166 – Stop době plastové
Autor: Christoph Schulz
Nakladatelství: Grada
život bez plastů je snadnější, než si myslíte – kniha pro ty, kteří se rozhodli změnit svět a začít u sebe – malými krůčky, každý den
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 378 – Tělo bez bolestí, ztuhlostí a slabostí
Autor: Thérése Bertheratová
Nakladatelství: Eugenika
Od prvních měsíců reagujeme na rodinné, sociální a morální tlaky. „Drž se zpříma! Pojď rychleji! Buď hodný!“ Abychom vyhověli, deformovali jsme se…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 184.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 379 – Život bez bolesti
Autor: Lee Albert
Nakladatelství: Eugenika
13 nejběžnějších potíží, jejich příčina a jak se jich zbavit; jednoduché protahovací cviky se zázračným účinkem; správné držení těla při sezení, …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 06.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 205 – Bůh a příroda – Filosofické úvahy 1979-1983
Autor: Zdeněk Neubauer
Nakladatelství: Malvern
Je možno se s ním přít, nesouhlasit, inspirovat se, přijímat bez výhrad, to je jedno, je ale zde a svými texty utváří mysl dalších generací…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 324.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OR 026 – Moje ptačí roky
Autor: Miloslav Nevrlý
Nakladatelství: Serius
o nadšencích, kteří vlastnoručně vyráběli hliníkové kroužky; o chlapeckých dobrodružstvích na výpravách za ptáky do jižních Čech či do zákoutí Prahy
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 317 – Slova posledního Dalajlamy
Autor: Francois Gautier
Nakladatelství: Euromedia
Autor, novinář, který žije již 40 let v Indii, sestavil hlavní témata, ke kterým se Jeho Svatost dalajlama v jejich vzájemných rozhovorech vyjádřil.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KO 116 – Toulky po okraji Midgardu – Příběhy z mého života
Autor: Wolf Storl Dieter
Nakladatelství: Kořeny
Midgard, zahrada uprostřed, je příroda jak ji běžně známe. Na opačné straně je Utgard, Vnější svět, do jehož sfér se odvažují za svou prací šamané.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 333.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 287 – Záhady Peru
Autor: Arnošt Vašíček
Nakladatelství: Mystery Film
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 213.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KS 152 – Závislosti srdce
Autor: Robert Hemfelt
Nakladatelství: Karmelitánské n
Jak opustit nezdravé vztahy – praktický návod, jak se osvobodit od vztahů vzájemné závislosti. Pro rodinné psychoterapeuty, ale i další zvídavé.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 04.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 5. 3. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Nová kniha jednoho z nestorů klasické homeopatie:

Rajan Sankaran: Metoda osmi oken

Přesnost, úplnost a hloubka při rozboru homeopatických případů. Důvody, proč metoda rozboru případu pomocí osmi oken snižuje pravděpodobnost omylu (ukázka v detailu knihy).

K dispozici jsou též další autorovy knihy, kupř. „Základní kniha homeopatie


Domluvíte-li se v průběhu března:

pro výkupy si sami dojedeme po celé ČR

Běžně pro výkupy mimo Prahu nejezdíme – v tomto březnu však děláme výjimku, která platí pro výkupy nad 50 knih po předchozí domluvě. Pro avizovaný výkup se pokusíme dorazit co nejdříve, nejdéle však do konce května. Cestu pro výkupy budeme spojovat buď s pravidelnou cestou na Slovensko nebo slučovat několik výkupů z podobné oblasti najednou.

Výkupní ceny knih jsou předem dané a zjistíte je v případě zájmu při vložení knih do naší výkupní kalkulačky. Výkupní cenu knih ovlivňuje přítomnost knih vzácných a doporučovaných (viz podrobnější komentář u kalkulačky).

A jak výkup probíhá? Na domluveném místě knihy převezmeme a sepíšeme dodací list (jsou k tomu potřeba údaje z Vašeho občanského průkazu). Vlastní výkup potom zpracujeme cca do týdne a výtěžek poté poukážeme na účet, který udáte.

Domluva je poté možná nejlépe e-mailem (knihy@hledajici.cz) nebo telefonicky (220 873 250). Pokud vám tedy některé knihy v knihovničkách přebývají, děkujeme za nabídky.

Pozn.: Vykupujeme pouze knihy z oblasti našeho zájmu (tj. esoterika, alternativní medicína, …), které jsme někdy prodávali (jinými slovy ty, které najdete ve výkupní kalkulačce – jedná se celkem o cca 20.000 titulů).


Přijďte si na festival Evolution (20. – 22. 3. 2020) pro knihu za korunu

Stavíte-li se u našeho stánku kdykoliv v průběhu festivalu, dostanete od nás zajímavou knihu Jiřího Mazánka „Píseň mého srdce 1 za pouhou korunu.

Knihu si můžete objednat předem (budete mít u stánku odloženo na jméno) nebo se stavit jen tak (v tomto případě do vyprodání zásob, které jsou nicméně dostatečné). Pro každého návštěvníka je připravena jedna kniha (oproti předložení vstupenky, kterou orazítkujeme).

Píseň mého srdce /1 - obálka

Soubor zamyšlení a promluv vycházejících svého času v časopisu Dotek (ukázka v detailu knihy).

Na Festivalu si můžete vyzvednout i jakoukoliv další předem přes internetový obchod odeslanou objednávku nebo si vybrat z rozsáhlého výběru zejména antikvárních knih a karet, které budeme mít k dispozici na místě. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Doplněny zásoby z nakladatelství ArchET:

Pavel Kozák: Posvátná geometrie Čech a Moravy (a další)

Znovuuvědomění si hluboké rozmanitosti české kotliny, její geometrické územní vazby současné i minulé, energie krajiny, …

Zároveň jsou k dispozici i další knihy z autorova jednomužného nakladatelství (ArchET): „Tajemná místa Prahy„, „Tajemná místa na samém jihu Čech“ a „Posvátná místa Šumavských Plání„.


Praktická publikace o dlouhodobých půstech a jejich léčebných účincích – opět na skladě:

Pavel Mácha: www.PUST.cz (sktipta formátu A4)

Ojedinělá a nekonformní skripta s vlastními praktickými zkušenostmi vícero účastníků s dlouhodobými, i 75-ti denními, půsty (ukázka v detailu knihy).


Náš „zlatý fond“ se rozrostl na 50 knih:

Zlatý fond – knihy, které nás obzvláště zaujaly

Prozatím posledním přírůstkem se stala nová kniha Davida R. HawkinseJá: Realita a subjektivita„, o které jsme krátce informovali již v předchozích novinkách. Moc se nám líbila a tak jsme ji přidali do zlatého fondu společně s předchozí knihou „Vzestup po úrovních vědomí„.

Do detailu knihy pak v případě zájmu přibyla ještě další nová ukázka (kapitolka „Proč je duchovní hledání často tak náročné?“).

Stezka k Osvícení prostřednictvím radikální pravdy je náročná a předpokládá,že se člověk vzdá zažitých přesvědčení – Nejvyšší Realita se pak může zjevit.


Doplněny zásoby knih Květoslava Minaříka:

Květoslav Minařík: Přímá stezka (a další)

Opět máme k dispozici všechny dostupné knihy tohoto význačného mystika. Od základní Přímé stezky přes autobiografii Kéčara po nejnovější Prognostickou astrologii.

Hodně zajímavé jsou např. též výbory z dopisů žákům (Praxe Přímé stezky /1 až /3) nebo komentovaná duchovní díla dalších autorů (Lao-c’ovo Tao-te-ťing, Patandžáliho jógasútra či nověji vydaný Bulwer-Littonův Zanoni). Doporučujeme.

Přímá stezka - obálka

Slovensko – další podání 12. 3. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 9. 3. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Jak přečurat poštu:

lhůta k vyzvednutí a její prodlužování

Nebudeme nic zastírat. S poštou bývají občas problémy. Pokud ale dodržíme určitá pravidla, lze s ní vyjít poměrně dobře. A některé její služby se na druhou stranu opravdu reálně zlepšují.

My k zasílání používáme buď „doporučené dopisy“ (RR), a to u zásilek menších (váha může být do 2 kg a tloušťka do 5 cm). Nebo pak „balíky do ruky“ (DR) v případě zásilek větších.

Pokud se nezdaří pokus o doručení, k němuž dochází obvykle za 1 až 2 dny po podání, uloží pošta zásilku na pobočce a do schránky vhodí oznámení. Na poště si potom můžete zásilku vyzvednout po dobu 15-ti dnů (v případě doporučeného dopisu) nebo 7-mi dnů (v případě balíku do ruky). Úložní doba se počítá ode dne pokusu o doručení. Lhůtu pro vyzvednutí si můžete prodloužit. Vhodnější než telefonát (na poště telefony často málo berou) je prodloužení přes internet, kdy ve sledování zásilek kliknete na tlačítko „změnit doručení“ a identifikujete se nejlépe kódem vytištěným na oznámení (viz obrázek níže v červeném kroužku). Poté postupujete podle nabízených možností (prodloužení výdejní lhůty, opakované doručení, doslání na jinou adresu, …).

A ještě několik menších rad usnadňujících doručování:

 • na poštovní schránce byste měli mít uvedeno své jméno a měla by být volně přístupná z ulice, nikoliv tedy za uzamykatelnými dveřmi
 • jako doručovací adresu můžete zvolit klidně adresu do práce (nezapomeňte přitom doplnit název firmy) – doručování bývá v mnoha případech jednodušší
 • uvádějte v objednávce též kontaktní telefonní číslo – zejména u balíků je doručovatelé často používají, někdy dokonce z vlastní iniciativy z pošty zavolají i v okamžiku, kdy by se zásilka měla vracet
 • nespoléhejte na vhození „oznámení“ do schránky – pokud zásilku očekáváte, ptejte se na ni – buď na poště nebo u nás (řekneme vám její podací číslo a datum podání)
 • v případě potřeby si nechte zásilku znovu doručit ve zvolený den běžnou pochůzkou (zdarma) nebo přeposlat na jinou adresu, případně lze využít možnosti večerního doručování (je k dispozici na vybraných poštách za příplatek)
 • pokud je zásilka na dobírku a potřebujete potvrzení o zaplacení (např. kvůli účetnictví) nechte si jej vydat ihned při placení (od doručovatele nebo na přepážce)
 • při vyzvedávání balíku na poště s vyvolávacím systémem doporučujeme načíst vyzvedávací kód z oznámení přímo do strojku vydávajícího lístečky – jste poté odbaveni přednostně (podle měření pošty je průměrná doba vydání při použití vyzvedávacího kódu mezi 2 a 3 minutami, což se zdá až neuvěřitelné, ale zřejmě pravdivé)

Seznam novinek v knihkupectví od 20. 2. do 2. 3. 2020:

RV 045 – Pozemské štěstí (Diagnostika karmy 3)
Autor: S. N. Lazarev
Nakladatelství: Amaratime
třetí kniha „Diagnostiky karmy“ v novém vydání (v dřívější edici číslovaná 2/2); hojnost i zdraví může přijít, když je v harmonii naše vnímání světa
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 02.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RA 028 – Rozpovídej se – Logopedická cvičení (3 až 4 roky)
Autor: Lucie Krejčová
Nakladatelství: Raabe
praktická cvičení pro rozvoj řeči děti v mladším předškolním věku kopírující přirozený vývoj řeči; kopírovatelné pracovní listy s žertovnými obrázky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 302.00 Kč, Vyšlo: 02.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 523 – Čchi-nej-cang
Autor: Mantak Chia
Nakladatelství: Fontána
jak se vyhnout vstřebávání negativních energií druhých lidí a převzít do péče vlastní zdraví pomocí samoléčebných technik čchi-nej-cang
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 398.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 532 – Deníček nudilky
Autor: Élisabeth Brami
Nakladatelství: Portál
knížečka pro děti od 9 let – Emma se nudí, ať je kdekoli. Jedno jí to ale není, tak si klade nejrůznější otázky. Aby tomu, proč se nudí, porozuměla.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AT 064 – Metoda osmi oken
Autor: Rajan Sankaran
Nakladatelství: Alternativa
Přesnost, úplnost a hloubka při rozboru homeopatických případů. Důvody, proč metoda rozboru případu pomocí osmi oken snižuje pravděpodobnost omylu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 642.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 524 – Moudrost písečných dun – Rozpravy o súfismu
Autor: Osho
Nakladatelství: Fontána
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 309 – Orákulum moudrosti (Kniha a 52 karet)
Autor: Colette Baron-Reid
Nakladatelství: Synergie
zvířata, magické krajiny, mocné živly a další obrazy, jejichž cílem je oslovit vás na tak hluboké rovině, abyste se účastnili dialogu celou svou duší
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 535 – Pán se stará
Autor: Josef Prokeš
Nakladatelství: Portál
Kniha Josefa Prokeše, vyhledávaného kněze, duchovního doprovázejícího, skauta a horolezce, vede čtenáře k novému pohledu na víru…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 209.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 536 – Sami na této zemi? O Boží přítomnosti mezi námi
Autor: Ladislav Heryán
Nakladatelství: Portál
známý salesiánský autor v nové knize vede v desítkách příběhů z praxe každého k tomu, aby si uvědomil, jak intenzivně nás Boží přítomnost obklopuje
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 534 – Stárnutí, paliativní péče a prožívání zármutku …
Autor: Tereza Cimrmannová
Nakladatelství: Portál
publikace reaguje na palčivé téma v sociálních službách, k němuž dosud chybí informace, metodická podpora i příklady dobré praxe
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 533 – Stín v nás – Podvratná životní síla
Autor: Verena Kast
Nakladatelství: Portál
Tam, kde je světlo, je i stín. V Jungově individuaci jde o protiklad s personou – stránkou, již rádi stavíme na odiv a prezentujeme svoji bezúhonnost.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 269.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 073 – Buďme zdraví lékařům navzdory II. (svazek 44)
Autor: Ludmila Eleková
Nakladatelství: K4K
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 128.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 315 – Kurz meditace – 21denní cvičení pro vaši mysl
Autor: Osho
Nakladatelství: Euromedia
Podrobný návod, jak zlepšit své soustředění a jak v sobě objevit vnitřní klid – pro začátečníky, ale i pokročilejší adepty. Úryvky z Oshových promluv.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 241.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 316 – Moc přítomného okamžiku – deník
Autor: Eckhart Tolle
Nakladatelství: Euromedia
… způsob, jak se hlouběji zamyslet nad obzvlášť nápaditými a podnětnými pasážemi knihy E. Tolleho s prostorem pro zaznamenání vlastních poznámek …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 074 – Poznej sám sebe … a poznáš vše
Autor: J. a J. Průchovi
Nakladatelství: K4K
Jarmila a Jaroslav Průchovi, dlouholetí studenti orientální medicíny, připravili knížku, dle níž je možné na sobě pracovat i bez odborného instruktora
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 188.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 070 – Zamilujte se do života s Kundalini jógou
Autor: Dita Lyner
Nakladatelství: Meduňka
kniha vedoucí čtenáře do vlastního nitra a hledající příčiny, proč jsme mnohdy ztratili radost ze života; praktická cvičení Kundaliní jógy; meditace
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 104.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 140 – Méně je více /Alpha book/
Autor: Cait Flandersová
Nakladatelství: Alpha book
… jak jsem přestala nakupovat, zbavila se věcí a přišla na to, že život má větší cenu než cokoli, co se dá koupit v obchodě …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 249.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 141 – Sova byla pekařova dcera
Autor: Marion Woodmanová
Nakladatelství: Alpha book
… jak souvisí obezita a anorexie s potlačeným ženstvím … souvislosti mezi individuačním procesem ženy a stavem jejího těla …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 522 – Vetřelci dávnověku -Oficiální doprovodná publikace
Autor: Kevin Burns
Nakladatelství: Fontána
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 491.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 304 – Lekce – Moje cesta ke smysluplnému životu
Autor: Gisele Bundchen
Nakladatelství: Anag
Méně známá tvář brazilské topmodelky, jejíž soukromý život zdaleka nebyl tak oslnivý a bez mráčku. Její hledání smysluplného života a pohledy na svět.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 21.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 21. 2. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Aktuálně pro letošní rok:

Výsevní dny podle Marie Thunové 2020

kalendář konstelací pro zahrádkáře a zemědělce; práce na zahradě i na poli podle přírodních kosmických rytmů; příznivé dny pro včelaře v roce 2020

K dispozici je v případě zájmu též publikace „Výsevní dny SPECIÁL„, což je výbor ze zajímavých kapitol jednotlivých ročníků (z let 1986-2013).


Ještě do konce února:

antikvariát se slevou 50 %

Seznamy antikvárních knih najdete zde:

 1. kompletní seznam dle příjmení autora (všechny knihy na jedné stránce)
 2. seznam v internetovém obchodu podle data přírůstku (po 10-ti knihách na stránku – nejnovější přírůstky na začátku)

Pokud se vám zdají seznamy příliš rozsáhlé, můžete například vybírat přednostně pouze knihy doporučované (v seznamu 1 červeně zvýrazněno „DOPORUČUJEME“).

Jak poznáte, kolik kniha stojí:

sleva 50 % je u všech knih umístěných v antikvariátu počítána z doporučené prodejní ceny (DPC). Tuto cenu najdete napsanou propiskou uvnitř v knihách, vždy na zadních listech u razítka s přírůstkovým číslem. V málo výjimkách, a to u knih vzácnějších, může být cena vyšší – tyto knihy však nejsou v běžných poličkách v antikvariátu, ale jsou odložené stranou. Aktuální platné prodejní ceny najdete též samozřejmě v internetovém obchodě, a to v detailu knihy v sekci „Antikvariát“ u jednotlivých exemplářů nebo v kategorii „Antikvariát“, cena „Po slevě“. Ukázky jsou na obrázcích níže.

Pozn. seznamy na internetu jsou pouze orientační, i když je pravidelně udržujeme. Souběžně se totiž prodávají knihy v prodejně, i dalšími kanály. Objednávku proto prosím považujte za nepochybnou až ve chvíli, kdy vám bude e-mailem či telefonicky potvrzena. Děkujeme.


Do 29. 2. 2020:

Ke každé knize Carlose Castanedy zdarma kniha „Teonanácatl – posvátná vizionářská houba“

Objednáte-li si v období do 29. 2. 2020 libovolnou z Castanedových knih, přidáme vám zdarma uvedenou prémii. Není třeba nic dalšího dělat – knihu přidáváme v tomto období automaticky. Pokud byste prémii náhodou nechtěli, napište to prosím do poznámky.


Vstupenky již k dispozici:

jarní setkání s Martou Foučkovou – 18. 4. 2020

Letošní jarní setkání s Martou Foučkovou v KD Gong (Praha 9) je pouze jedno, a to v sobotu 18. 4. od 13:00 hod. Vstupenky seženete, tak jako obvykle, v předprodeji u nás v knihkupectví (Za Pohořelcem 12, Praha 6) – možné je pouze osobní vyzvednutí s platbou hotově. Cena vstupenky je 150 Kč.

Dále bude možno vstupenky zakoupit přímo před přednáškou na místě do naplnění kapacity sálu.


Již pátá kniha z edice „Zdraví člověka„:

S. N. Lazarev: Zdraví člověka – Nebezpečí duchovního života

Duchovnost je jako vrchol hory – představuje velké možnosti, ale také velká nebezpečí. Uctívání duchovnosti nevyhnutelně vede ke krachu budoucnosti.


Nová kniha:

David R. Hawkins: Já: Realita a subjektivita

stezka k Osvícení prostřednictvím radikální pravdy je náročná a předpokládá,že se člověk vzdá zažitých přesvědčení – Nejvyšší Realita se pak může zjevit

Dlouho očekávané další volné pokračování knihy „Vzestup po úrovních vědomí“ – ukázky najdete v detailu.


Tajemství „proutěného košíku“:

Ctibor Bezděk: Tajemství života a smrti – Etikoterapie

Bylo nebylo a na jedné zapomenuté půdě se objevila krabice se starými knihami. Byly to knihy z nakladatelství Gemma 89 – jednoho z prvních duchovně zaměřených nakladatelství po sametové revoluci. Tato krabice se nyní dostala k nám a s ní několik titulů, které již byly mnoho let špatně dostupné až nedostupné. Kromě pravděpodobně nejzajímavější výše zmíněné „Etikoterapie“ jsou to po více kusech ještě knihy „Uspávanka“ a „Věda o Bohu„.


Slovensko – další podání 12. 3. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 9. 3. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 4. do 19. 2. 2020:

DK 137 – Ruka noci podaná
Autor: Václav Cílek
Nakladatelství: Dokořán
Základy rodinné a krizové připravenosti. Jak poznáme, že se blíží krize? Jeden z mála nástrojů je všímat si častějších extrémů a neobvyklých situací.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GE 053 – Uspávanka
Autor: Zdeněk Hanka
Nakladatelství: Gemma
krátké povídky vystavěné specifickým způsobem mající za úkol navodit příjemné rozpoložení a autosugescí usnadnit usínání nespavcům všeho druhu
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 74.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PB 008 – Výsevní dny podle Marie Thunové 2020
Autor: Matthias Thun
Nakladatelství: Pro-bio
kalendář konstelací pro zahrádkáře a zemědělce; práce na zahradě i na poli podle přírodních kosmických rytmů; příznivé dny pro včelaře v roce 2020
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 98.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PB 009 – Výsevní dny SPECIÁL – Výběr z kapitol …
Autor: M. a M. Thunovi
Nakladatelství: Pro-bio
výběr z kapitol jednotlivých ročníků „Výsevních dnů“ (ročníky 1986-2013) s radami jak sít, okopávat a sklizet v souladu s přírodními kosmickými rytmy
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 67.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 531 – Bůh nefunguje a proto v něho věřím
Autor: Thomas Frings
Nakladatelství: Portál
autor je německý katolický kněz, který byl farářem v Munsteru, v Kolíně nad Rýnem a také moderátorem diecézní kněžské rady; je vyhledávaným řečníkem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 528 – Cesta hrdinky – Hledání zdrojů ženské síly
Autor: Sabine Groth
Nakladatelství: Portál
Každá žena, která se vydá na cestu, na níž chce upřímně prozkout své vnitřní světy, je skutečnou hrdinkou. Stane se tím silnější, vnitřně svobodnější.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 362.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EM 199 – Děti nového věku
Autor: Jana Štrausová
Nakladatelství: Eminent
… kresby a vyprávnění dětí o minulých životech a jejich vnímání věcí … mezi nebem a zemí …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 527 – Emoce pod kontrolou
Autor: Matthew McKay
Nakladatelství: Portál
dovednost všímavosti, účinná orientace v mezilidských vztazích, regulace emocí a tolerance stresu vycházeje z postupů dialekticko-behaviorální terapie
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 303 – Hubněte s aktivním středem těla
Autor: Kenichi Sakuma
Nakladatelství: Anag
žádné velké přemáhání ani úsilí, pouze 5 základních cviků, postačí pouze 5 minut cvičení denně; zpevnění boků i svalů středu těla
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 222.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KM 115 – Jak poznat Boha /Jiří Vacek/
Autor: Jiří Vacek
Nakladatelství: Martin Tomeš
Těžištěm knihy je stezka praxe dosažení jednoty átman a brahman, kterému evangelia říkají výstup k Otci; kapitoly o praxi stezky poznání a átmavičáře.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 326.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 139 – Kuchyňská zahrádka bez odpadu
Autor: Katie Elzer-Petersová
Nakladatelství: Alpha book
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 530 – Léčivý rodokmen-Jak prababičky ovlivňují náš život
Autor: Lenka Šnajdrová
Nakladatelství: Portál
Některá vaše trápení mají své kořeny v dobách, kdy jste se ještě nenarodili. Prozkoumejte osudy svých předků a vyhledejte oblasti, jež vás ovlivňují.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 246.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 521 – Lesní terapie ve městě
Autor: Clemens G. Arvay
Nakladatelství: Fontána
Je „lesní terapie“ možná ve městě? Autor je optimista a dává praktické tipy, jak i obyvatelé měst mohou využívat léčivé síly přírody.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 342.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 308 – Orákulum duše zvířat (kniha a 68 karet)
Autor: Colette Baron-Reid
Nakladatelství: Synergie
všechny zvířata mají schopnost vysílat k nám jedinečné zprávy, které jsou v souladu s naší autentickou potřebou a přicházejí ve správný čas …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 227 – Přechodové rituály – Posvátná cesta ke zralosti
Autor: Alberto Villoldo
Nakladatelství: Maitrea
Jak se radostně rozloučit s lidmi a místy,jež jsme potkali,abychom mohli objevit posvátný prostor,ve kterém přebývá duch a sjednotit tak tělo a duši.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 335.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 529 – Tma – O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře
Autor: Sigri Sandberg
Nakladatelství: Portál
proč je pobývání v temnotě prospěšné, proč bychom si měli tmy vážit a prožívat ji, přestože se jí instinktivně obáváme; význam tmy v dnešních dobách
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RV 044 – Zdraví člověka – Nebezpečí duchovního života
Autor: S. N. Lazarev
Nakladatelství: Amaratime
Duchovnost je jako vrchol hory – představuje velké možnosti, ale také velká nebezpečí. Uctívání duchovnosti nevyhnutelně vede ke krachu budoucnosti.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PJ 021 – Já: Realita a subjektivita
Autor: David R. Hawkins
Nakladatelství: Pravda.Je
stezka k Osvícení prostřednictvím radikální pravdy je náročná a předpokládá,že se člověk vzdá zažitých přesvědčení-Nejvyšší Realita se pak může zjevit
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 290.00 Kč, Vyšlo: 12.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 091 – Bájná prasíla
Autor: J.J.J. Miška
Nakladatelství: Grada
Prasíla je vesmírná energie života a smrti, na niž současné lidstvo zapomnělo. Stále však o ní hovoří staré báje jdoucí za hranice současného poznání.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 92.00 Kč, Vyšlo: 07.02.2020, Kategorie: Knihy | Hermetismus

IN 050 – Zakázaná učebnice koučování aneb Zápisky účastníků
Autor: Magdalena Vokáčová
Nakladatelství: Inner Winner
mnoho cvičení a technik podaných formou zápisků účastníků kurzů – škálování (emoce od 1 do 10); co máš na sobě nejraději; aktivní naslouchání; …
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 07.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 6. 2. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Kniha známého autora dodaná pouze do několika málo specializovaných knihkupectví:

Šrí Nisargadatta Maharadž: Prostě buďte!

Učení Sadgura Šrí Nisargadatta Maharadže zprostředkované jeho oddanou žačkou Jean Dunn je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka (ukázka v detailu knihy).


Prolistujte, půjčte si, případně kupte:

únor: antikvariát se slevou 50 %

Seznamy antikvárních knih najdete zde:

 1. kompletní seznam dle příjmení autora (všechny knihy na jedné stránce)
 2. seznam v internetovém obchodu podle data přírůstku (po 10-ti knihách na stránku – nejnovější přírůstky na začátku)

Pokud se vám zdají seznamy příliš rozsáhlé, můžete například vybírat přednostně pouze knihy doporučované (v seznamu 1 červeně zvýrazněno „DOPORUČUJEME“).

Půjčení nebo zakoupení? Nemusíte se rozhodovat předem!

Je to tak. Zakoupíte-li totiž libovolnou antikvární knihu, můžete ji automaticky do 3 let vrátit (na základě razítka s přírůstkovým číslem, která již ve všech těchto knihách jsou). Vrátíte-li knihu do 14-ti dnů (studenti do 28 dnů) a platili-li jste v hotovosti, dostanete zaplacenou částku zpět v plné výši (můžete tedy používat naše knihkupectví jako knihovnu). Nestihnete-li tento termín, strhneme z vracené částky půjčovné (ve výši 10 až 30 % plné ceny knihy + 3 Kč – podle toho, za jak dlouho vracíte). Po uplynutí 3 let již nelze knihu vracet, ale můžeme ji vykoupit klasickým způsobem do antikvariátu.

Pozn. seznamy na internetu jsou pouze orientační, i když je pravidelně udržujeme. Souběžně se totiž prodávají knihy v prodejně, i dalšími kanály. Objednávku proto prosím považujte za nepochybnou až ve chvíli, kdy vám bude e-mailem či telefonicky potvrzena. Děkujeme.


Proč právě knihu?

Je to tak – spoustu informací najdeme třeba na internetu, ale ruku na srdce – jak dalece jste u monitoru soustředění a neroztěkaní. Málokdy se to podaří. Totéž se může stát i u knihy, ale tam je již větší šance, že naši pozornost „přepneme“ a ponoříme se někam, kam potřebujeme, ale často si to nedovolujeme. Někdy pak stačí jediná věta – a již je svět smysluplnější. Knihy určitě nejsou potřeba každý den, ale vynechat je dlouhodobě by asi byla škoda.

Cest je určitě více – moudrý guru v našem okolí, cesta do dálav nezatížených turistickým ruchem, vytrvalá meditace, starost o děti. Přesto je kniha, alespoň myslím, jednou z nejdostupnějších. Tak pojďme na to!

Na našich stránkách pak najdete i rozhovory s autory, ukázky nebo naše hodnocení – stačí náhodně klikat kamkoli a dříve nebo později se nějaká vhodná kniha objeví. Vyzkoušejte :-).


Nové vůně:

vonné tyčinky Nippon a Satja Saí Baba

Přivezli jsme troje nové tyčinky – u japonských tyčinek Nippon Morning star s jemnějšími vůněmi jsou to kromě již zavedených (Myrha, Jamín, Pačuli, Santal) nově Cedr (Cedar wood) a Šalvěj (Sage). U tyčinek Satja Saí Baba pak přibyla kromě základní vůně Nag Champa Agarbatti též varianta Nag Champa Arabian oudh s příjemnou hutnou přírodní vůní vhodnou pro vytvoření klidové atmosféry a provonění prostor.

 • vonné tyčinky Nag Champa Arabian oudh – Satya Sai Baba 15 g (47 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nippon Morning star – Cedar wood insence 50 ks (67 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nippon Morning star – Sage insence 50 ks (67 Kč/krab.)

Posledních 10 ks:

Nicole Daedone: Orgasmická meditace

Orgasmická meditace povznáší ženský orgasmus na úroveň náboženské a duchovní praxe. Naplňuje duši,kultivuje touhy, je zdrojem sebeuvědomění a energie.


Nový dotisk:

David R. Hawkins: Vzestup po úrovních vědomí

Jedna z knih zařazených do našeho „zlatého fondu“ je opět po kratší přestávce na skladě.

Vzestup - obálka

Autor, který zažíval pokročilé stavy vědomí již od dětství, je pojmenoval a seřadil podle subjektivních prožitků, které na každém stupni převládají.


Ještě jsou:

kalendáře Zdeňka Hajného 2020

Na skladě máme ještě omezené množství stolních i nástěnných kalendářů za mírně sníženou cenu – aktuální stav naleznete zde .


Lidé nejsou tak nepoctiví, jak by se mohlo zdát:

naše zkušenosti s platbami na fakturu

Málokterý obchodník si troufne odeslat zboží bez dobírky, aniž by bylo zaplaceno předem. My jsme to již před lety zkusili a byli příjemně překvapeni. Přestože by se dal očekávat opak, drtivá většina zásilek je zaplacena bez upomínání (např. v roce 2019 to bylo 1067 zásilek v hodnotě 931 tis. Kč), další část je pak zaplacena po první upomínce (v tomtéž období 75 zásilek v hodnotě 77 tis. Kč) – menší zbytek pak zůstal prozatím nezaplacen (24 zásilek v hodnotě 15 tis.Kč) s tím, že podle našich zkušeností ještě část zaplacena bude. Výsledný nedoplatek tak bývá méně než jedno procento, což je nadobyčej dobrý výsledek.

Platby na fakturu umožňujeme všem běžným zákazníkům počínaje druhou zásilkou již více než 25 let. Pravda, náš obor je spíše specifický, ale i tak je skutečnost velmi potěšující a za výbornou platební morálku moc děkujeme.

Jak probíhá platba na fakturu:

 • při dokončování objednávky zvolíte způsob dopravy „Česká pošta na fakturu“ nebo „GLS na fakturu“ (tuto volbu prosím nepoužívejte, pokud se jedná o Vaši první zásilku)
 • předem nic neplatíte
 • my zásilku odešleme bez dobírky
 • při převzetí také nic neplatíte
 • zásilku po překontrolování obsahu zaplatíte převodním příkazem podle údajů na přiložené faktuře (prosíme nejlépe do 14-ti dnů od převzetí)

Slovensko – další podání 17. 2. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je ve středu 12. 2. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 21. 1. do 3. 2. 2020:

ML 204 – Biblický humanismus – Vybrané spisy k Bibli …
Autor: Martin Buber
Nakladatelství: Malvern
Filosof náboženství a pedagog Martin Buber (1878-1964) se stal známým také díky německému překladu Bible, na němž spolupracoval s F. Rosenzweigem…
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 228 – Co je život? – Jak se chemie stává biologií
Autor: Addy Pross
Nakladatelství: Argo
díky „překladu“ biologických pojmů do odpovídajích chemických termínů zjistíme,že abiogeneze a biologická evoluce jsou vlastně tímž chemickým procesem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VO 200 – Kabalistická astrologie /Vodnář/
Autor: Jan Iglauer
Nakladatelství: Vodnář
Kabalistická astrologie Jana Iglauera (1875-1962) srozumitelným způsobem shrnuje esoterní nauku o 72 andělech hermetického nebe ve vztahu k člověku.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 409.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

LB 037 – Profesor Astrokocour: Hranice vesmíru
Autor: Dominic Walliman
Nakladatelství: Labyrint
Výpravná úspěšná obrazová encyklopedie pro děti přibližuje všechna tajemství vesmíru Ś od velkého třesku po planety Sluneční soustavy.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 367.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 084 – vonné tyčinky Nippon Cedar wood, 50 ks
Nakladatelství: Shanti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 67.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 085 – vonné tyčinky Nippon Sage incense, 50 ks
Nakladatelství: Shanti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 67.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 086 – vonné tyčinky Satya Arabian oudh Nag Champa 15 g
Nakladatelství: Shanti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 47.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KS 151 – 3x Marie Svatošová-123 povzbudivých úvah o člověku
Nakladatelství: Karmelitáns
„O naději“,“Bůh mezi hrnci“,“Náhody a náhodičky“-úvahy o člověku a jeho síle ve slabosti – pro ty, kdo bloudí, pro ty, kdo věří, i pro ty, kdo hledají
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 227 – Hudba v číslech, čísla v hudbě
Autor: Eli Maor
Nakladatelství: Argo
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 376 – Jak se vyléčit z úzkosti
Autor: Amy B. Scher
Nakladatelství: Eugenika
emoce a energetický systém těla; uvolnění emocí; jak se zbavit negativních energetických reakcí; bezdůvodná úzkost; pocit,že nemáte věci pod kontrolou
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 240.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ER 056 – Mysl a její funkce
Autor: Geše Rabten
Nakladatelství: Edition Rabten
Geše Rabten při nesčetných příležitostech předával učení o tématech Dharmy, učení schopná podněcovat proměnu a vnášet světlo do myslí naslouchajících.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 456.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FL 015 – Mystický Egypt
Autor: Olga Krumlovská
Nakladatelství: Fortuna Libri
Převzal starověký Egypt odkaz civilizace legendární Atlantidy? Kdo Egypťany naučil stavět pyramidy? Je egyptský horoskop dokonalejší, než evropský?…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BT 110 – Protiklady ve vývoji lidstva
Autor: Rudolf Steiner
Nakladatelství: Michael
Po smrti Marie Steinerové se začalo podle jejích pokynů vydávat celé souborné dílo Rudolfa Steinera.Tento svazek je součástí tohoto souborného vydání.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 223.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 226 – Rafaelova škola – Písně sirén
Autor: Renata Štulcová
Nakladatelství: Maitrea
„Písně sirén“, šestá kniha série „Rafaelova škola“ navazuje na předchozí díly: Vílí křídla, Tance nág, Rohy faunů, Vlnění nymf a Vlasy dryád.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 442.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

IB 015 – Vědomí a Osobnost-od předem mrtvého k věčně živému
Autor: Anastasia Novych
Nakladatelství: Ibalance
Znalosti ztracené ve staletích. Nástroje, díky kterým dokážou mnozí lidé získat skutečnou Svobodu od zotročení systému, působícího skrytě přes vědomí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 363.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TG 126 – Vše je dobré – vše je Jedno – Rabi Nachman
Autor: Tereza Krekulová
Nakladatelství: Trigon
kniha Terezy Krekulové je věnována jak Nachmanovým příběhům, tak jeho kázáním; obě tyto formy sloužily jako roucha pro nejhlubší mystické poznání…
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 307.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SE 031 – Zlé kartičky-otevřte Pandořinu skříňku!(+44 karet)
Autor: Žofia Sard
Nakladatelství: Spiral energy
Chceme-li žít dynamicky a mít pocit naplnění, střetáváme se se stínem, jdeme mu vstříc a snažíme se jeho prvky přijmout do sebe, tedy si je uvědomit..
Recenze: Ano – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 391.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AD 029 – Prostě buďte!
Autor: Maharadž Nisargadatta Šrí
Nakladatelství: vlastní náklad
Učení Sadgura Šrí Nisargadatta Maharadže zprostředkované jeho oddanou žačkou Jean Dunn je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 280.00 Kč, Vyšlo: 29.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MV 045 – Carpe Diem – žít a užívat – sebekoučovací karty
Autor: Magdalena Vokáčová
Nakladatelství: Magd. Vokáčová
Každý z nás je největším odborníkem na sebe sama. Potřebujeme se pouze nadechnout a věnovat si prostor. Tyto karty vám takové zastavení zprostředkují.
Recenze: Ano – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 1163.00 Kč, Vyšlo: 24.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 137 – Královna a divoška – Být sama sebou
Autor: Linda Jaroschová
Nakladatelství: Alpha book
Anselm Grun a jeho sestra Lida Jaroschová vybrali čtrnáct ženských archetypů a spojili je s postavami biblických žen – pro poznání vlastní podstaty.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 24.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 21. 1. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Nové „prémiové“ knihy

Obměnili jsme seznam „prémiových“ knih – tj. knih, při jejichž objednání neplatíte za zásilku žádné poštovné. Nulové poštovné se zobrazí automaticky, pokud máte některou z prémiových knih v košíku, a to při způsobu platby převodem (tj. buď předem nebo na fakturu).

Volit můžete, tak jako obvykle, mezi deseti rozmanitými tituly. Od Dalajlamovy „Síly soucítění“ přes Oshovo „Život, láska, smích“ či Bruntonovo „Poselství z Arunáčaly“ po Bo-Yin-Rovu „Knihu o manželství“. Určitě si vyberete.

Nakonec připomínám, že osvobození od poštovného se samozřejmě týká celé zásilky prémiovou knihu obsahující.


Při objednání do 29. 1. 2020:

Květa Kolouchová: Křišťálový diář 2020 – mimořádně za 1 Kč

Diář si můžete bez dalších podmínek vyzvednout osobně v knihkupectví nebo přidat k jakékoliv objednávce nad 150 Kč (s libovolným způsobem zaslání).

Diářů máme dostatek. V případě, že by se nedostávalo, omezíme potvrzování dalších objednávek. Již potvrzené objednávky samozřejmě platí. Objednávat můžete 1 nebo 2 ks.

Diář je měsíční a v každém měsíci se zabývá vybraným drahým kamenem. Ukázku, jak diář vypadá uvnitř, si můžete zobrazit po rozkliknutí obrázku níže.

Nejvyšší smysl života každého jednotlivce spočívá v poznání své duše. Tento diář, zasvěcený říši minerálů, vás v tomto poznání bude podporovat…


Knihy „v hledáčku“ – tituly, jichž se prodalo přes 1000 ks

Kategorii „v hledáčku“ (čtvrtá řádka v levém sloupci internetového obchodu) využíváme různě. V minulém období jsme zde měli například zajímavé tituly s výraznějšími slevami.

Nyní jsme obsah kategorie změnili a umístili do ní knihy, jichž se v našem knihkupectví prodalo více než tisíc. Celkem se jedná cca o dvě desítky titulů. Chcete-li, můžete se inspirovat 🙂

U většiny těchto knih najdete též ukázky či rozhovory s autory.


Nyní i balení 40 g:

vonné tyčinky – nejoblíbenější vůně „Nag Champa

Nag Champa je indická směs květin a santalového dřeva, která se stala jednou z nejrozšířenějších a nejužívanějších vůní vonných tyčinek. Vhodná je pro meditaci, vyčištění prostoru, navození smírné nálady…

Kromě klasického malého modrého balení Satya Sai Baba (10g, cca 8 tyčinek) máme nyní k dispozici tytéž tyčinky v balení 40 g (cca 30 tyčinek) a kromě toho jinou verzi od dalšího osvědčeného výrobce (Goloka) v balení žlutém (8 tyčinek, cca 10 g).

 • vonné tyčinky Nag Champa Agarbatti – Satya Sai Baba 10 g (28 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nag Champa Agarbatti – Satya Sai Baba 40 g (112 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nag Champa Agarbathi – Goloka 8 tyčinek (23 Kč/krab.)

Posledních 15 ks:

Jack Zimmerman: Cesta poradního kruhu

ucelený a detailní popis metody, která učí otevřené komunikaci, autentickému sdílení a společnému rozhodování; praxe poradního kruhu (ukázka v detailu knihy)


Doplněny zásoby:

Jindřich Jašík: Cesta ze schizofrenie

Tato kniha je výpovědí lidské bytosti, která prošla tím nejhlubším peklem a zase se vrátila do lidského světa. Proto přináší cenné poklady vhledů… (ukázka v detailu knihy).

Tato kniha je výpovědí lidské bytosti, která prošla tím nejhlubším peklem a zese se vrátila do lidského světa. Proto přináší cenné poklady vhledů...

Rádi připomínáme:

Annie D. Fox: Pohádky mého života

Autobiografický příběh o znovunalezení vlastní síly a pozoruhodné cestě životem směřující k nalezení duchovního učitele (ukázka v detailu knihy).

Pohádky mého života - obálka

Marcela Regazzová: Sedím na cestě

Najdeme-li v sobě víru a sílu a dokážeme se pustit všech pomocných „rukou“ v odevzdání, v tom okamžiku nás obejme celý Vesmír (ukázka v detailu knihy).


Slovensko – další podání 30. 1. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 27. 1. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Vlastní doprava po Praze, Kladně, Brně, Břeclavi, Jihlavě – nyní již zásilky od 200 Kč

Nakoupíte-li za 200 Kč a více (hranice je do konce ledna dočasně snížena – běžně lze pouze u zásilek od 800 Kč), objeví se vám ve volbách dopravy dvě položky s nulovým dopravným:

 • vlastní doprava po Praze – po Praze, ale též po Kladně rozvážíme knihy zdarma každý pátek po uzavření prodejny (v rozmezí od 18 do 21 hodin)
 • vlastní doprava po Brně – po Brně, ale i jinde v okolí D1 a D2 (tedy např. Břeclavi či Jihlavě) rozvážíme vždy v den, kdy jedeme na Slovensko, a to v dopoledních hodinách

Nezapomeňte prosím při tomto způsobu dopravy uvést do poznámky při dokončování objednávky též kontaktní telefon. Pro bližší domluvu na místě doručení je velmi vhodný. Moc děkujeme.


Seznam novinek v knihkupectví od 18. 12. 2019 do 20. 1. 2020:

PT 525 – Dítě s ADHD a ADD doma i ve škole
Autor: Cheryl R. Carter
Nakladatelství: Portál
praktický rádce pro rodiče i učitele – „všechno, co děti učíme, bychom jim měli nejprve předvést, pak na tom s nimi spolupracovat a poté jen dohlížet“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 204.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RI 116 – Energoinformačný systém ludského tela (slovensky)
Autor: Teodor Rosinský
Nakladatelství: CAD Press
… a choroby vyvolané nenávisťou (slovenské vydání knihy „Choroby z nenávisti“)
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 233.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MT 051 – Pavlíkův svět
Autor: Dita Vořechovská
Nakladatelství: Portál
Přečti si Pavlíkovy příběhy o tom, jak prožíval narození mladší sestry, rozchod rodičů, jaké je bydlení ve dvou domovech, ale třeba také jaké má sny..
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 326.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 524 – Pořádek v pokoji, pokoj v duši
Autor: Gretchen Rubin
Nakladatelství: Portál
Udělejte si místo pro štěstí – Zvolte to, co si ponecháte. Vytvořte z toho řád. Vtiskněte mu svou individuální podobu. Zvykněte si tento řád udržovat.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 250.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 526 – Přehled psychoterapeutických technik pro práci …
Autor: Filip Caby
Nakladatelství: Portál
Seznam intervencí pro práci s dětmi a rodinou: základní myšlenka; metoda; konkrétní tipy pro užití; indikace; kontraindikace; pro koho je určena…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KK 206 – Mystický tarot snů (kniha a 78 karet)
Autor: Janet Piedilato
Nakladatelství: Euromedia
komplet 78 tarotových karet a výkladové příručky s podtitulem „Životní rady z hlubin podvědomí“ vás zve za hranice omezeného světa bdělé skutečnosti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 313 – Návyky úspěšných
Autor: Napoleon Hill
Nakladatelství: Euromedia
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 312 – Probouzení zářivé mysli (+ CD)
Autor: Tenzin Wangyal Rinpoche
Nakladatelství: Euromedia
… tibetská meditace k vnitřní svobodě a radosti …
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 314 – Sedm tajemství pro zdravé a šťastné vztahy
Autor: Miguel don Ruiz ml.
Nakladatelství: Euromedia
Jak dojít ke splnění odvěkého lidského snu o hluboké lásce, která dodává člověku pocit, že jeho život má smysl. (Don Miguel Ruiz ml.+Heatherash Amara)
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 164 – Semínka z vlastní zahrady
Autor: Petr Dostálek
Nakladatelství: Grada
druhy a odrůdy vhodné pro domácí osivaření; péče o semenné rostliny; jak na dvouleté druhy; výběr rostlin na osivo
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | Ekologie, příroda

GD 165 – Život s vysokou inteligencí
Autor: Monika Stehlíková
Nakladatelství: Grada
spousta nadaných lidí, pokud správně neporozumí své odlišnosti, může prožít nenaplněný život plný utrpení, problémů, nepochopení, odmítání a předstírání
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZZ 376 – Losy v srdci Evropy – Od klasických ke stíracím
Autor: Ivo Kasal
Nakladatelství: Olympia – Sazka
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 10.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PE 122 – Camino na kolečkách
Autor: Jan Dušek
Nakladatelství: AOS publishing
640 km dlouhé putování do Santiaga de Compostela na invalidním vozíku – splněný sen s 9-ti letým synem, několika přáteli a filmovou kamerou
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 08.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OE 001 – Tajemství pravoslaví
Autor: Jana Baudišová
Nakladatelství: Olom. eparchie
pohled do světa pravoslavné zbožnosti, u nás zatím málo známé, přestože v sobě skrývá hodnoty, jež nenajdeme nikde jinde
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 139.00 Kč, Vyšlo: 08.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KM 114 – Vědomí – prvotní princip ve-smíru
Autor: Jiří Krutina
Nakladatelství: Noos
Jednotlivé praxe vědomí, které souzní s tantrickou tradicí – unikátní projevení tantry mající ale výhradně naše kulturní a společenské kořeny.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 298.00 Kč, Vyšlo: 08.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 299 – Můj malý ikigai deník
Autor: Amanda Kudo
Nakladatelství: Anag
Co miluju – vášně – hodnoty – v čem vynikám – jak vidím svět – dary – možnosti – co můžu ovlivnit – ikigai. Japonské tajemství naplněného života.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 269.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 300 – Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé
Autor: Světlana Mihulová
Nakladatelství: Anag
základy obličejové jógy a série speciálních cviků s cílem uvolnit a zároveň posílit svaly obličeje, krku a dekoltu – pro omládnutí a lepší vzhled
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SV 155 – Síla moudrosti (edice Drtikol)
Autor: Evžen Štekl
Nakladatelství: Svět
upřímné i jadrné dílo nejmladšího žáka Fráni Drtikola (1883–1961), zabývající se po praktické stránce kundaliní-jógou a vším, co je k tomu potřeba
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 521.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 301 – Skutečné jídlo pro malé labužníky
Autor: Annabel Karmel
Nakladatelství: Anag
recepty na večeře hotové během pouhé čtvrthodinky – zdravější alternativy populárních fastfoodových hotovek; zdravé sladkosti a další pochoutky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 7. 1. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Tip od nás

V horní části prostředního sloupce internetového obchodu najdete na tmavším pozadí vždy knihu označenou „Tip od nás“. Je to náhodný výběr z námi doporučovaných knih, které máme skladem, a kterých je něco okolo tisíce. I když jsme zaznamenali reakce, že box s tipem je příliš výrazný, myslíme si, že je to takto v pořádku, neboť jej považujeme za důležitý. Tyto knih nás vždy v nějakém směru oslovily a myslíme, že vynikají nad ostatními. Taktéž je vykupujeme za výhodnějších podmínek do antikvariátu. Častěji jsou pak u těchto knih i další informace, jako například ukázka či rozhovor s autorem.

Pozn. Budete-li opakovaně klikat např. na logo „HLEDAJÍCÍ“ či jakýkoliv jiný odkaz, bude se „Tip od násneustále měnit. Vyzkoušejte, chcete-li 🙂


Pokračujeme v tradici knih za korunu:

S. N. Lazarev: Diagnostika karmy /4 (při objednání do 15. 1. 2020)

Knihu si můžete bez dalších podmínek vyzvednout osobně v knihkupectví nebo přidat k jakékoliv objednávce nad 150 Kč (s libovolným způsobem zaslání).

Cena 1 Kč (můžete předobjednat přes internetový obchod) platí pro objednávky uskutečněné do 15. 1. 2020.

(ukázku najdete v detailu knihy)


Doplněny zásoby:

Ilona Dobrovodská: Moudrost jabloňových květů (bez CD)

Ilona Dobrovodská: Moudrost jabloňových květů (včetně CD)

Moudrost jabloňových květů - obálka

Rady a recepty na tělesnou i psychickou očistu, praktická relaxační cvičení a techniky; objevení tvůrčích schopností, možností a dovedností…

Seznam cvičení na CD: 1. Léčivé světlo, 2. Moje přesvědčení, 3. Čištění, 4. Přetržení pout, 5. Moje nové Já, 6. Technika dosažení psychické rovnováhy, 7. Nové tělo, 8. Pozitivní věty – tvůrčí myšlení, 9. Pozitivní věty – odpuštění


Aura PB – nakladatelství, se kterým dlouhodobě úzce spolupracujeme:

Paul Brunton: Vnitřní skutečnost (nové vázané vydání v Aura PB)

Z anglického originálu „The Inner Reality“ vydaného roku 1936 přeložily: Ing. Růžena Formánková, Antonie Krejčí, Olga Palková. Obálka: Irena Šmalcová.

„Za starých časů byla meditace cvičena jako posvátná část denního života. V nejstarších kulturách začala s uctíváním slunce za časného jitra. Slunce bylo jen symbolem onoho Velkého Světla, které člověk doufal nalézt v sobě. Když viděl viditelné slunce, zavřel oči a hledal vnitřní slunce, vnitřní Světlo Nadjá. Toto cvičení bylo nutností života v oněch dnech a je nutností dosud.

Protože jsme zapomněli hledat v nitru osvícení, které tam je, jsme hrozně nevědomí, ztraceni v duchovní temnotě. Pobíháme sem a tam, ale kam docházíme? Pohleďte na stále se zvětšující spěch a rozptýlenost moderního života. Bůh není ani tak odmítán, jako spíše vytlačován. Právě tak, jako když Kristus přišel o prvním vánočním dnu a nebylo pro něho v hospůdce místa, tak se nyní zdá, že je pro něho málo místa ve shonu a hluku v hostinci moderního života.

A opravdu, ony drsné hlasy, které slyšíme v dnešním světě, ony hrozné hlasy slepé vášně a kruté nenávisti, hlasy nesnášenlivosti, zápasu a nepochopení, jsou hlasy lidí, kteří se nikdy neobrátili do nitra, kteří ztratili vědomí svého vztahu k božské duši. Jediný radikální lék proti tomuto zevnímu hluku je nalézt vnitřní ticho…“


Obsahuje-li zásilka alespoň jednu z „prémiových“ knih, neplatíte poštovné:

Ladislav Moučka: Jan Blažej Santini Aichel

Jan Blažej Santini Aichel - obálka

„Zcela ojedinělá práce, které autor věnoval 12 let svého života, kdy proměřoval tisíce rozměrů mnoha staveb a doma poté hledal geometrické souvislosti…“

Vybírat můžete mezi výše uvedeným skvostem, ale i mnoha dalšími knihami, z nichž některé jsou tak levné, že je dostanete v podstatě zdarma (tj. cena zásilky s poštovným bude stejná jako cena s touto knihou a bez poštovného). Např.: Květoslav Minařík: „Jóga v životě současného člověka“ – cena knihy 60 Kč, na poštovném ušetříte 60 Kč.

Pozn. osvobození od poštovného platí při platbě převodem (buď při platbě předem nebo u stálých zákazníků na fakturu).

Jóga v životě současného člověka - obálka

„Vysvětlení k mystické praxi; řešení jógických problémů; zasvěcení a sebezasvěcení; světská a nadsvětská stezka; podmínky duchovního vývoje …“


Nová dodávka:

Marie Madeira: Velryba a muži nové doby

Velryba a muži nové doby - obálka

„Ze starého se rodí nové a my potřebujeme údiv a oči malého dítěte, abychom zachytili krásu nového – rozeného naším srdcem. Potřebujeme slova, abychom vše pojmenovali a skrze pojmenované se rozpomněli na své Já, na svou podstatu.
Naše tělo je chrámem naší duše. Je jako hudební nástroj, který je příliš cenný na to, aby na něj hrál někdo jiný než my sami, aby mu někdo rozuměl více než my. Jemně ho uchopme a ponořme se do něj! Udělejme to prostřednictvím psaného textu, kreslených obrázků a v neposlední řadě hudby. Bez ní by nemohla zaznít hluboko v nás naše vlastní cesta a její tóny. Cesta – záměr naší duše.

Panna, Matka, Čarodějka, Ta, co mluví s bohyní, Vědma, Král, Bojovník, Mág, Milovník… Všichni jsou ukryti hluboko v nás. A je to právě naše fyzické tělo (a skrytá mnohodimenzionalita v něm), které je vstupní branou pro zrod nového. Našeho pravého Já…“


Historická zajímavost – kniha s přírůstkovým číslem „1“

Po 23 letech se k nám vrátila do knihkupectví (jako výkup do antikvariátu) kniha Marty Foučkové „Jsem“ s přírůstkovým číslem „1“ – tedy první zařazená toho druhu (zákazník si ji odnesl domů dne 28. 8. 1996). Knih „Jsem“ bylo mezitím zařazeno do půjčovního fondu již téměř 200 (současné nejvyšší přírůstkové číslo je 189). Znalí si mohou na obrázku povšimnout i dobové ceny (nyní je již bohužel vyšší), dobových razítek (tato již v současné době nepoužíváme) a staršího čtyřznakového formátu kódu (před několika lety rozšířen na pětiznakový).

Pro vysvětlení: Do půjčovního fondu jsou knihy zařazovány ve dvou případech:

 1. když je kniha vykoupena do antikvariátu
 2. když nějaký zákazník projeví zájem o zakoupení knihy s možností vrácení do 3 let

Podrobnosti o možnosti vrácení najdete v případě zájmu zde.


Slovensko – další podání 30. 1. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 27. 1. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Vlastní doprava po Praze, Kladně, Brně, Břeclavi, Jihlavě

Nakoupíte-li za 800 Kč a více, objeví se vám ve volbách dopravy dvě nové položky s nulovým dopravným:

 • vlastní doprava po Praze – po Praze, ale též po Kladně rozvážíme knihy zdarma každý pátek po uzavření prodejny (v rozmezí od 18 do 21 hodin)
 • vlastní doprava po Brně – po Brně, ale i jinde v okolí D1 a D2 (tedy např. Břeclavi či Jihlavě) rozvážíme vždy v den, kdy jedeme na Slovensko, a to v dopoledních hodinách

Nezapomeňte prosím při tomto způsobu dopravy uvést do poznámky při dokončování objednávky též kontaktní telefon. Pro bližší domluvu na místě doručení je velmi vhodný. Moc děkujeme.


Seznam novinek v knihkupectví od 3. do 17. 12. 2019:

ML 201 – Archea 2019 – Revue pro archetypovou psychologii..
Nakladatelství: Malvern
… astrologii a kosmologii …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 369.00 Kč, Vyšlo: 14.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 202 – Žít z vlastního pramene
Autor: Anna Hogenová
Nakladatelství: Malvern
Žít z vlastního pramene znamená být usebrán, být u sebe. V tomto „u sebe“ je zároveň přítomný celek, bytí, které prožíváme a ze kterého žijeme.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 212.00 Kč, Vyšlo: 14.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 522 – Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli
Autor: Sharon Saline
Nakladatelství: Portál
Jak se nepoštěkat u snídaně? Jak zařídit, aby každá rodinná oslava neskončila pláčem a práskáním dveřmi? Zkušenosti několika desítek dětí s ADHD.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 523 – Mateřství se mi stalo pastí
Autor: Tracy Thompson
Nakladatelství: Portál
Jsou všechny matky skutečně za každých okolností láskyplné, milující a neustále připravené se obětovat v zájmu svých dětí? Příběhy matek s depresí…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 200 – Za půlnočním sluncem Vánoc
Autor: Karel Funk
Nakladatelství: Malvern
Skončilo mlčení nebes pro Zemi. Z nebes sem sestoupil jeden z bohů. Pohřížil se do oceánu běd zemského lidství…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 223.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KY 021 – Zbožštění v Kristu v textech Tomáše Akvinského
Autor: Luc-Thomas Somme
Nakladatelství: Krystal OP
Pojednání o Božím synovství a zbožštění člověka,inspirované texty Tomáše Akvinského. Autor vychází z Tomášových komentářů k Pavlovým listům a dalších.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 107.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 225 – Překročení karmy – jak se osvobodit z pout osudu
Autor: Adrian Kezele
Nakladatelství: Maitrea
Přijde čas, kdy pocítíte konečnou únavu ze všeho toho předstírání, doufání, padání, zvedání se a představování si a kdy pokračování v tom vzdáte…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 446.00 Kč, Vyšlo: 11.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 373 – 24 zákonů svádění
Autor: Robert Greene
Nakladatelství: Eugenika
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 520 – O čínské medicíně 1. -Krátké ilustrované přednášky
Autor: Jan Kvasnička
Nakladatelství: Fontána
vtipné a snadněji zapamatovalné základní zákonitosti čínské medicíny
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 305.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 374 – Tak to bylo!
Autor: Lobsang Rampa
Nakladatelství: Eugenika
„Pravda o životě slavného autora od dětství v Tibetu přes japonské zajetí až po život v Kanadě“ – pokus o pozvednutí opony a vysvětlení transmigrace
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 375 – Váš osobní klíč k hojnosti
Autor: Prema Lee Gurreri
Nakladatelství: Eugenika
zjistěte, jaká cesta k bohatství a hojnosti je pro vás přirozená; 23 archetypů hojnosti, které představují různé cesty k hojnosti a smyslu života
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VO 199 – Cesta na sever je volná
Autor: Zdeňka Jordánová
Nakladatelství: Vodnář
Každý z nás se jednoho dne musí vydat na cestu! Na svoji opravdovou cestu, na cestu lásky a opravdovosti, na cestu závratně zázračného smyslu života..
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 335.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NV 190 – Cestou zármutku
Autor: Norman Wright
Nakladatelství: Návrat
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 158.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NV 189 – Do pátku bude váš intimní život lepší
Autor: Kevin Leman
Nakladatelství: Návrat
Důsledkem stresu, náročné péče o děti a nedostatku času se může i ten nejuspokojivější sexuální život proměnit v nudnou rutinu. Věnujte týden nápravě.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 270.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 163 – Dobré vibrace, dobrý život
Autor: Vex King
Nakladatelství: Grada
Přestaňte se snažit zapůsobit na lidi. Snažte se zapůsobit sami na sebe. Překonávejte sami sebe. Podrobujte sami sebe zkouškám…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KD 021 – Jedlá soda – Prostředek téměř na vše
Nakladatelství: Kazda
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 161 – Méně mít, více žít
Autor: Klára Haunerová
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 160 – Revoluce jednoho stébla slámy
Autor: Masanobu Fukuoka
Nakladatelství: Grada
Kniha o zemědělství, která není jenom o zemědělství. Manifest nebojování proti přírodě a inspirace k jednání, které nenarušuje přirozený chod věcí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZK 004 – Rozhovor s andělem
Autor: Inelia Benz
Nakladatelství: Zlatý květ
Existuje mnoho představ a nedorozumění ohledně toho, kdo nebo co jsou andělé a jaká je jejich úloha na Zemi… Rozhovor s Gabrielem a Michaelem…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 310.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

WK 001 – Škola pro děti (z pohledu dětského psychologa)
Autor: Václav Mertin
Nakladatelství: Wolters Kluwer
Aby dítě chodilo do školy rádo a co nejvíce se naučilo, měli bychom mu především porozumět. Stejně tak i jeho rodičům a koneckonců i sobě samým…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PL 131 – Zahoďte svou duševní zátěž – Pro lehčí život
Autor: Karin Wyličilová
Nakladatelství: Plot
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 222.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno