Archiv rubriky: E-novinky

E-novinky k 5. 3. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Nová kniha jednoho z nestorů klasické homeopatie:

Rajan Sankaran: Metoda osmi oken

Přesnost, úplnost a hloubka při rozboru homeopatických případů. Důvody, proč metoda rozboru případu pomocí osmi oken snižuje pravděpodobnost omylu (ukázka v detailu knihy).

K dispozici jsou též další autorovy knihy, kupř. „Základní kniha homeopatie


Domluvíte-li se v průběhu března:

pro výkupy si sami dojedeme po celé ČR

Běžně pro výkupy mimo Prahu nejezdíme – v tomto březnu však děláme výjimku, která platí pro výkupy nad 50 knih po předchozí domluvě. Pro avizovaný výkup se pokusíme dorazit co nejdříve, nejdéle však do konce května. Cestu pro výkupy budeme spojovat buď s pravidelnou cestou na Slovensko nebo slučovat několik výkupů z podobné oblasti najednou.

Výkupní ceny knih jsou předem dané a zjistíte je v případě zájmu při vložení knih do naší výkupní kalkulačky. Výkupní cenu knih ovlivňuje přítomnost knih vzácných a doporučovaných (viz podrobnější komentář u kalkulačky).

A jak výkup probíhá? Na domluveném místě knihy převezmeme a sepíšeme dodací list (jsou k tomu potřeba údaje z Vašeho občanského průkazu). Vlastní výkup potom zpracujeme cca do týdne a výtěžek poté poukážeme na účet, který udáte.

Domluva je poté možná nejlépe e-mailem (knihy@hledajici.cz) nebo telefonicky (220 873 250). Pokud vám tedy některé knihy v knihovničkách přebývají, děkujeme za nabídky.

Pozn.: Vykupujeme pouze knihy z oblasti našeho zájmu (tj. esoterika, alternativní medicína, …), které jsme někdy prodávali (jinými slovy ty, které najdete ve výkupní kalkulačce – jedná se celkem o cca 20.000 titulů).


Přijďte si na festival Evolution (20. – 22. 3. 2020) pro knihu za korunu

Stavíte-li se u našeho stánku kdykoliv v průběhu festivalu, dostanete od nás zajímavou knihu Jiřího Mazánka „Píseň mého srdce 1 za pouhou korunu.

Knihu si můžete objednat předem (budete mít u stánku odloženo na jméno) nebo se stavit jen tak (v tomto případě do vyprodání zásob, které jsou nicméně dostatečné). Pro každého návštěvníka je připravena jedna kniha (oproti předložení vstupenky, kterou orazítkujeme).

Píseň mého srdce /1 - obálka

Soubor zamyšlení a promluv vycházejících svého času v časopisu Dotek (ukázka v detailu knihy).

Na Festivalu si můžete vyzvednout i jakoukoliv další předem přes internetový obchod odeslanou objednávku nebo si vybrat z rozsáhlého výběru zejména antikvárních knih a karet, které budeme mít k dispozici na místě. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Doplněny zásoby z nakladatelství ArchET:

Pavel Kozák: Posvátná geometrie Čech a Moravy (a další)

Znovuuvědomění si hluboké rozmanitosti české kotliny, její geometrické územní vazby současné i minulé, energie krajiny, …

Zároveň jsou k dispozici i další knihy z autorova jednomužného nakladatelství (ArchET): „Tajemná místa Prahy„, „Tajemná místa na samém jihu Čech“ a „Posvátná místa Šumavských Plání„.


Praktická publikace o dlouhodobých půstech a jejich léčebných účincích – opět na skladě:

Pavel Mácha: www.PUST.cz (sktipta formátu A4)

Ojedinělá a nekonformní skripta s vlastními praktickými zkušenostmi vícero účastníků s dlouhodobými, i 75-ti denními, půsty (ukázka v detailu knihy).


Náš „zlatý fond“ se rozrostl na 50 knih:

Zlatý fond – knihy, které nás obzvláště zaujaly

Prozatím posledním přírůstkem se stala nová kniha Davida R. HawkinseJá: Realita a subjektivita„, o které jsme krátce informovali již v předchozích novinkách. Moc se nám líbila a tak jsme ji přidali do zlatého fondu společně s předchozí knihou „Vzestup po úrovních vědomí„.

Do detailu knihy pak v případě zájmu přibyla ještě další nová ukázka (kapitolka „Proč je duchovní hledání často tak náročné?“).

Stezka k Osvícení prostřednictvím radikální pravdy je náročná a předpokládá,že se člověk vzdá zažitých přesvědčení – Nejvyšší Realita se pak může zjevit.


Doplněny zásoby knih Květoslava Minaříka:

Květoslav Minařík: Přímá stezka (a další)

Opět máme k dispozici všechny dostupné knihy tohoto význačného mystika. Od základní Přímé stezky přes autobiografii Kéčara po nejnovější Prognostickou astrologii.

Hodně zajímavé jsou např. též výbory z dopisů žákům (Praxe Přímé stezky /1 až /3) nebo komentovaná duchovní díla dalších autorů (Lao-c’ovo Tao-te-ťing, Patandžáliho jógasútra či nověji vydaný Bulwer-Littonův Zanoni). Doporučujeme.

Přímá stezka - obálka

Slovensko – další podání 12. 3. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 9. 3. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Jak přečurat poštu:

lhůta k vyzvednutí a její prodlužování

Nebudeme nic zastírat. S poštou bývají občas problémy. Pokud ale dodržíme určitá pravidla, lze s ní vyjít poměrně dobře. A některé její služby se na druhou stranu opravdu reálně zlepšují.

My k zasílání používáme buď „doporučené dopisy“ (RR), a to u zásilek menších (váha může být do 2 kg a tloušťka do 5 cm). Nebo pak „balíky do ruky“ (DR) v případě zásilek větších.

Pokud se nezdaří pokus o doručení, k němuž dochází obvykle za 1 až 2 dny po podání, uloží pošta zásilku na pobočce a do schránky vhodí oznámení. Na poště si potom můžete zásilku vyzvednout po dobu 15-ti dnů (v případě doporučeného dopisu) nebo 7-mi dnů (v případě balíku do ruky). Úložní doba se počítá ode dne pokusu o doručení. Lhůtu pro vyzvednutí si můžete prodloužit. Vhodnější než telefonát (na poště telefony často málo berou) je prodloužení přes internet, kdy ve sledování zásilek kliknete na tlačítko „změnit doručení“ a identifikujete se nejlépe kódem vytištěným na oznámení (viz obrázek níže v červeném kroužku). Poté postupujete podle nabízených možností (prodloužení výdejní lhůty, opakované doručení, doslání na jinou adresu, …).

A ještě několik menších rad usnadňujících doručování:

 • na poštovní schránce byste měli mít uvedeno své jméno a měla by být volně přístupná z ulice, nikoliv tedy za uzamykatelnými dveřmi
 • jako doručovací adresu můžete zvolit klidně adresu do práce (nezapomeňte přitom doplnit název firmy) – doručování bývá v mnoha případech jednodušší
 • uvádějte v objednávce též kontaktní telefonní číslo – zejména u balíků je doručovatelé často používají, někdy dokonce z vlastní iniciativy z pošty zavolají i v okamžiku, kdy by se zásilka měla vracet
 • nespoléhejte na vhození „oznámení“ do schránky – pokud zásilku očekáváte, ptejte se na ni – buď na poště nebo u nás (řekneme vám její podací číslo a datum podání)
 • v případě potřeby si nechte zásilku znovu doručit ve zvolený den běžnou pochůzkou (zdarma) nebo přeposlat na jinou adresu, případně lze využít možnosti večerního doručování (je k dispozici na vybraných poštách za příplatek)
 • pokud je zásilka na dobírku a potřebujete potvrzení o zaplacení (např. kvůli účetnictví) nechte si jej vydat ihned při placení (od doručovatele nebo na přepážce)
 • při vyzvedávání balíku na poště s vyvolávacím systémem doporučujeme načíst vyzvedávací kód z oznámení přímo do strojku vydávajícího lístečky – jste poté odbaveni přednostně (podle měření pošty je průměrná doba vydání při použití vyzvedávacího kódu mezi 2 a 3 minutami, což se zdá až neuvěřitelné, ale zřejmě pravdivé)

Seznam novinek v knihkupectví od 20. 2. do 2. 3. 2020:

RV 045 – Pozemské štěstí (Diagnostika karmy 3)
Autor: S. N. Lazarev
Nakladatelství: Amaratime
třetí kniha „Diagnostiky karmy“ v novém vydání (v dřívější edici číslovaná 2/2); hojnost i zdraví může přijít, když je v harmonii naše vnímání světa
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 02.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RA 028 – Rozpovídej se – Logopedická cvičení (3 až 4 roky)
Autor: Lucie Krejčová
Nakladatelství: Raabe
praktická cvičení pro rozvoj řeči děti v mladším předškolním věku kopírující přirozený vývoj řeči; kopírovatelné pracovní listy s žertovnými obrázky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 302.00 Kč, Vyšlo: 02.03.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 523 – Čchi-nej-cang
Autor: Mantak Chia
Nakladatelství: Fontána
jak se vyhnout vstřebávání negativních energií druhých lidí a převzít do péče vlastní zdraví pomocí samoléčebných technik čchi-nej-cang
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 398.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 532 – Deníček nudilky
Autor: Élisabeth Brami
Nakladatelství: Portál
knížečka pro děti od 9 let – Emma se nudí, ať je kdekoli. Jedno jí to ale není, tak si klade nejrůznější otázky. Aby tomu, proč se nudí, porozuměla.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AT 064 – Metoda osmi oken
Autor: Rajan Sankaran
Nakladatelství: Alternativa
Přesnost, úplnost a hloubka při rozboru homeopatických případů. Důvody, proč metoda rozboru případu pomocí osmi oken snižuje pravděpodobnost omylu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 642.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 524 – Moudrost písečných dun – Rozpravy o súfismu
Autor: Osho
Nakladatelství: Fontána
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 309 – Orákulum moudrosti (Kniha a 52 karet)
Autor: Colette Baron-Reid
Nakladatelství: Synergie
zvířata, magické krajiny, mocné živly a další obrazy, jejichž cílem je oslovit vás na tak hluboké rovině, abyste se účastnili dialogu celou svou duší
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 535 – Pán se stará
Autor: Josef Prokeš
Nakladatelství: Portál
Kniha Josefa Prokeše, vyhledávaného kněze, duchovního doprovázejícího, skauta a horolezce, vede čtenáře k novému pohledu na víru…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 209.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 536 – Sami na této zemi? O Boží přítomnosti mezi námi
Autor: Ladislav Heryán
Nakladatelství: Portál
známý salesiánský autor v nové knize vede v desítkách příběhů z praxe každého k tomu, aby si uvědomil, jak intenzivně nás Boží přítomnost obklopuje
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 534 – Stárnutí, paliativní péče a prožívání zármutku …
Autor: Tereza Cimrmannová
Nakladatelství: Portál
publikace reaguje na palčivé téma v sociálních službách, k němuž dosud chybí informace, metodická podpora i příklady dobré praxe
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 533 – Stín v nás – Podvratná životní síla
Autor: Verena Kast
Nakladatelství: Portál
Tam, kde je světlo, je i stín. V Jungově individuaci jde o protiklad s personou – stránkou, již rádi stavíme na odiv a prezentujeme svoji bezúhonnost.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 269.00 Kč, Vyšlo: 28.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 073 – Buďme zdraví lékařům navzdory II. (svazek 44)
Autor: Ludmila Eleková
Nakladatelství: K4K
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 128.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 315 – Kurz meditace – 21denní cvičení pro vaši mysl
Autor: Osho
Nakladatelství: Euromedia
Podrobný návod, jak zlepšit své soustředění a jak v sobě objevit vnitřní klid – pro začátečníky, ale i pokročilejší adepty. Úryvky z Oshových promluv.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 241.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 316 – Moc přítomného okamžiku – deník
Autor: Eckhart Tolle
Nakladatelství: Euromedia
… způsob, jak se hlouběji zamyslet nad obzvlášť nápaditými a podnětnými pasážemi knihy E. Tolleho s prostorem pro zaznamenání vlastních poznámek …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 074 – Poznej sám sebe … a poznáš vše
Autor: J. a J. Průchovi
Nakladatelství: K4K
Jarmila a Jaroslav Průchovi, dlouholetí studenti orientální medicíny, připravili knížku, dle níž je možné na sobě pracovat i bez odborného instruktora
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 188.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 070 – Zamilujte se do života s Kundalini jógou
Autor: Dita Lyner
Nakladatelství: Meduňka
kniha vedoucí čtenáře do vlastního nitra a hledající příčiny, proč jsme mnohdy ztratili radost ze života; praktická cvičení Kundaliní jógy; meditace
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 104.00 Kč, Vyšlo: 26.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 140 – Méně je více /Alpha book/
Autor: Cait Flandersová
Nakladatelství: Alpha book
… jak jsem přestala nakupovat, zbavila se věcí a přišla na to, že život má větší cenu než cokoli, co se dá koupit v obchodě …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 249.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 141 – Sova byla pekařova dcera
Autor: Marion Woodmanová
Nakladatelství: Alpha book
… jak souvisí obezita a anorexie s potlačeným ženstvím … souvislosti mezi individuačním procesem ženy a stavem jejího těla …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 522 – Vetřelci dávnověku -Oficiální doprovodná publikace
Autor: Kevin Burns
Nakladatelství: Fontána
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 491.00 Kč, Vyšlo: 24.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 304 – Lekce – Moje cesta ke smysluplnému životu
Autor: Gisele Bundchen
Nakladatelství: Anag
Méně známá tvář brazilské topmodelky, jejíž soukromý život zdaleka nebyl tak oslnivý a bez mráčku. Její hledání smysluplného života a pohledy na svět.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 21.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 21. 2. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Aktuálně pro letošní rok:

Výsevní dny podle Marie Thunové 2020

kalendář konstelací pro zahrádkáře a zemědělce; práce na zahradě i na poli podle přírodních kosmických rytmů; příznivé dny pro včelaře v roce 2020

K dispozici je v případě zájmu též publikace „Výsevní dny SPECIÁL„, což je výbor ze zajímavých kapitol jednotlivých ročníků (z let 1986-2013).


Ještě do konce února:

antikvariát se slevou 50 %

Seznamy antikvárních knih najdete zde:

 1. kompletní seznam dle příjmení autora (všechny knihy na jedné stránce)
 2. seznam v internetovém obchodu podle data přírůstku (po 10-ti knihách na stránku – nejnovější přírůstky na začátku)

Pokud se vám zdají seznamy příliš rozsáhlé, můžete například vybírat přednostně pouze knihy doporučované (v seznamu 1 červeně zvýrazněno „DOPORUČUJEME“).

Jak poznáte, kolik kniha stojí:

sleva 50 % je u všech knih umístěných v antikvariátu počítána z doporučené prodejní ceny (DPC). Tuto cenu najdete napsanou propiskou uvnitř v knihách, vždy na zadních listech u razítka s přírůstkovým číslem. V málo výjimkách, a to u knih vzácnějších, může být cena vyšší – tyto knihy však nejsou v běžných poličkách v antikvariátu, ale jsou odložené stranou. Aktuální platné prodejní ceny najdete též samozřejmě v internetovém obchodě, a to v detailu knihy v sekci „Antikvariát“ u jednotlivých exemplářů nebo v kategorii „Antikvariát“, cena „Po slevě“. Ukázky jsou na obrázcích níže.

Pozn. seznamy na internetu jsou pouze orientační, i když je pravidelně udržujeme. Souběžně se totiž prodávají knihy v prodejně, i dalšími kanály. Objednávku proto prosím považujte za nepochybnou až ve chvíli, kdy vám bude e-mailem či telefonicky potvrzena. Děkujeme.


Do 29. 2. 2020:

Ke každé knize Carlose Castanedy zdarma kniha „Teonanácatl – posvátná vizionářská houba“

Objednáte-li si v období do 29. 2. 2020 libovolnou z Castanedových knih, přidáme vám zdarma uvedenou prémii. Není třeba nic dalšího dělat – knihu přidáváme v tomto období automaticky. Pokud byste prémii náhodou nechtěli, napište to prosím do poznámky.


Vstupenky již k dispozici:

jarní setkání s Martou Foučkovou – 18. 4. 2020

Letošní jarní setkání s Martou Foučkovou v KD Gong (Praha 9) je pouze jedno, a to v sobotu 18. 4. od 13:00 hod. Vstupenky seženete, tak jako obvykle, v předprodeji u nás v knihkupectví (Za Pohořelcem 12, Praha 6) – možné je pouze osobní vyzvednutí s platbou hotově. Cena vstupenky je 150 Kč.

Dále bude možno vstupenky zakoupit přímo před přednáškou na místě do naplnění kapacity sálu.


Již pátá kniha z edice „Zdraví člověka„:

S. N. Lazarev: Zdraví člověka – Nebezpečí duchovního života

Duchovnost je jako vrchol hory – představuje velké možnosti, ale také velká nebezpečí. Uctívání duchovnosti nevyhnutelně vede ke krachu budoucnosti.


Nová kniha:

David R. Hawkins: Já: Realita a subjektivita

stezka k Osvícení prostřednictvím radikální pravdy je náročná a předpokládá,že se člověk vzdá zažitých přesvědčení – Nejvyšší Realita se pak může zjevit

Dlouho očekávané další volné pokračování knihy „Vzestup po úrovních vědomí“ – ukázky najdete v detailu.


Tajemství „proutěného košíku“:

Ctibor Bezděk: Tajemství života a smrti – Etikoterapie

Bylo nebylo a na jedné zapomenuté půdě se objevila krabice se starými knihami. Byly to knihy z nakladatelství Gemma 89 – jednoho z prvních duchovně zaměřených nakladatelství po sametové revoluci. Tato krabice se nyní dostala k nám a s ní několik titulů, které již byly mnoho let špatně dostupné až nedostupné. Kromě pravděpodobně nejzajímavější výše zmíněné „Etikoterapie“ jsou to po více kusech ještě knihy „Uspávanka“ a „Věda o Bohu„.


Slovensko – další podání 12. 3. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 9. 3. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 4. do 19. 2. 2020:

DK 137 – Ruka noci podaná
Autor: Václav Cílek
Nakladatelství: Dokořán
Základy rodinné a krizové připravenosti. Jak poznáme, že se blíží krize? Jeden z mála nástrojů je všímat si častějších extrémů a neobvyklých situací.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GE 053 – Uspávanka
Autor: Zdeněk Hanka
Nakladatelství: Gemma
krátké povídky vystavěné specifickým způsobem mající za úkol navodit příjemné rozpoložení a autosugescí usnadnit usínání nespavcům všeho druhu
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 74.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PB 008 – Výsevní dny podle Marie Thunové 2020
Autor: Matthias Thun
Nakladatelství: Pro-bio
kalendář konstelací pro zahrádkáře a zemědělce; práce na zahradě i na poli podle přírodních kosmických rytmů; příznivé dny pro včelaře v roce 2020
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 98.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PB 009 – Výsevní dny SPECIÁL – Výběr z kapitol …
Autor: M. a M. Thunovi
Nakladatelství: Pro-bio
výběr z kapitol jednotlivých ročníků „Výsevních dnů“ (ročníky 1986-2013) s radami jak sít, okopávat a sklizet v souladu s přírodními kosmickými rytmy
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 67.00 Kč, Vyšlo: 19.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 531 – Bůh nefunguje a proto v něho věřím
Autor: Thomas Frings
Nakladatelství: Portál
autor je německý katolický kněz, který byl farářem v Munsteru, v Kolíně nad Rýnem a také moderátorem diecézní kněžské rady; je vyhledávaným řečníkem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 528 – Cesta hrdinky – Hledání zdrojů ženské síly
Autor: Sabine Groth
Nakladatelství: Portál
Každá žena, která se vydá na cestu, na níž chce upřímně prozkout své vnitřní světy, je skutečnou hrdinkou. Stane se tím silnější, vnitřně svobodnější.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 362.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EM 199 – Děti nového věku
Autor: Jana Štrausová
Nakladatelství: Eminent
… kresby a vyprávnění dětí o minulých životech a jejich vnímání věcí … mezi nebem a zemí …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 527 – Emoce pod kontrolou
Autor: Matthew McKay
Nakladatelství: Portál
dovednost všímavosti, účinná orientace v mezilidských vztazích, regulace emocí a tolerance stresu vycházeje z postupů dialekticko-behaviorální terapie
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 303 – Hubněte s aktivním středem těla
Autor: Kenichi Sakuma
Nakladatelství: Anag
žádné velké přemáhání ani úsilí, pouze 5 základních cviků, postačí pouze 5 minut cvičení denně; zpevnění boků i svalů středu těla
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 222.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KM 115 – Jak poznat Boha /Jiří Vacek/
Autor: Jiří Vacek
Nakladatelství: Martin Tomeš
Těžištěm knihy je stezka praxe dosažení jednoty átman a brahman, kterému evangelia říkají výstup k Otci; kapitoly o praxi stezky poznání a átmavičáře.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 326.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 139 – Kuchyňská zahrádka bez odpadu
Autor: Katie Elzer-Petersová
Nakladatelství: Alpha book
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 530 – Léčivý rodokmen-Jak prababičky ovlivňují náš život
Autor: Lenka Šnajdrová
Nakladatelství: Portál
Některá vaše trápení mají své kořeny v dobách, kdy jste se ještě nenarodili. Prozkoumejte osudy svých předků a vyhledejte oblasti, jež vás ovlivňují.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 246.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 521 – Lesní terapie ve městě
Autor: Clemens G. Arvay
Nakladatelství: Fontána
Je „lesní terapie“ možná ve městě? Autor je optimista a dává praktické tipy, jak i obyvatelé měst mohou využívat léčivé síly přírody.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 342.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 308 – Orákulum duše zvířat (kniha a 68 karet)
Autor: Colette Baron-Reid
Nakladatelství: Synergie
všechny zvířata mají schopnost vysílat k nám jedinečné zprávy, které jsou v souladu s naší autentickou potřebou a přicházejí ve správný čas …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 227 – Přechodové rituály – Posvátná cesta ke zralosti
Autor: Alberto Villoldo
Nakladatelství: Maitrea
Jak se radostně rozloučit s lidmi a místy,jež jsme potkali,abychom mohli objevit posvátný prostor,ve kterém přebývá duch a sjednotit tak tělo a duši.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 335.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 529 – Tma – O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře
Autor: Sigri Sandberg
Nakladatelství: Portál
proč je pobývání v temnotě prospěšné, proč bychom si měli tmy vážit a prožívat ji, přestože se jí instinktivně obáváme; význam tmy v dnešních dobách
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RV 044 – Zdraví člověka – Nebezpečí duchovního života
Autor: S. N. Lazarev
Nakladatelství: Amaratime
Duchovnost je jako vrchol hory – představuje velké možnosti, ale také velká nebezpečí. Uctívání duchovnosti nevyhnutelně vede ke krachu budoucnosti.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 14.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PJ 021 – Já: Realita a subjektivita
Autor: David R. Hawkins
Nakladatelství: Pravda.Je
stezka k Osvícení prostřednictvím radikální pravdy je náročná a předpokládá,že se člověk vzdá zažitých přesvědčení-Nejvyšší Realita se pak může zjevit
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 290.00 Kč, Vyšlo: 12.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 091 – Bájná prasíla
Autor: J.J.J. Miška
Nakladatelství: Grada
Prasíla je vesmírná energie života a smrti, na niž současné lidstvo zapomnělo. Stále však o ní hovoří staré báje jdoucí za hranice současného poznání.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 92.00 Kč, Vyšlo: 07.02.2020, Kategorie: Knihy | Hermetismus

IN 050 – Zakázaná učebnice koučování aneb Zápisky účastníků
Autor: Magdalena Vokáčová
Nakladatelství: Inner Winner
mnoho cvičení a technik podaných formou zápisků účastníků kurzů – škálování (emoce od 1 do 10); co máš na sobě nejraději; aktivní naslouchání; …
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 07.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 6. 2. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Kniha známého autora dodaná pouze do několika málo specializovaných knihkupectví:

Šrí Nisargadatta Maharadž: Prostě buďte!

Učení Sadgura Šrí Nisargadatta Maharadže zprostředkované jeho oddanou žačkou Jean Dunn je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka (ukázka v detailu knihy).


Prolistujte, půjčte si, případně kupte:

únor: antikvariát se slevou 50 %

Seznamy antikvárních knih najdete zde:

 1. kompletní seznam dle příjmení autora (všechny knihy na jedné stránce)
 2. seznam v internetovém obchodu podle data přírůstku (po 10-ti knihách na stránku – nejnovější přírůstky na začátku)

Pokud se vám zdají seznamy příliš rozsáhlé, můžete například vybírat přednostně pouze knihy doporučované (v seznamu 1 červeně zvýrazněno „DOPORUČUJEME“).

Půjčení nebo zakoupení? Nemusíte se rozhodovat předem!

Je to tak. Zakoupíte-li totiž libovolnou antikvární knihu, můžete ji automaticky do 3 let vrátit (na základě razítka s přírůstkovým číslem, která již ve všech těchto knihách jsou). Vrátíte-li knihu do 14-ti dnů (studenti do 28 dnů) a platili-li jste v hotovosti, dostanete zaplacenou částku zpět v plné výši (můžete tedy používat naše knihkupectví jako knihovnu). Nestihnete-li tento termín, strhneme z vracené částky půjčovné (ve výši 10 až 30 % plné ceny knihy + 3 Kč – podle toho, za jak dlouho vracíte). Po uplynutí 3 let již nelze knihu vracet, ale můžeme ji vykoupit klasickým způsobem do antikvariátu.

Pozn. seznamy na internetu jsou pouze orientační, i když je pravidelně udržujeme. Souběžně se totiž prodávají knihy v prodejně, i dalšími kanály. Objednávku proto prosím považujte za nepochybnou až ve chvíli, kdy vám bude e-mailem či telefonicky potvrzena. Děkujeme.


Proč právě knihu?

Je to tak – spoustu informací najdeme třeba na internetu, ale ruku na srdce – jak dalece jste u monitoru soustředění a neroztěkaní. Málokdy se to podaří. Totéž se může stát i u knihy, ale tam je již větší šance, že naši pozornost „přepneme“ a ponoříme se někam, kam potřebujeme, ale často si to nedovolujeme. Někdy pak stačí jediná věta – a již je svět smysluplnější. Knihy určitě nejsou potřeba každý den, ale vynechat je dlouhodobě by asi byla škoda.

Cest je určitě více – moudrý guru v našem okolí, cesta do dálav nezatížených turistickým ruchem, vytrvalá meditace, starost o děti. Přesto je kniha, alespoň myslím, jednou z nejdostupnějších. Tak pojďme na to!

Na našich stránkách pak najdete i rozhovory s autory, ukázky nebo naše hodnocení – stačí náhodně klikat kamkoli a dříve nebo později se nějaká vhodná kniha objeví. Vyzkoušejte :-).


Nové vůně:

vonné tyčinky Nippon a Satja Saí Baba

Přivezli jsme troje nové tyčinky – u japonských tyčinek Nippon Morning star s jemnějšími vůněmi jsou to kromě již zavedených (Myrha, Jamín, Pačuli, Santal) nově Cedr (Cedar wood) a Šalvěj (Sage). U tyčinek Satja Saí Baba pak přibyla kromě základní vůně Nag Champa Agarbatti též varianta Nag Champa Arabian oudh s příjemnou hutnou přírodní vůní vhodnou pro vytvoření klidové atmosféry a provonění prostor.

 • vonné tyčinky Nag Champa Arabian oudh – Satya Sai Baba 15 g (47 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nippon Morning star – Cedar wood insence 50 ks (67 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nippon Morning star – Sage insence 50 ks (67 Kč/krab.)

Posledních 10 ks:

Nicole Daedone: Orgasmická meditace

Orgasmická meditace povznáší ženský orgasmus na úroveň náboženské a duchovní praxe. Naplňuje duši,kultivuje touhy, je zdrojem sebeuvědomění a energie.


Nový dotisk:

David R. Hawkins: Vzestup po úrovních vědomí

Jedna z knih zařazených do našeho „zlatého fondu“ je opět po kratší přestávce na skladě.

Vzestup - obálka

Autor, který zažíval pokročilé stavy vědomí již od dětství, je pojmenoval a seřadil podle subjektivních prožitků, které na každém stupni převládají.


Ještě jsou:

kalendáře Zdeňka Hajného 2020

Na skladě máme ještě omezené množství stolních i nástěnných kalendářů za mírně sníženou cenu – aktuální stav naleznete zde .


Lidé nejsou tak nepoctiví, jak by se mohlo zdát:

naše zkušenosti s platbami na fakturu

Málokterý obchodník si troufne odeslat zboží bez dobírky, aniž by bylo zaplaceno předem. My jsme to již před lety zkusili a byli příjemně překvapeni. Přestože by se dal očekávat opak, drtivá většina zásilek je zaplacena bez upomínání (např. v roce 2019 to bylo 1067 zásilek v hodnotě 931 tis. Kč), další část je pak zaplacena po první upomínce (v tomtéž období 75 zásilek v hodnotě 77 tis. Kč) – menší zbytek pak zůstal prozatím nezaplacen (24 zásilek v hodnotě 15 tis.Kč) s tím, že podle našich zkušeností ještě část zaplacena bude. Výsledný nedoplatek tak bývá méně než jedno procento, což je nadobyčej dobrý výsledek.

Platby na fakturu umožňujeme všem běžným zákazníkům počínaje druhou zásilkou již více než 25 let. Pravda, náš obor je spíše specifický, ale i tak je skutečnost velmi potěšující a za výbornou platební morálku moc děkujeme.

Jak probíhá platba na fakturu:

 • při dokončování objednávky zvolíte způsob dopravy „Česká pošta na fakturu“ nebo „GLS na fakturu“ (tuto volbu prosím nepoužívejte, pokud se jedná o Vaši první zásilku)
 • předem nic neplatíte
 • my zásilku odešleme bez dobírky
 • při převzetí také nic neplatíte
 • zásilku po překontrolování obsahu zaplatíte převodním příkazem podle údajů na přiložené faktuře (prosíme nejlépe do 14-ti dnů od převzetí)

Slovensko – další podání 17. 2. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je ve středu 12. 2. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 21. 1. do 3. 2. 2020:

ML 204 – Biblický humanismus – Vybrané spisy k Bibli …
Autor: Martin Buber
Nakladatelství: Malvern
Filosof náboženství a pedagog Martin Buber (1878-1964) se stal známým také díky německému překladu Bible, na němž spolupracoval s F. Rosenzweigem…
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 228 – Co je život? – Jak se chemie stává biologií
Autor: Addy Pross
Nakladatelství: Argo
díky „překladu“ biologických pojmů do odpovídajích chemických termínů zjistíme,že abiogeneze a biologická evoluce jsou vlastně tímž chemickým procesem
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VO 200 – Kabalistická astrologie /Vodnář/
Autor: Jan Iglauer
Nakladatelství: Vodnář
Kabalistická astrologie Jana Iglauera (1875-1962) srozumitelným způsobem shrnuje esoterní nauku o 72 andělech hermetického nebe ve vztahu k člověku.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 409.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

LB 037 – Profesor Astrokocour: Hranice vesmíru
Autor: Dominic Walliman
Nakladatelství: Labyrint
Výpravná úspěšná obrazová encyklopedie pro děti přibližuje všechna tajemství vesmíru Ś od velkého třesku po planety Sluneční soustavy.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 367.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 084 – vonné tyčinky Nippon Cedar wood, 50 ks
Nakladatelství: Shanti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 67.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 085 – vonné tyčinky Nippon Sage incense, 50 ks
Nakladatelství: Shanti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 67.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SH 086 – vonné tyčinky Satya Arabian oudh Nag Champa 15 g
Nakladatelství: Shanti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 47.00 Kč, Vyšlo: 03.02.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KS 151 – 3x Marie Svatošová-123 povzbudivých úvah o člověku
Nakladatelství: Karmelitáns
„O naději“,“Bůh mezi hrnci“,“Náhody a náhodičky“-úvahy o člověku a jeho síle ve slabosti – pro ty, kdo bloudí, pro ty, kdo věří, i pro ty, kdo hledají
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 227 – Hudba v číslech, čísla v hudbě
Autor: Eli Maor
Nakladatelství: Argo
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 376 – Jak se vyléčit z úzkosti
Autor: Amy B. Scher
Nakladatelství: Eugenika
emoce a energetický systém těla; uvolnění emocí; jak se zbavit negativních energetických reakcí; bezdůvodná úzkost; pocit,že nemáte věci pod kontrolou
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 240.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ER 056 – Mysl a její funkce
Autor: Geše Rabten
Nakladatelství: Edition Rabten
Geše Rabten při nesčetných příležitostech předával učení o tématech Dharmy, učení schopná podněcovat proměnu a vnášet světlo do myslí naslouchajících.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 456.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FL 015 – Mystický Egypt
Autor: Olga Krumlovská
Nakladatelství: Fortuna Libri
Převzal starověký Egypt odkaz civilizace legendární Atlantidy? Kdo Egypťany naučil stavět pyramidy? Je egyptský horoskop dokonalejší, než evropský?…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BT 110 – Protiklady ve vývoji lidstva
Autor: Rudolf Steiner
Nakladatelství: Michael
Po smrti Marie Steinerové se začalo podle jejích pokynů vydávat celé souborné dílo Rudolfa Steinera.Tento svazek je součástí tohoto souborného vydání.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 223.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 226 – Rafaelova škola – Písně sirén
Autor: Renata Štulcová
Nakladatelství: Maitrea
„Písně sirén“, šestá kniha série „Rafaelova škola“ navazuje na předchozí díly: Vílí křídla, Tance nág, Rohy faunů, Vlnění nymf a Vlasy dryád.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 442.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

IB 015 – Vědomí a Osobnost-od předem mrtvého k věčně živému
Autor: Anastasia Novych
Nakladatelství: Ibalance
Znalosti ztracené ve staletích. Nástroje, díky kterým dokážou mnozí lidé získat skutečnou Svobodu od zotročení systému, působícího skrytě přes vědomí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 363.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TG 126 – Vše je dobré – vše je Jedno – Rabi Nachman
Autor: Tereza Krekulová
Nakladatelství: Trigon
kniha Terezy Krekulové je věnována jak Nachmanovým příběhům, tak jeho kázáním; obě tyto formy sloužily jako roucha pro nejhlubší mystické poznání…
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 307.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SE 031 – Zlé kartičky-otevřte Pandořinu skříňku!(+44 karet)
Autor: Žofia Sard
Nakladatelství: Spiral energy
Chceme-li žít dynamicky a mít pocit naplnění, střetáváme se se stínem, jdeme mu vstříc a snažíme se jeho prvky přijmout do sebe, tedy si je uvědomit..
Recenze: Ano – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 391.00 Kč, Vyšlo: 31.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AD 029 – Prostě buďte!
Autor: Maharadž Nisargadatta Šrí
Nakladatelství: vlastní náklad
Učení Sadgura Šrí Nisargadatta Maharadže zprostředkované jeho oddanou žačkou Jean Dunn je dokonalým příkladem opravdového vztahu Gurua a žáka.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 280.00 Kč, Vyšlo: 29.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MV 045 – Carpe Diem – žít a užívat – sebekoučovací karty
Autor: Magdalena Vokáčová
Nakladatelství: Magd. Vokáčová
Každý z nás je největším odborníkem na sebe sama. Potřebujeme se pouze nadechnout a věnovat si prostor. Tyto karty vám takové zastavení zprostředkují.
Recenze: Ano – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 1163.00 Kč, Vyšlo: 24.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 137 – Královna a divoška – Být sama sebou
Autor: Linda Jaroschová
Nakladatelství: Alpha book
Anselm Grun a jeho sestra Lida Jaroschová vybrali čtrnáct ženských archetypů a spojili je s postavami biblických žen – pro poznání vlastní podstaty.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 24.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 21. 1. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Nové „prémiové“ knihy

Obměnili jsme seznam „prémiových“ knih – tj. knih, při jejichž objednání neplatíte za zásilku žádné poštovné. Nulové poštovné se zobrazí automaticky, pokud máte některou z prémiových knih v košíku, a to při způsobu platby převodem (tj. buď předem nebo na fakturu).

Volit můžete, tak jako obvykle, mezi deseti rozmanitými tituly. Od Dalajlamovy „Síly soucítění“ přes Oshovo „Život, láska, smích“ či Bruntonovo „Poselství z Arunáčaly“ po Bo-Yin-Rovu „Knihu o manželství“. Určitě si vyberete.

Nakonec připomínám, že osvobození od poštovného se samozřejmě týká celé zásilky prémiovou knihu obsahující.


Při objednání do 29. 1. 2020:

Květa Kolouchová: Křišťálový diář 2020 – mimořádně za 1 Kč

Diář si můžete bez dalších podmínek vyzvednout osobně v knihkupectví nebo přidat k jakékoliv objednávce nad 150 Kč (s libovolným způsobem zaslání).

Diářů máme dostatek. V případě, že by se nedostávalo, omezíme potvrzování dalších objednávek. Již potvrzené objednávky samozřejmě platí. Objednávat můžete 1 nebo 2 ks.

Diář je měsíční a v každém měsíci se zabývá vybraným drahým kamenem. Ukázku, jak diář vypadá uvnitř, si můžete zobrazit po rozkliknutí obrázku níže.

Nejvyšší smysl života každého jednotlivce spočívá v poznání své duše. Tento diář, zasvěcený říši minerálů, vás v tomto poznání bude podporovat…


Knihy „v hledáčku“ – tituly, jichž se prodalo přes 1000 ks

Kategorii „v hledáčku“ (čtvrtá řádka v levém sloupci internetového obchodu) využíváme různě. V minulém období jsme zde měli například zajímavé tituly s výraznějšími slevami.

Nyní jsme obsah kategorie změnili a umístili do ní knihy, jichž se v našem knihkupectví prodalo více než tisíc. Celkem se jedná cca o dvě desítky titulů. Chcete-li, můžete se inspirovat 🙂

U většiny těchto knih najdete též ukázky či rozhovory s autory.


Nyní i balení 40 g:

vonné tyčinky – nejoblíbenější vůně „Nag Champa

Nag Champa je indická směs květin a santalového dřeva, která se stala jednou z nejrozšířenějších a nejužívanějších vůní vonných tyčinek. Vhodná je pro meditaci, vyčištění prostoru, navození smírné nálady…

Kromě klasického malého modrého balení Satya Sai Baba (10g, cca 8 tyčinek) máme nyní k dispozici tytéž tyčinky v balení 40 g (cca 30 tyčinek) a kromě toho jinou verzi od dalšího osvědčeného výrobce (Goloka) v balení žlutém (8 tyčinek, cca 10 g).

 • vonné tyčinky Nag Champa Agarbatti – Satya Sai Baba 10 g (28 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nag Champa Agarbatti – Satya Sai Baba 40 g (112 Kč/krab.)
 • vonné tyčinky Nag Champa Agarbathi – Goloka 8 tyčinek (23 Kč/krab.)

Posledních 15 ks:

Jack Zimmerman: Cesta poradního kruhu

ucelený a detailní popis metody, která učí otevřené komunikaci, autentickému sdílení a společnému rozhodování; praxe poradního kruhu (ukázka v detailu knihy)


Doplněny zásoby:

Jindřich Jašík: Cesta ze schizofrenie

Tato kniha je výpovědí lidské bytosti, která prošla tím nejhlubším peklem a zase se vrátila do lidského světa. Proto přináší cenné poklady vhledů… (ukázka v detailu knihy).

Tato kniha je výpovědí lidské bytosti, která prošla tím nejhlubším peklem a zese se vrátila do lidského světa. Proto přináší cenné poklady vhledů...

Rádi připomínáme:

Annie D. Fox: Pohádky mého života

Autobiografický příběh o znovunalezení vlastní síly a pozoruhodné cestě životem směřující k nalezení duchovního učitele (ukázka v detailu knihy).

Pohádky mého života - obálka

Marcela Regazzová: Sedím na cestě

Najdeme-li v sobě víru a sílu a dokážeme se pustit všech pomocných „rukou“ v odevzdání, v tom okamžiku nás obejme celý Vesmír (ukázka v detailu knihy).


Slovensko – další podání 30. 1. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 27. 1. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Vlastní doprava po Praze, Kladně, Brně, Břeclavi, Jihlavě – nyní již zásilky od 200 Kč

Nakoupíte-li za 200 Kč a více (hranice je do konce ledna dočasně snížena – běžně lze pouze u zásilek od 800 Kč), objeví se vám ve volbách dopravy dvě položky s nulovým dopravným:

 • vlastní doprava po Praze – po Praze, ale též po Kladně rozvážíme knihy zdarma každý pátek po uzavření prodejny (v rozmezí od 18 do 21 hodin)
 • vlastní doprava po Brně – po Brně, ale i jinde v okolí D1 a D2 (tedy např. Břeclavi či Jihlavě) rozvážíme vždy v den, kdy jedeme na Slovensko, a to v dopoledních hodinách

Nezapomeňte prosím při tomto způsobu dopravy uvést do poznámky při dokončování objednávky též kontaktní telefon. Pro bližší domluvu na místě doručení je velmi vhodný. Moc děkujeme.


Seznam novinek v knihkupectví od 18. 12. 2019 do 20. 1. 2020:

PT 525 – Dítě s ADHD a ADD doma i ve škole
Autor: Cheryl R. Carter
Nakladatelství: Portál
praktický rádce pro rodiče i učitele – „všechno, co děti učíme, bychom jim měli nejprve předvést, pak na tom s nimi spolupracovat a poté jen dohlížet“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 204.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RI 116 – Energoinformačný systém ludského tela (slovensky)
Autor: Teodor Rosinský
Nakladatelství: CAD Press
… a choroby vyvolané nenávisťou (slovenské vydání knihy „Choroby z nenávisti“)
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 233.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MT 051 – Pavlíkův svět
Autor: Dita Vořechovská
Nakladatelství: Portál
Přečti si Pavlíkovy příběhy o tom, jak prožíval narození mladší sestry, rozchod rodičů, jaké je bydlení ve dvou domovech, ale třeba také jaké má sny..
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 326.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 524 – Pořádek v pokoji, pokoj v duši
Autor: Gretchen Rubin
Nakladatelství: Portál
Udělejte si místo pro štěstí – Zvolte to, co si ponecháte. Vytvořte z toho řád. Vtiskněte mu svou individuální podobu. Zvykněte si tento řád udržovat.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 250.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 526 – Přehled psychoterapeutických technik pro práci …
Autor: Filip Caby
Nakladatelství: Portál
Seznam intervencí pro práci s dětmi a rodinou: základní myšlenka; metoda; konkrétní tipy pro užití; indikace; kontraindikace; pro koho je určena…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 17.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KK 206 – Mystický tarot snů (kniha a 78 karet)
Autor: Janet Piedilato
Nakladatelství: Euromedia
komplet 78 tarotových karet a výkladové příručky s podtitulem „Životní rady z hlubin podvědomí“ vás zve za hranice omezeného světa bdělé skutečnosti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 313 – Návyky úspěšných
Autor: Napoleon Hill
Nakladatelství: Euromedia
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 312 – Probouzení zářivé mysli (+ CD)
Autor: Tenzin Wangyal Rinpoche
Nakladatelství: Euromedia
… tibetská meditace k vnitřní svobodě a radosti …
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 314 – Sedm tajemství pro zdravé a šťastné vztahy
Autor: Miguel don Ruiz ml.
Nakladatelství: Euromedia
Jak dojít ke splnění odvěkého lidského snu o hluboké lásce, která dodává člověku pocit, že jeho život má smysl. (Don Miguel Ruiz ml.+Heatherash Amara)
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 164 – Semínka z vlastní zahrady
Autor: Petr Dostálek
Nakladatelství: Grada
druhy a odrůdy vhodné pro domácí osivaření; péče o semenné rostliny; jak na dvouleté druhy; výběr rostlin na osivo
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | Ekologie, příroda

GD 165 – Život s vysokou inteligencí
Autor: Monika Stehlíková
Nakladatelství: Grada
spousta nadaných lidí, pokud správně neporozumí své odlišnosti, může prožít nenaplněný život plný utrpení, problémů, nepochopení, odmítání a předstírání
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 15.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZZ 376 – Losy v srdci Evropy – Od klasických ke stíracím
Autor: Ivo Kasal
Nakladatelství: Olympia – Sazka
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 10.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PE 122 – Camino na kolečkách
Autor: Jan Dušek
Nakladatelství: AOS publishing
640 km dlouhé putování do Santiaga de Compostela na invalidním vozíku – splněný sen s 9-ti letým synem, několika přáteli a filmovou kamerou
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 08.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OE 001 – Tajemství pravoslaví
Autor: Jana Baudišová
Nakladatelství: Olom. eparchie
pohled do světa pravoslavné zbožnosti, u nás zatím málo známé, přestože v sobě skrývá hodnoty, jež nenajdeme nikde jinde
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 139.00 Kč, Vyšlo: 08.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KM 114 – Vědomí – prvotní princip ve-smíru
Autor: Jiří Krutina
Nakladatelství: Noos
Jednotlivé praxe vědomí, které souzní s tantrickou tradicí – unikátní projevení tantry mající ale výhradně naše kulturní a společenské kořeny.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 298.00 Kč, Vyšlo: 08.01.2020, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 299 – Můj malý ikigai deník
Autor: Amanda Kudo
Nakladatelství: Anag
Co miluju – vášně – hodnoty – v čem vynikám – jak vidím svět – dary – možnosti – co můžu ovlivnit – ikigai. Japonské tajemství naplněného života.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 269.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 300 – Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé
Autor: Světlana Mihulová
Nakladatelství: Anag
základy obličejové jógy a série speciálních cviků s cílem uvolnit a zároveň posílit svaly obličeje, krku a dekoltu – pro omládnutí a lepší vzhled
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SV 155 – Síla moudrosti (edice Drtikol)
Autor: Evžen Štekl
Nakladatelství: Svět
upřímné i jadrné dílo nejmladšího žáka Fráni Drtikola (1883–1961), zabývající se po praktické stránce kundaliní-jógou a vším, co je k tomu potřeba
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 521.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 301 – Skutečné jídlo pro malé labužníky
Autor: Annabel Karmel
Nakladatelství: Anag
recepty na večeře hotové během pouhé čtvrthodinky – zdravější alternativy populárních fastfoodových hotovek; zdravé sladkosti a další pochoutky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 20.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 7. 1. 2020

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Tip od nás

V horní části prostředního sloupce internetového obchodu najdete na tmavším pozadí vždy knihu označenou „Tip od nás“. Je to náhodný výběr z námi doporučovaných knih, které máme skladem, a kterých je něco okolo tisíce. I když jsme zaznamenali reakce, že box s tipem je příliš výrazný, myslíme si, že je to takto v pořádku, neboť jej považujeme za důležitý. Tyto knih nás vždy v nějakém směru oslovily a myslíme, že vynikají nad ostatními. Taktéž je vykupujeme za výhodnějších podmínek do antikvariátu. Častěji jsou pak u těchto knih i další informace, jako například ukázka či rozhovor s autorem.

Pozn. Budete-li opakovaně klikat např. na logo „HLEDAJÍCÍ“ či jakýkoliv jiný odkaz, bude se „Tip od násneustále měnit. Vyzkoušejte, chcete-li 🙂


Pokračujeme v tradici knih za korunu:

S. N. Lazarev: Diagnostika karmy /4 (při objednání do 15. 1. 2020)

Knihu si můžete bez dalších podmínek vyzvednout osobně v knihkupectví nebo přidat k jakékoliv objednávce nad 150 Kč (s libovolným způsobem zaslání).

Cena 1 Kč (můžete předobjednat přes internetový obchod) platí pro objednávky uskutečněné do 15. 1. 2020.

(ukázku najdete v detailu knihy)


Doplněny zásoby:

Ilona Dobrovodská: Moudrost jabloňových květů (bez CD)

Ilona Dobrovodská: Moudrost jabloňových květů (včetně CD)

Moudrost jabloňových květů - obálka

Rady a recepty na tělesnou i psychickou očistu, praktická relaxační cvičení a techniky; objevení tvůrčích schopností, možností a dovedností…

Seznam cvičení na CD: 1. Léčivé světlo, 2. Moje přesvědčení, 3. Čištění, 4. Přetržení pout, 5. Moje nové Já, 6. Technika dosažení psychické rovnováhy, 7. Nové tělo, 8. Pozitivní věty – tvůrčí myšlení, 9. Pozitivní věty – odpuštění


Aura PB – nakladatelství, se kterým dlouhodobě úzce spolupracujeme:

Paul Brunton: Vnitřní skutečnost (nové vázané vydání v Aura PB)

Z anglického originálu „The Inner Reality“ vydaného roku 1936 přeložily: Ing. Růžena Formánková, Antonie Krejčí, Olga Palková. Obálka: Irena Šmalcová.

„Za starých časů byla meditace cvičena jako posvátná část denního života. V nejstarších kulturách začala s uctíváním slunce za časného jitra. Slunce bylo jen symbolem onoho Velkého Světla, které člověk doufal nalézt v sobě. Když viděl viditelné slunce, zavřel oči a hledal vnitřní slunce, vnitřní Světlo Nadjá. Toto cvičení bylo nutností života v oněch dnech a je nutností dosud.

Protože jsme zapomněli hledat v nitru osvícení, které tam je, jsme hrozně nevědomí, ztraceni v duchovní temnotě. Pobíháme sem a tam, ale kam docházíme? Pohleďte na stále se zvětšující spěch a rozptýlenost moderního života. Bůh není ani tak odmítán, jako spíše vytlačován. Právě tak, jako když Kristus přišel o prvním vánočním dnu a nebylo pro něho v hospůdce místa, tak se nyní zdá, že je pro něho málo místa ve shonu a hluku v hostinci moderního života.

A opravdu, ony drsné hlasy, které slyšíme v dnešním světě, ony hrozné hlasy slepé vášně a kruté nenávisti, hlasy nesnášenlivosti, zápasu a nepochopení, jsou hlasy lidí, kteří se nikdy neobrátili do nitra, kteří ztratili vědomí svého vztahu k božské duši. Jediný radikální lék proti tomuto zevnímu hluku je nalézt vnitřní ticho…“


Obsahuje-li zásilka alespoň jednu z „prémiových“ knih, neplatíte poštovné:

Ladislav Moučka: Jan Blažej Santini Aichel

Jan Blažej Santini Aichel - obálka

„Zcela ojedinělá práce, které autor věnoval 12 let svého života, kdy proměřoval tisíce rozměrů mnoha staveb a doma poté hledal geometrické souvislosti…“

Vybírat můžete mezi výše uvedeným skvostem, ale i mnoha dalšími knihami, z nichž některé jsou tak levné, že je dostanete v podstatě zdarma (tj. cena zásilky s poštovným bude stejná jako cena s touto knihou a bez poštovného). Např.: Květoslav Minařík: „Jóga v životě současného člověka“ – cena knihy 60 Kč, na poštovném ušetříte 60 Kč.

Pozn. osvobození od poštovného platí při platbě převodem (buď při platbě předem nebo u stálých zákazníků na fakturu).

Jóga v životě současného člověka - obálka

„Vysvětlení k mystické praxi; řešení jógických problémů; zasvěcení a sebezasvěcení; světská a nadsvětská stezka; podmínky duchovního vývoje …“


Nová dodávka:

Marie Madeira: Velryba a muži nové doby

Velryba a muži nové doby - obálka

„Ze starého se rodí nové a my potřebujeme údiv a oči malého dítěte, abychom zachytili krásu nového – rozeného naším srdcem. Potřebujeme slova, abychom vše pojmenovali a skrze pojmenované se rozpomněli na své Já, na svou podstatu.
Naše tělo je chrámem naší duše. Je jako hudební nástroj, který je příliš cenný na to, aby na něj hrál někdo jiný než my sami, aby mu někdo rozuměl více než my. Jemně ho uchopme a ponořme se do něj! Udělejme to prostřednictvím psaného textu, kreslených obrázků a v neposlední řadě hudby. Bez ní by nemohla zaznít hluboko v nás naše vlastní cesta a její tóny. Cesta – záměr naší duše.

Panna, Matka, Čarodějka, Ta, co mluví s bohyní, Vědma, Král, Bojovník, Mág, Milovník… Všichni jsou ukryti hluboko v nás. A je to právě naše fyzické tělo (a skrytá mnohodimenzionalita v něm), které je vstupní branou pro zrod nového. Našeho pravého Já…“


Historická zajímavost – kniha s přírůstkovým číslem „1“

Po 23 letech se k nám vrátila do knihkupectví (jako výkup do antikvariátu) kniha Marty Foučkové „Jsem“ s přírůstkovým číslem „1“ – tedy první zařazená toho druhu (zákazník si ji odnesl domů dne 28. 8. 1996). Knih „Jsem“ bylo mezitím zařazeno do půjčovního fondu již téměř 200 (současné nejvyšší přírůstkové číslo je 189). Znalí si mohou na obrázku povšimnout i dobové ceny (nyní je již bohužel vyšší), dobových razítek (tato již v současné době nepoužíváme) a staršího čtyřznakového formátu kódu (před několika lety rozšířen na pětiznakový).

Pro vysvětlení: Do půjčovního fondu jsou knihy zařazovány ve dvou případech:

 1. když je kniha vykoupena do antikvariátu
 2. když nějaký zákazník projeví zájem o zakoupení knihy s možností vrácení do 3 let

Podrobnosti o možnosti vrácení najdete v případě zájmu zde.


Slovensko – další podání 30. 1. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 27. 1. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Vlastní doprava po Praze, Kladně, Brně, Břeclavi, Jihlavě

Nakoupíte-li za 800 Kč a více, objeví se vám ve volbách dopravy dvě nové položky s nulovým dopravným:

 • vlastní doprava po Praze – po Praze, ale též po Kladně rozvážíme knihy zdarma každý pátek po uzavření prodejny (v rozmezí od 18 do 21 hodin)
 • vlastní doprava po Brně – po Brně, ale i jinde v okolí D1 a D2 (tedy např. Břeclavi či Jihlavě) rozvážíme vždy v den, kdy jedeme na Slovensko, a to v dopoledních hodinách

Nezapomeňte prosím při tomto způsobu dopravy uvést do poznámky při dokončování objednávky též kontaktní telefon. Pro bližší domluvu na místě doručení je velmi vhodný. Moc děkujeme.


Seznam novinek v knihkupectví od 3. do 17. 12. 2019:

ML 201 – Archea 2019 – Revue pro archetypovou psychologii..
Nakladatelství: Malvern
… astrologii a kosmologii …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 369.00 Kč, Vyšlo: 14.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 202 – Žít z vlastního pramene
Autor: Anna Hogenová
Nakladatelství: Malvern
Žít z vlastního pramene znamená být usebrán, být u sebe. V tomto „u sebe“ je zároveň přítomný celek, bytí, které prožíváme a ze kterého žijeme.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 212.00 Kč, Vyšlo: 14.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 522 – Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli
Autor: Sharon Saline
Nakladatelství: Portál
Jak se nepoštěkat u snídaně? Jak zařídit, aby každá rodinná oslava neskončila pláčem a práskáním dveřmi? Zkušenosti několika desítek dětí s ADHD.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 523 – Mateřství se mi stalo pastí
Autor: Tracy Thompson
Nakladatelství: Portál
Jsou všechny matky skutečně za každých okolností láskyplné, milující a neustále připravené se obětovat v zájmu svých dětí? Příběhy matek s depresí…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 200 – Za půlnočním sluncem Vánoc
Autor: Karel Funk
Nakladatelství: Malvern
Skončilo mlčení nebes pro Zemi. Z nebes sem sestoupil jeden z bohů. Pohřížil se do oceánu běd zemského lidství…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 223.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KY 021 – Zbožštění v Kristu v textech Tomáše Akvinského
Autor: Luc-Thomas Somme
Nakladatelství: Krystal OP
Pojednání o Božím synovství a zbožštění člověka,inspirované texty Tomáše Akvinského. Autor vychází z Tomášových komentářů k Pavlovým listům a dalších.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 107.00 Kč, Vyšlo: 13.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 225 – Překročení karmy – jak se osvobodit z pout osudu
Autor: Adrian Kezele
Nakladatelství: Maitrea
Přijde čas, kdy pocítíte konečnou únavu ze všeho toho předstírání, doufání, padání, zvedání se a představování si a kdy pokračování v tom vzdáte…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 446.00 Kč, Vyšlo: 11.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 373 – 24 zákonů svádění
Autor: Robert Greene
Nakladatelství: Eugenika
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 520 – O čínské medicíně 1. -Krátké ilustrované přednášky
Autor: Jan Kvasnička
Nakladatelství: Fontána
vtipné a snadněji zapamatovalné základní zákonitosti čínské medicíny
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 305.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 374 – Tak to bylo!
Autor: Lobsang Rampa
Nakladatelství: Eugenika
„Pravda o životě slavného autora od dětství v Tibetu přes japonské zajetí až po život v Kanadě“ – pokus o pozvednutí opony a vysvětlení transmigrace
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 375 – Váš osobní klíč k hojnosti
Autor: Prema Lee Gurreri
Nakladatelství: Eugenika
zjistěte, jaká cesta k bohatství a hojnosti je pro vás přirozená; 23 archetypů hojnosti, které představují různé cesty k hojnosti a smyslu života
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 268.00 Kč, Vyšlo: 06.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VO 199 – Cesta na sever je volná
Autor: Zdeňka Jordánová
Nakladatelství: Vodnář
Každý z nás se jednoho dne musí vydat na cestu! Na svoji opravdovou cestu, na cestu lásky a opravdovosti, na cestu závratně zázračného smyslu života..
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 335.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NV 190 – Cestou zármutku
Autor: Norman Wright
Nakladatelství: Návrat
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 158.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NV 189 – Do pátku bude váš intimní život lepší
Autor: Kevin Leman
Nakladatelství: Návrat
Důsledkem stresu, náročné péče o děti a nedostatku času se může i ten nejuspokojivější sexuální život proměnit v nudnou rutinu. Věnujte týden nápravě.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 270.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 163 – Dobré vibrace, dobrý život
Autor: Vex King
Nakladatelství: Grada
Přestaňte se snažit zapůsobit na lidi. Snažte se zapůsobit sami na sebe. Překonávejte sami sebe. Podrobujte sami sebe zkouškám…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KD 021 – Jedlá soda – Prostředek téměř na vše
Nakladatelství: Kazda
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 161 – Méně mít, více žít
Autor: Klára Haunerová
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 160 – Revoluce jednoho stébla slámy
Autor: Masanobu Fukuoka
Nakladatelství: Grada
Kniha o zemědělství, která není jenom o zemědělství. Manifest nebojování proti přírodě a inspirace k jednání, které nenarušuje přirozený chod věcí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZK 004 – Rozhovor s andělem
Autor: Inelia Benz
Nakladatelství: Zlatý květ
Existuje mnoho představ a nedorozumění ohledně toho, kdo nebo co jsou andělé a jaká je jejich úloha na Zemi… Rozhovor s Gabrielem a Michaelem…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 310.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

WK 001 – Škola pro děti (z pohledu dětského psychologa)
Autor: Václav Mertin
Nakladatelství: Wolters Kluwer
Aby dítě chodilo do školy rádo a co nejvíce se naučilo, měli bychom mu především porozumět. Stejně tak i jeho rodičům a koneckonců i sobě samým…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PL 131 – Zahoďte svou duševní zátěž – Pro lehčí život
Autor: Karin Wyličilová
Nakladatelství: Plot
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 222.00 Kč, Vyšlo: 04.12.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 19. 12. 2019

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Po domluvě s vydavateli nových vydání knih Břetislava Kafky se nám podařilo získat omezené množství dvou obtížněji dostupných titulů, a to zejména:

Břetislav Kafka: Nové základy experimentální psychologie

V titulu „Nové základy experimentální psychologie“ soustřeďuje Kafka veškeré své poznatky založené na hypnotických pokusech, které prováděl takřka denně, po osmatřicet let svého života. Radí zde například jak pracovat s tělesným magnetismem, či jak se účinně léčit pomocí autosugesce…

Zároveň je pak k dispozici i další počin ze stejné dílny: Břetislav Kafka: „Kultura rozumu a vůle„.


Doručení po Praze – objednávky do 23. 12., 12:00 hod.

Nabízíme níže uvedené tři termíny doručení. Objednané zboží Vám zavezeme na libovolnou pražskou adresu (PSČ začínající „1“).

 • doručení pátek 20. 12., 18:00 až 21:00
 • doručení sobota 21. 12., 14:00 až 18:00
 • doručení pondělí 23. 12., 18:00 až 21:00

V případě přeplnění kapacit se s Vámi domluvíme na náhradním termínu. Nezapomeňte prosím uvést do poznámky též svůj kontaktní telefon. Děkujeme.

Doručení je v případě objednávek od 800 Kč zdarma, u menších objednávek je účtováno dopravné 100 Kč (v tomto případě volte prosím „KURÝR po Praze TENTÝŽ DEN“).


Stavte se v sobotu 21. 12. – máme otevřeno

V nadcházející sobotu Vás rádi uvítáme, máme otevřeno od 10:00 do 14:00. V provozu jsou všechny služby s výjimkou čajovny.

Parkovat můžete v tento den přímo u obchodu bez poplatku – parkovací zóny jsou totiž aktivní pouze v pracovní dny.

Otevřeno je poté ještě v pondělí 23. 12., a to v běžné provozní době (10:00 až 18:00).

Mezi svátky je knihkupectví zavřeno. Dále se na Vás budeme těšit opět v novém roce počínaje čtvrtkem 2. 1. 2020.


Doplněny zásoby:

Květoslav Minařík: Prognostická astrologie

Prognostická astrologie - obálka

pečlivě redigovaná rozsáhlá publikace s kompletním astrologickým dílem Květoslava Minaříka


Přijela k nám Marcelka z hor a s ní další zásoby knihy:

Marcelka z hor: Promluvy nikoho – protkané příběhy přátel Marcelky a Romka

Setkání bylo velmi milé, vždy se na návštěvu, i když kratičkou, velmi těšíme :-).

Promluvy nikoho - obálka

…Tato kniha není určena pro ty, kteří hledají chyby v pravopisu a gramatice. Je určena pro ty, kteří hledají sebe…

K dispozici je také kompletní trilogie Věry Keilové „Marcelka z hor (1, 2, 3). V detailu těchto knih najdete též odkaz na rozhovor s Marcelkou pro knihkupectví Hledající z května 2016, pokud jste jej dosud nečetli.


Nová dodávka ze Shanti:

tibetské modlitební vlaječky, samolepky na sklo, vonné tyčinky


Doplněny zásoby:

Giovanni Maciocia: Diagnostika podle jazyka v tradiční čínské medicíně

Vyšetřování jazyka je v tradiční čínské medicíně jednou ze základních diagnostických metod. Tato kniha je vysoce praktickou, ke čtenáři vstřícnou, kompaktní a klinicky orientovanou učebnicí diagnostiky podle jazyka…


Rádi připomínáme:

Pavel Kopřiva, Jana Nováčková, Dobromila Nevolová, Tatjana Kopřivová: Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován - obálka

Mnoho z nás jistě napadne, zda bychom nemohli vychovávat svoje děti lépe. Chtě nechtě je v nás totiž zakořeněna tendence k výchově založené na poslušnosti, tak, jak to bývalo zcela běžné ještě v poměrně nedávné době. Cítíme, že to není ono, ale nevíme, jakým modelem nefunkční systém nahradit…


Kalendáře nástěnné i stolní, například:

Louse L. Hay: Miluj svůj život 2020

kalendář 2020

Slovensko – další podání 9. 1. 2020

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 6. 1. 2020, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.

E-novinky k 21. 11. 2019

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Vybíráme z novinek a doporučujeme:

Veronika Lančaričová: Ženství jako dar

Kniha s podtitulem „menstruace ve 21. století“ z pera blogerky píšící pro různé internetové portály jako odbornice na menstruaci a přispívající do rozhovorů a článků v časopisech. Jejími tématy jsou nejenom menstruace a věci s ní související, ale také různá další ženská témata, kupříkladu ženské archetypy. Ukázka v detailu knihy.

… k dispozici je současně též další autorčina kniha „Oslava menarché„.


Dva sladkohořké bonbónky od autorů, pro něž je život neopakovatelnou řeholí i dobrodružstvím:

Miloslav Nevrlý: Podivuhodné chvíle se Sluneční písní

Vyznání ze své celoživotní inspirace modlitbou sv. Františka. Promluvy k mladým nejen věkem, ale spíše duchem.


Marek Vácha: Jízda v levém pruhu

O radostech i bolestech kněžského života,o zkušenostech učitele a cestovatele,o tématech duchovních i společenských v atmosféře rozhovoru dvou přátel.


Končí sleva 50 % na antikvariát – poslední možnost objednání 30. 11.

K dispozici je nyní přes 2600 knih, tedy více než na počátku měsíce. Je to díky velkým výkupům, které v minulém týdnu proběhly. Určitě se proto vyplatí prohlédnout seznamy znovu:

Pro přiznání listopadové slevy je nutno dokončit objednávku do 30. 11., 23:59 hod.. V případě osobního vyzvednutí je pak možné si pro knihy dojít během následujících 14-ti dnů po vytvoření objednávky.


Další autorova stěžejní kniha vychází znovu po 25 letech ve vázané formě:

Paul Brunton: Vnitřní skutečnost

Z anglického originálu „The Inner Reality“ vydaného roku 1936, přeložily: Ing. Růžena Formánková, Antonie Krejčí, Olga Palková. Obálku navrhla Irena Šmalcová, foto Vítězslav Jurečka.

Na rozdíl od prvního brožovaného vydání, které se bohužel často rozpadalo, vychází nyní kniha ve vázané podobě. Ukázku najdete v detailu knihy.

V knihkupectví bude fyzicky kniha k dispozici od pátku 29. 11., kdy ji převezeme z místa jejího vzniku – Frenštátu pod Radhoštěm. Ihned poté také vyřídíme všechny objednávky, které se do té doby nastřádají. Objednávat samozřejmě můžete již nyní.

Současně jsou stále k dispozici i další čtyři knihy z nakladatelství Aura PB, na jejichž vydání jsme se podíleli, a to: „Tajná stezka„, „Posleství z Arunáčaly„, „Hledání Nadjá“ a „Tajnosti indické„.


Za korunu nebo dokonce zdarma:

Alex Polari de Alverga: Prales vizí

První pracovní den v prosinci (tj. v pondělí 2. 12. 2019) si můžete přijít pro knihu za korunu. Protentokrát je připravena kniha brazilského autora „Prales vizí“ s podtitulem „Ayahuasca, amazonská spiritualita a tradice Santo Daime“.

Prales vizí - obálka

Podmínkou je osobní vyzvednutí v knihkupectví (Za Pohořelcem 12, Praha 6) v toto pondělí (od 10 do 18 hodin). Sleva platí pouze tento jediný den. Objednáte-li si přitom knihu předem, budete ji mít s jistotou. Nicméně můžete přijít i bez objednávky – dostat by se mělo na všechny – knih máme dostatek.

V tradici knih za korunu bychom chtěli nějakou dobu pokračovat a v prvním dni každého měsíce tak vždy nějakou knihu připravit. Můžete se tedy již nyní těšit i na leden a další měsíce.

Druhou možností zmiňovanou v titulku je pak se stavit tento víkend (23.-24. 11. 2019) na výstavě Ezotera – zde dostanete u našeho stánku knihu „Prales vizí“ zdarma, a to po sdělení hesla „hledající“. Vstup do výstavní části je bez poplatku, na přednášky je pak zpoplatněn celodenním vstupným ve výši 165 Kč. Další podrobnosti o výstavě Ezotera včetně programu naleznete zde.


Doplněny zásoby:

Stanislav a Christina Grofovi: Krize duchovního vývoje

Moderní psychiatrie se bohužel ve většině případů mýlí a nedokáže odlišit mnohdy dramatické spirituální krize od duševních chorob.

Krize duchovní vývoje - obálka

K dispozici je stále i další kniha z nakladatelství Holos patřící mezi více prodávané: „Stanislav Grof: Holotropní dýchání„.


Posledních 50 ks – další dotisk je plánován až v průběhu příštího roku:

Olina Táborská: Jak to vidí Ivanka Adamcová

Duchovní učitelka Ivanka Adamcová reaguje na témata dvaceti příběhů lidí různého věku, profese i postavení, a provází na cestě hledání smyslu života.

Jak to vidí Ivanka Adamcová - obálka

Ukázku včetně rozhovoru s autorkou najdete v detailu knihy.


Nová voňavá dodávka od fy Rymer:

Šalvěj bílá 20 g (a mnoho dalších)

Tento druh americké šalvěje roste a pochází ze západního pobřeží Severní Ameriky. Indiáni ji považují za nejposvátnější bylinu a velmi účinný lék…


Slovensko – další podání 28. 11. 2019

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 25. 11. 2019, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 5. do 18. 11. 2019:

BZ 008 – Jedlé a léčivé houby a jak je pěstovat
Autor: Ivan Jablonský
Nakladatelství: Profi Press
Češi jako národ houbařů houby nejen sbírají, ale i pěstují. Pro zpestření stravy, ale také pro jejich léčebné účinky ke zlepšení zdravotního stavu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 507.00 Kč, Vyšlo: 18.11.2019, Kategorie: Knihy | Byliny, bachovy esence

CE 163 – Jízda v levém pruhu – rozhovor s Jožinem Valentou
Autor: Marek Vácha
Nakladatelství: Cesta
o radostech i bolestech kněžského života,o zkušenostech učitele a cestovatele,o tématech duchovních i společenských v atmosféře rozhovoru dvou přátel
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 249.00 Kč, Vyšlo: 18.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AV 030 – Kosmetika z rostlin
Autor: Jan Novák
Nakladatelství: Aventinum
Ženy touží po kráse a osobitém půvabu. Nejrůznější krášlící prostředky, které se lidé postupně naučili používat, přitom pocházejí ze světa rostlin…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 18.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 284 – Přírodní afrodiziaka – Přírodní léčba a recepty
Autor: Gabriela Nedoma
Nakladatelství: Mladá fronta
Oheň smyslnosti praská všude: v léčivých rostlinách, jako je růže a bezinka, v kdoulích a granátových jablkách nebo ve skořici a chilli…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 18.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 520 – Umění C. G. Junga
Autor: C. G. Jung
Nakladatelství: Portál
Bohatě ilustrovaný svazek shrnuje veškeré známé výtvarné dílo C. G. Junga Ś od kreseb přes knižní malby, obrazy až po dřevěné a kamenné sochy.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 723.00 Kč, Vyšlo: 18.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

JT 105 – Umění prostého života
Autor: Shunmyo Masuno
Nakladatelství: Jota
ilustrovaný průvodce pro zpomalení, nalezení skutečného štěstí a pocitu klidu, z pera zen buddhistického mnicha Shunmya Masuna
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 18.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AC 118 – Věk nerovnováhy
Autor: Václav Cílek
Nakladatelství: Academia
klimatická změna, bezpečnost a cesty k národní resilienci – v době kolabujících systémů a manipulujících médií je potřeba pěstovat osobní houževnatost
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 460.00 Kč, Vyšlo: 18.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 517 – Aktivity pro starší děti s PAS
Autor: Irene McHenry
Nakladatelství: Portál
Pro mladé lidi s poruchou autistického spektra je dospívání vzhledem k jejich handicapu složité. Jak budovat sebevědomí, vnitřní klid a vztahy.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 516 – Jak lidé zrají – Osobnostní růst …
Autor: Jennifer Berger Garvey
Nakladatelství: Portál
Nový pohled na osobní zrání v dospělosti, především v pracovním kontextu. Čtyři vývojové formy myšlení, z nich každá přináší komplexnější porozumění.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BL 043 – Jak přežít v partnerském vztahu
Autor: Zdenka Blechová
Nakladatelství: Zdeňka Blachová
Partnerský vztah je nejen o romantice, ale i o učení. A kdo se nechce učit,nepřežije. Co s tím a jak si život užívat a nestrádat nepochopením druhého.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DY 044 – Klub mysli-Kdo myslí, co cítí a proč na tom záleží
Autor: Daniel M. Wegner
Nakladatelství: Dybbuk
Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, co si asi tak myslí váš šéf nebo zda je vaše manželka šťastná, vpustili jste je tím do „klubu mysli“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 408.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 518 – Londýnské přednášky
Autor: Maria Montessori
Nakladatelství: Portál
přednášky z výukového kurzu pro učitele z roku 1946 – výchozí bod pro ty, kdo mají v úmyslu vyučovat a šířit poznatky potřebné k vzdělávání dětí
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PO 144 – Můj bylinkový diář 2020
Autor: Linda Mahelová
Nakladatelství: Poznání
Diář protkaný radami na jednotlivé měsíce. Texty vytvořila bylinářka a aromaterapeutka Linda Mahelová, doprovázeno autorskými kresbami Jany Halló.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 233.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RF 019 – Podivuhodné chvíle se Sluneční písní
Autor: Miroslav Nevrlý
Nakladatelství: Ruprechtické s
Známý autor, povoláním přírodovědec, se vyznává ze své celoživotní inspirace modlitbou sv. Františka. Promluvy k mladým nejen věkem, ale spíše duchem.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 158.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 226 – Pokřtění ohněm – Katarské křesťanství …
Autor: David Zbíral
Nakladatelství: Argo
rozsáhlé pojednání o středověkém náboženství katarů – vývoj katarské religiozity a rozkrytí základních katarských náboženských rituálů
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

HO 103 – Přítomnost a budoucnost
Autor: C. G. Jung
Nakladatelství: Holar
Na každém jednotlivci, na jeho schopnosti, snaze a ochotě k sebepoznání záleží: na osudu, blahu i bolesti jednotlivého člověka závisí celý svět …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 248.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GM 024 – Svět modliteb
Autor: Elie Munk
Nakladatelství: Garamond
kniha považovaná za nejlepší komentář siduru – knihy židovských modliteb, který byl napsán v jiném jazyce než hebrejštině
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 512.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OL 060 – Tajemství pyramid – Pyramidy sedmi světadílů
Autor: Magdalena Zachardová
Nakladatelství: Olympia
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AR 107 – Vánoční cukroví na poslevní chvíli
Autor: Jarmila Mandžuková
Nakladatelství: Arista Books
260 tradičních i netradičních receptů, jejichž hlavní předností je rychlá příprava a výrazná domácí chuť a vůně
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 139.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 519 – Vykročte z úzkosti – Trénink pro dospělé
Autor: Jarmila Tolimatová
Nakladatelství: Portál
Pro ty, kteří zažívají v životě více úzkosti, než je běžné a než potřebují a chtějí. Úzkost totiž umí životní prostor pěkně zúžit a také vyplnit…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 241.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 225 – Zvony Londýna
Autor: Ben Aaronovitch
Nakladatelství: Argo
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 15.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 517 – Akupresurní tejpování – Život bez omezení
Autor: Winfried Weber
Nakladatelství: Fontána
Bolesti hlavy, ramenou, potíže s kyčlemi či koleny. To vše lze často léčit konzervativní léčbou pomocí tejpovacích pásek a malé kovové kuličky…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 342.00 Kč, Vyšlo: 13.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 372 – Energie správného myšlení
Autor: Luule Viilma
Nakladatelství: Eugenika
Pokud člověk správně myslí, pak také správně dýchá, správně koná, správně se stravuje, žije správným sociálním životem a je se svým životem spokojen.
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 13.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EU 371 – Jak napravit jakýkoliv vztah
Autor: Ilse Sand
Nakladatelství: Eugenika
Obnovte špatný, ztracený či vyhasínající vztah – anebo jej řádně ukončete. Vezměte si z toho něco dobrého, i když toho ten druhý moc nenabízí…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 175.00 Kč, Vyšlo: 13.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

F1 069 – Orákulum z drahých kamenů (kniha + 108 růženínů)
Autor: Marcus Schmieke
Nakladatelství: Fontána
k vyvolání odpovědí můžeme použít rozličné prostředky – například, jako zde, počty růženínů na náhodně rozdělených hromádkách
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 13.11.2019, Kategorie: Knihy | Tarot

MI 224 – Posvátná sexuální jednota
Autor: Anaiya Sophia
Nakladatelství: Maitrea
„posvátný sňatek“ – dokonalé znovuspojení s vaším dvojplamenem a Bohem – není tajemstvím určeným pouze zasvěceným ani dávno ztracenou tradicí …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 330.00 Kč, Vyšlo: 13.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 515 – Vzestup a probuzení v páté dimenzi
Autor: Maureen St Germain
Nakladatelství: Fontána
Všichni se nyní přesouváme od úzce zaměřeného polarizovaného vědomí třetí dimenze a probouzíme se ve vyšších vibracích a schopnostech dimenze páté…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 13.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DH 026 – Cesta ženy k Bohu
Autor: Joan Borysenko
Nakladatelství: DharmaGaia
hledání ženské všekulturní podobnosti všem ženám planety společné: úděl ochránkyně života a poskytovatelky útěchy a péče
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 314.00 Kč, Vyšlo: 12.11.2019, Kategorie: Knihy | Partnerské vztahy

CR 010 – Poselství ze Světla
Autor: Helena Pejšová
Nakladatelství: Carolus
Ten, kdo opravdu věří v Boha, nepotřebuje senzace, nepotřebuje stále nová sdělení. Víme dost, abychom mohli svůj život obrátit k dobru a lásce…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 08.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RB 052 – souprava přívěšek + náušnice /ŘimBaba/
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 326.00 Kč, Vyšlo: 08.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 514 – Wolfova medicína – Šamanismus a léčivé rostliny
Autor: Wolf Storl Dieter
Nakladatelství: Fontána
autor se vydal s malou skupinou do řídce osídlené oblasti Mongolska a Sibiře, aby se tam zblízka seznámili s léčivými bylinami i šamanskými praktikami
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 08.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

JT 104 – Bez obalu – Jak žít zero waste
Autor: Barbora Tlustá
Nakladatelství: Jota
Zero waste znamená nulový odpad. Znamená to žít bez odpodu, udržitelným způsobem, být šetrný k životnímu prostředí, k místu, kde žijeme.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 305.00 Kč, Vyšlo: 06.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 223 – Ikonologie
Autor: Cesare Ripa
Nakladatelství: Argo
Výbor z mnohasvazkového encyklopedického díla italského humanisty Cesara Ripy, doprovází přes 300 dřevorytů podle předloh malíře Cavaliera dŤArpino.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 491.00 Kč, Vyšlo: 06.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SZ 014 – Motivační diář 2020
Nakladatelství: I Can Academy
mnoho lidí se snaží věnovat osobnímu rozvoji, ale většinou zůstává jen u myšlenek; Motivační diář nám pomůže vše zmaterializovat, přičemž vhodně vede
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 06.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RA 023 – Přirozené způsoby zvládání stresu
Autor: Karel Nešpor
Nakladatelství: Raabe
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 274.00 Kč, Vyšlo: 06.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PG 310 – Úspěch je pro vás
Autor: David R. Hawkins
Nakladatelství: Euromedia
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 06.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

HY 036 – Víra v DOBRO
Autor: Marcel Vanek
Nakladatelství: Milahelp
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 400.00 Kč, Vyšlo: 06.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MM 247 – Ze dna ke hvězdám
Autor: Dušan Kadlec
Nakladatelství: Motivation-Man
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 06.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 7. 11. 2019

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Jednu knihu objednáte, druhou přidáme zdarma:

Marcel Vanek: Víra v dobro (+ Jana Musilová: Doteky jiné skutečnosti)

(zemitý autor knih „Sedm životů“ a „Cesta k absolutnu„, jež jsou zařazeny do našeho „zlatého fondu„, má jistě k duchovnímu vývoji i zákonitostem reinkarnace mnohé co říci)

Will Bowen: Šťastný život (+ Jozef Lengyel: Kniha lásky I.)

(autor knih „Svět bez stížností“ a „Vztahy bez stížností“ motivuje k vidění světa spíše jako sklenic poloplných než poloprázdných)

Pozn. Prémie budeme přikládat automaticky, pokud nenapíšete, že o ně zájem nemáte… Nabídka platí pro objednávky uskutečněné do 13. 11. 2019 včetně.

Ukázky najdete v detailech knih.

Víra v dobro - obálka
Šťastný život - obálka

Listopad: sleva 50 % na antikvární knihy v patře

K dispozici je okolo 2500 knih. Zakoupíte-li je, jsou vaše. Vrátíte-li je do 14-ti dnů, dostanete zaplacenou částku v plné výši zpět. Vrátíte-li je později (nejdéle však do 3 let), dostanete zpět zaplacenou částku sníženou o půjčovné. Přitom knihy můžete zcela běžným způsobem používat – obdobně jako v knihovně. Prosíme pouze nepodtrhávat a nevytrhávat, ale to je asi samozřejmost 🙂

Antikvární knihy najdete nahoře v patře (dole mají výsadní postavení knihy nové). Pokud jste z daleka, můžete samozřejmě objednávat k zaslání – seznamy pro všechny pak jsou zde:


Rádi Vás uvidíme na výstavě Ezotera o víkendu 23. – 24. 11. 2019 v Praze

Výstava probíhá v hale TJ Pankrác (Lomnického 1, Praha 4) – nedaleko stanice metra C Pražského povstání. Kromě prodejní části se můžete těšit na množství zajímavých přednášek probíhajících souběžně ve čtyřech učebnách. Program a bližší informace naleznete zde.

U našeho stánku vás pak bude čekat překvapení v podobě knihy zdarma, a to po sdělení hesla „hledající“. Stavte se, knih máme dostatek.


Nová kniha oblíbeného autora, tentokrát o úspěchu a podnikání všelikého druhu:

David R. Hawkins: Úspěch je pro vás

„Přitahujte k sobě sílu, která vás dovede k úspěchu.“

Strategie vedoucí přes agresivní reklamu bývá sice úspěšná, ale aktivuje základní vesmírnou poučku, a to že „tlak vzbuzuje protitlak“. V tomto případě odpor zákazníků. Proto je lepší než silou působit svou upřímností a poctivostí. Pokud jsme s předmětem svého podnikání provázáni, začíná postupně jít mnoho věcí samo od sebe, bez velkého úsilí..

Úspěch je pro vás - obálka

PS. Zároveň je opět k dispozici v dotisku autorova u nás nejprodávanější kniha „Vzestup po úrovních vědomí“ – nyní navíc za příznivější cenu.


Nové vydání:

Edward Bach: Uzdrav se! – o pravých příčinách nemocí a jejich léčení

Kompaktní kniha autora „bachových květových esencí“ uvádí do této celostní metody alternativní medicíny.

„Především bychom měli žít stále v dobrém rozpoložení a odhánět všechny deprese a pochybnosti. Je třeba si připomínat, že tohle do naší bytosti nepatří, protože přirozeností lidské duše je radost a štěstí.“

Uzdrav se - obálka

Na skladě máme dlouhodobě též originální krizové esence Rescue remedy (v balení 10 ml, 20 ml či v pastilkách) a též všechny jednotlivé květové esence (č. 1 až 38) samostatně.

Rescue remedy

Doplněny zásoby naší oblíbené:

Tomáš Sedlák: Mulaj – Když se člověk k duši vrací

Mulaj - obálka

Stalo se to v dobách, kdy se pískem měřil čas, v knotu svíčky se ztrácela tma a kometa nad zemí znamenala víc než plující hvězdu s vlečkou. Lidé ale byli stejní jako dnes…

Mulaj je příběhem chlapce, který poznal sílu duše. Ukázka v detailu knihy.


Připomínáme pozapomenutou knihu – pro děti, ale i pro dospělé – od autora „Hovorů s Bohem“:

Neale Donald Walsch: Malá duše a Slunce

Malá duše a Slunce - obálka

výpravně provedené, rozsahem nevelké a i dětem srozumitelné zamyšlení, jaký úkol mají duše na zemi a jak jsou jedinečné – ukázka v detailu knihy


Dlouho jsme se těšili na nové vydání:

Lasenic tarot – tarotové karty 78 listů

Lasenic tarot - krabička

(vyšlo opět v nakladatelství Trigon)


Vždy v pátek rozvážíme knihy po Praze a Kladně zdarma

Objednáte-li za 800 Kč a více, zavezeme Vám objednávku zdarma až domů. Rozvoz probíhá vždy v pátek po uzavření knihkupectví (od 18:00 do 21:00 hod.). Při dokončování objednávky prosím zvolte „VLASTNÍ DOPRAVA po Praze“ – a to i v případě Kladna, kam stejně tak jak tak, když vše skončí, jezdím.

Pro snazší kontaktování prosím nezapomeňte na uvedení telefonu, na kterém vás zastihneme, a to do poznámky. Děkujeme.


Seznam novinek v knihkupectví od 22. 10. do 4. 11. 2019:

MG 023 – Mé nepálské lásky
Autor: Michaela Gautam
Nakladatelství: Michaela Gautam
… příběh české holky, která na mateřské dovolené vybudovala milionovou firmu a dětský domov …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 04.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 515 – Autogenní trénink a autogenní terapie
Autor: Veronika Víchová
Nakladatelství: Portál
Autogenní trénink představuje tradiční a rozšířenou evropskou relaxační metodu. Jeho cílem je dosáhnout svalové relaxace a duševního uvolnění.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 293.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VM 018 – Diář pro radost 2020 – Zrozena z vody a ohně
Nakladatelství: Veronika Měchur
„V bolesti není nic bolestnějšího než to, potlačuje-li se její projev. Slzy, jež polykáme, jsou mnohem trpčí těch, které proléváme.“ 3. verze obálky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 507.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 296 – Esenciální oleje – kompletní příručka
Autor: Kg Stiles
Nakladatelství: Anag
návody k míchání olejů; přesné metody aplikace od tradičních obkladů až po moderní parní lázně; pomoc při obtížích od namožených svalů po bolest hlavy
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PJ 022 – Jmenuji se Orel
Autor: Romi Grey
Nakladatelství: Pravda.Je
Příběh nejen pro děti o slepici, která se dostala z klecového chovu na svobodu. O svobodě, ale i o kreativitě a paralelách s lidskou zkušeností.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SN 022 – Jóga moci – Tantra, Šakti a stezka levé ruky
Autor: Julius Evola
Nakladatelství: Sol Noctis
Tantra nemůže být záminkou pro radovánky. Tantrické „překonání předsudků“ nesmí vést k požitkářství a i uctívání ženského principu je pouze nástrojem.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 483.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 512 – Královna chaosu – ADHD podle Zoe
Autor: Zoe Kessler
Nakladatelství: Portál
Nic nezastírající výpověď o tom, jaké to je být hyperaktivní a mít potíže se soustředěním v sobě pojí humor i slzy. ADHD hází klacky pod nohy.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 315.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 159 – Léčivá kosmetika z přírody
Autor: Myriam Veit
Nakladatelství: Grada
vitalizující síla divoce rostoucích rostlin, čistě přírodní suroviny, nejlepší základové oleje; 50 receptů na masti, krémy, balzámy, parfémy…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 371.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 158 – Praktická homeopatie – Využ. 12 biochemických solí
Autor: Hana Váňová
Nakladatelství: Grada
Dvanáct biochemických solí podle doktora Wilhelma Heinricha Schusslera a principy jejich použití v klinické homeopatii.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 513 – Příběh vážky
Autor: Monique Gray Smith
Nakladatelství: Portál
„Je jedno, co hodláš udělat se svým životem, ale musíš to dělat důstojně a s hrdostí.“ Tilly je napůl indiánka a napůl Skotka, nicméně žije v Kanadě.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 297 – Přírodní léky na bolest
Autor: Yann Rougier
Nakladatelství: Anag
hlavní zásady stravování působícího proti bolesti; 10 potravin přinášejících úlevu, jako kurkuma, kapusta, ananas; hluboké dýchání; bylinné obklady…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 514 – Sourozenecká dynamika
Autor: Hans Sohni
Nakladatelství: Portál
Vztah se sourozenci bývá v lidském životě ten nejdelší a v celém svém trvání je zdrojem mnoha vztahových zkušeností. Sourozenci v rodinné terapii…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 237.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 306 – Symbolon komplet (kniha a 78 karet) – menší
Autor: Peter Orban
Nakladatelství: Synergie
Symbolon vám pomůže k rozpoznání, pochopení a přijetí všech vašich částí – vnitřních osobností, které neznáte a které vedou svůj vlastní „život“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 307 – Šťastný život
Autor: Will Bowen
Nakladatelství: Synergie
Štěstí nepřichází jako odměna za to, že něco získáme. Štěstí bývá naopak příčinou: nejpřímější cestou k osobnímu naplnění a úspěšnému životu.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 213.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 513 – Tajemství rodových linií
Autor: Jiří Němeček
Nakladatelství: Fontána
Koncept ozdravění nejen sebe, ale i blízkých a celého rodu. Jedno bez druhého totiž není možné…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 361.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

EM 198 – Tajemství životní motivace
Autor: Marian Jelínek
Nakladatelství: Eminent
přiblížení motivace ze všech jejích základních hledisek, aspektů a forem, její spirituální rozměry a inspirace
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 259.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MT 005 – Ženy, které milují příliš
Autor: Robin Norwood
Nakladatelství: Portál
Těm, kteří doufají, že se partner změní… Příběhy žen, jimž se v dětství dostalo jen málo skutečné péče a pečují o své citově málo dostupné partnery.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 1
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 01.11.2019, Kategorie: Knihy | Psychologie

VO 198 – Nastává ráj pekla
Autor: Bohuslav Hanuš
Nakladatelství: Vodnář
líčení divoké severské přírody a s ní nedílně provázaných obyvatel v čele s jedním z nejznámějších sibiřských šamanů je vskutku intenzivním čtením
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 167.00 Kč, Vyšlo: 30.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VY 201 – Zdravé dýchání
Autor: Jarmila Mandžuková
Nakladatelství: Vyšehrad
Správné dýchání je nejlevnější pilulka, univerzální a dokonalý lék. 115 praktických dechových metod a spousta užitečných rad zlepšujících zdraví.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 213.00 Kč, Vyšlo: 30.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 512 – Léčivý kód přírody
Autor: Clemens G. Arvay
Nakladatelství: Fontána
Naše tělo nekončí pokožkou: člověk a příroda jsou spolu pevně spojeni. Jak nás posilují rostlinné látky v lese. Poznatky biologů a dalších badatelů.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 361.00 Kč, Vyšlo: 29.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SP 032 – Meditace, všímavost a vhled
Autor: Pavel Špatenka
Nakladatelství: Pavel Špatenka
Kniha není opisem tradiční buddhistické nauky, ale zcela vychází z autorovy osobní zkušenosti přenesené do lektorské a terapeutické praxe.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 29.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TT 261 – Proces změny v dynamické psychoterapii a …
Autor: Jan Poněšický
Nakladatelství: Triton
Mnohovrstevný text skrývá v sobě něco navíc – jakési „metaposelství“, které vnímavému čtenáři odhalí porci čehosi podstatnějšího, než psychoterapie.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 241.00 Kč, Vyšlo: 29.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RK 001 – Rozšířená rodina dle vlastní volby
Autor: Petr Jsinski
Nakladatelství: Rodina v klidu
Většina dětí narozených dnes má doma jen mámu a tátu. A je to škoda, protože „rodina“ rozšířená o prarodiče ale i nevrstevníky je o mnoho podnětnější.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 29.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 223 – Souznění posvátných písmen
Autor: Stanislav Šlenc
Nakladatelství: Maitrea
Propojení Starého zákona se zákonem Novým, ale i s písmy Bhagavadgíty, zenu či átmavičáry. Skutečnost se nedá vysvětlit, je však možné ji zřít…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 186.00 Kč, Vyšlo: 29.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MD 057 – Védy, Upanišady a Bhagavadgíta – tři větve stromu.
Autor: Srí Chinmoy
Nakladatelství: Madal Bal
komentáře Sri Chinmoye ke starověkým písmům, která jsou základem hinduistické duchovní tradice – k Védám, Upanišadám a Bhagavadgítě
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 29.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 24. 10. 2019

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Vybíráme z novinek a doporučujeme:

Ján Šramo: Poslání lidského života a priority obyvatel Země (+ prémie zdarma)

Prof. Ján Šramo je myslím jedním z málo doceňovaných autorů, který si však pozornost rozhodně zaslouží. Po inspirativní knize Způsoby úpravy povahy nyní vychází další volné zpracování jeho přednášek s názvem Poslání lidského života a priority obyvatel Země. Ukázky najdete v detailech knih.

Poslání lidského života - obálka
Způsoby úpravy povahy - obálka

Při objednání libovolné z těchto dvou knih dostanete navíc zdarma prémii v podobě knihy Martina Dosoudila „Příležitost (v původní ceně 280 Kč). Pokud byste knihu nechtěli, napište prosím – jinak je budeme přikládat automaticky. Nabídka platí pro objednávky uskutečněné do neděle 3. 11. včetně. I u této knihy najdete ukázku v detailu.

Příležitost - obálka

„Život je darem, příležitostí užívat každého dne. Příležitostí vyrovnat individuální energie své podstaty a splynout s Věčností.“


Soňa Brejchová: Jak jsem našla krásný vztah (po třicítce a na seznamce)

Zajímavá kniha vycházející z premisy, že to jakého najdeme partnera velmi závisí na tom, jací jsme my sami. A proto … Ukázku najdete v detailu knihy.

Jak jsem našla krásný vztah - obálka

„Možná to bude trvat rok, možná to bude trvat den, ale co se má stát, se stane.“

„Láska není o nalezení toho správného partnera, ale o bytí tím správným partnerem.“

„Je lepší nemít nikoho, než mít někoho, kdo je tam jen napůl nebo tam nechce být vůbec.“


Diář pro radost 2020

Diář je v jistém smyslu výjimečný prostředek. Bereme jej do ruky minimálně několikrát týdně, možná dokonce denně. Pokud si při této příležitosti připomeneme, na čem chceme pracovat, je to velmi účinné. A právě „Diář pro radost“ má ještě další dimenzi – kromě okýnek s nadpisy „Co mi dnes udělalo radost?“, „Co jsem udělal/a dobrého?“ a „Za co jsem vděčný/á?“ obsahuje příjemné afirmace a také astrologické aspekty na každý den. Pro každý měsíc pak najdeme rozsáhlejší úvahy na rozličná seberozvíjející témata. Půst, chůze naboso, pět jazyků lásky… Stále je co číst. Ukázku najdete v detailu. K dispozici máme dvě verze – základní se symboly čaker a v plátně vázaná s „čakrovým stromem“.

Diář pro radost - základní
Diář pro radost - čakrový strom

Pro první zájemce o diář na rok 2020 máme ještě též několik diářů pro rok 2019, které přidáme zdarma.


Druhý dotisk dorazil z tiskárny v úterý po ránu:

David Icke: Život v přeludu (… a jak se z něj probudit)

David Icke, bývalý profesionální sportovec, novinář a chvíli i politik Strany Zelených, je již dlouho znám prakticky po celém světě jako badatel a filosof s nálepkou „konspirační teoretik“.

Život v přeludu - obálka

Na vydání knihy jsme se opět podíleli a v současné době je již celý náklad dobře uskladněný v útrobách našeho knihkupectví.


Opět máme skladě všechny tři díly:

Věra Keilová: Marcelka z hor 2

Marcelka z hor 2 - obálka

pokračování rozhovorů s Marcelkou – léčitelkou žijící v zapadlé chaloupce mezi lesy – přináší odpovědi na další otázky související s hlubinami života (ukázka v detailu knihy)


Dotisk již pod střechou:

Eva Velechovská: Devět tváří člověka

Devět tváří člověka - obálka

velmi dobře zpracovaná kniha autorky v tomto oboru nad jiné povolané rozebírá souvislosti mezi ennegramem a emoční inteligencí


Slovensko – další podání 12. 11. 2019

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pátek 8. 11. 2019, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 8. do 21. 10. 2019:

AG 220 – Akupresura poklepem – Tradiční čínská medicína
Autor: Huang Guangmin
Nakladatelství: Argo
Jednoduché a přirozené postupy poklepávání akupunkturních bodů a energetických drah vám pomohou vzít odpovědnost za své zdraví do vlastních rukou.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 221 – Co nemůžeme poznat – Výprava na hranice vědění
Autor: Marcus Sautoy du
Nakladatelství: Argo
Existují otázky,na které nebudeme moci nikdy odpovědět? Najdeme někdy nejzákladnější stavební materiál hmoty? Najdeme odpověď,zda je vesmír nekonečný?
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 463.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

UN 036 – Esence života – Výběr z poezie
Autor: Henry D. Thoreau
Nakladatelství: Unitaria
česko – anglické vydání básní amerického myslitele, esejisty, básníka a velkého znalce přírody Henriho Davida Thoreaua (12. 7. 1817 – 6. 5. 1862)
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 158.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RF 025 – Ignác z Loyoly a spiritualita Východu
Autor: Tomáš Špidlík
Nakladatelství: Refugium
Špidlíkův „Průvodce“ je napsán jak pro ty, kdo hledají cestu obnovy svého života, tak pro ty, kdo dávají duchovní cvičení
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 282 – Jak hubnout a nezblbnout
Autor: Daniela Kovářová
Nakladatelství: Mladá fronta
úspěšné hubnutí předpokládá železnou vůli, německou disciplínu a nadpozemské sebeovládání – ironicky a s nadhledem o těžkém životě člověka hubnoucího
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AG 222 – Jak využít pro zdraví potraviny a byliny podle TČM
Autor: Zhang Yifang
Nakladatelství: Argo
základní principy tradiční čínské medicíny v praxi – tělesná konstituce, teorie jin a jang, teorie pěti hybatelů, dráhy se souvisejícími orgány
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 277.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 196 – Malování jako hra a přirozená stopa
Autor: Arno Stern
Nakladatelství: Malvern
Chuť malovat je vlastní každému člověku.Tradiční výchova však svou schematičností omezuje rozvoj jejího přirozeného projevu,jež nazývá autor „stopou“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 240.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KL 005 – Měsíc zahradníkem Krásné paní 2020
Nakladatelství: Krásná paní
Neocenitelná pomůcka pro osoby ryjící v zemi i jiné milovníky přírody, kořící se jejím zákonům. Dobré rady našich předků a plody bez chemie…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 157.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | Astrologie

TR 048 – Placentový rituál – Požehnání tvého života
Autor: Radana Flavema Chariel
Nakladatelství: Třešňáková
o pravém významu naší placenty, o důležitosti jejího vědomého uctění, ale i o naléhavosti opětovného propojení s ní
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 395.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TT 260 – Psychologické aspekty zabití – Prožitky vojáků
Autor: Daniel Štrobl
Nakladatelství: Triton
Tato práce může sloužit jako zdroj porozumění především pro ty, kteří se s válečnými veterány potkávají – od psychiatrů po přátele a kolegy.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

CD 264 – Rukověť bojovníka světla – CD v MP3
Autor: Paulo Coelho
Nakladatelství: Tympanum
„Bojovník světla je ten, jenž se navzdory všem těžkostem všedního dne dokáže bít za své sny.“ Čte Taťjana Medvecká a Marek Němec (délka 2 hod. 20 min.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

RY 082 – Síla mysli
Autor: John Kehoe
Nakladatelství: Rybka
účinné a praxí ověřené nástroje, jak změnou myšlení změnit svůj život a vzít svůj osud do vlastních rukou; naše mysl vytváří naši realitu …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PH 167 – Slepičí polévka pro duši – O zkušenosti stáří
Autor: Jack Canfield
Nakladatelství: Práh
další výběr čtenářských příběhů, tentokrát o moudrosti, k níž člověk dospěje v průběhu života, a o zkušenostech, které přitom nasbírá
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OM 110 – Stromy – proměňte svou knihu v umělecké dílo
Autor: Steve Marsh
Nakladatelství: Omega
popisy a zajímavosti o několika desítkách stromů jsou umocněné zvláštní úpravou knihy, jež po vytržení oddělitelných částí vytvoří siluety obrázků
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MF 283 – Tinktury z léčivých bylin
Autor: Rudi Beiser
Nakladatelství: Mladá fronta
účinné rostlinné výtažky v podobě alkoholových extraktů si můžeme vyrobit sami – poznatky expertů ve více než 70 receptech
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZJ 002 – Zachraň jídlo v kuchyni
Nakladatelství: Zachraň jídlo
jak využít jídlo do posledního kousku a šetřit tím peníze i přírodu – 100 receptů, díky nimž se naučíte zpracovávat suroviny, které nejčastěji zbývají
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 407.00 Kč, Vyšlo: 21.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VM 017 – Diář pro radost 2020 – čakrový strom plátno
Nakladatelství: Veronika Měchur
„Upřímná láska znamená dát druhému příležitost, aby mne zranil a současně mu důvěřovat, že to neudělá.“ Zamyšlení, otázky, témata na každý měsíc.
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 507.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VM 016 – Diář pro radost 2020 – modrý se znaky čaker
Nakladatelství: Veronika Měchur
„Nikomu neubližuj, protože bolest kterou způsobíš, se vrátí do tvého srdce.“ Diář s rozjímáním na každý den doplněnými otázkami k sebereflexi.
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 414.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 154 – Homeopatie a sport
Autor: Ilona Ludvíková
Nakladatelství: Grada
homeopatická konstituce; funkční potíže; úrazy, rekonvalescence, rehabilitace; lékárnička pro sportovce; sportovní materia medica
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 222.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 090 – Jak posílit svou odolnost a vnitřní sílu
Autor: Denis Mourlane
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 83.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | New Age, podvědomí

LK 017 – Král táhne horami
Autor: Rudolf Kopal
Nakladatelství: Kopalová Libuše
dobrodružství Šípa, jeleního krále Krkonoš a Jizerek – nebezpečí, která prožil jako kolouch, když ztratil matku, nebo když jeho les zničil kůrovec
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 205.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 155 – Levandule
Autor: Anita Ponešová
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 213.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 156 – Orientace v přírodě /Alferia/
Autor: Tristan Gooley
Nakladatelství: Grada
Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou – orientace podle hvězd, pavoučích sítí, měsíčních fází, vybledlých barev na ukazatelích, …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 334.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ME 072 – Poslání lidského života a priority obyvatel Země
Autor: Ján Šramo
Nakladatelství: Melius
povzbuzení k tomu, co je v životě důležité a zásadní – může pomoci utřídit názory a nasměrovat další duchovní směřování i v delším horizontu
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 153 – Praktická botanika pro milovníky rostlin
Autor: Geoff Hodge
Nakladatelství: Grada
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

GD 157 – Shinrin-yoku – lesní terapie pro zdraví a relaxaci
Autor: Yoshifumi Miyazaki
Nakladatelství: Grada
Označení shinrin-yoku vzniklo v Japonsku a znamená doslova „koupel v lese“, ponoření se do atmosféry lesa. Snížení stresu je dokonce měřitelné …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 343.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

DK 136 – Stonehenge – Chrám pravěké Británie
Autor: Robin Heath
Nakladatelství: Dokořán
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 184.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 511 – Svalová jógová terapie
Autor: Remo Rittiner
Nakladatelství: Fontána
uvolňování přepětí, bolestí a blokád celostními léčebnými postupy, a to především jógovou terapeutickou metodou pro nádí a svaly (TNS)
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 407.00 Kč, Vyšlo: 18.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PW 004 – Indická ulice aneb Hledání štěstí
Autor: Václav Krejčík
Nakladatelství: Power yoga
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 15.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 510 – Ájurvédská psychosomatická terapie
Autor: David Frawley
Nakladatelství: Fontána
jógová léčba duše, mysli a proměna vědomí – o různých úrovních lidské psychiky a originálních způsobech léčby jejich častých defektů
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 11.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 510 – Minimalismus do kapsy – Zbavte život zbytečností
Autor: Aston Sanderson
Nakladatelství: Portál
Aby se nám snáze a spokojeněji žilo, stačí přijmout několik myšlenkových změn umožňujících zjednodušit domácnost,pracovní život a digitální prostředí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 200.00 Kč, Vyšlo: 11.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 511 – Narušení
Autor: Susanna Kaysen
Nakladatelství: Portál
S humorem, nadsázkou, ale i s mrazivě kritickým pohledem se autorka zamýšlí nad odosobněným režimem v psychiatrické léčebně a tím, co je „normální“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 250.00 Kč, Vyšlo: 11.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SY 305 – Tantrický sex a menopauza
Autor: Diana Richardson
Nakladatelství: Synergie
Menopauza je časem znovuzrození – to, čemu v Číně říkali druhé jaro – a může být také časem hlubokého sexuálního probuzení.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 11.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 221 – Bachovy květové esence – Brána do duše
Autor: Marie Kotábová
Nakladatelství: Maitrea
velmi rozsáhlá kniha o tomto propracovaném systému, díky němuž máte možnost nahlédnout s maximální přesností do psychiky člověka na základě jeho emocí
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 507.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

TT 259 – Bez trestů a odměn – výchova spokojeného dítěte
Autor: Aletha Solterová
Nakladatelství: Triton
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 269.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SB 023 – Jak jsem našla krásný vztah
Autor: Soňa Brejchová
Nakladatelství: Soňa Brejchová
kniha vyšlá z vlastní zkušenosti se dívá na hledání vztahu z jiné strany – začíná u sebe – ostatní pak přichází samo – třeba za rok nebo často dříve
Recenze: Ano – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KL 004 – Lunární diář Krásné paní 2020
Nakladatelství: Krásná paní
praktický kabelkový formát lunárního kalendáře s radami na každý den z oblasti péče o tělo, zahradu i domácnost
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 1
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2019, Kategorie: Knihy | Astrologie

AG 219 – Orgánové hodiny – Jak pracuje vaše tělo …
Autor: Zhang Jiaofei
Nakladatelství: Argo
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

MI 222 – Snové kameny – Cesta do věku tělesného naplnění
Autor: Sabine Lichtenfelsová
Nakladatelství: Maitrea
Návštěva jednoho z megalitických kruhů v Portugalsku, starého přes 7000 let, se stává východiskem neobvyklé expedice do „prehistorické utopie“.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 312.00 Kč, Vyšlo: 09.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

E-novinky k 10. 10. 2019

Dobrý den.

Níže zasíláme pravidelný seznam novinek za dobu od posledního mailu a přikládáme nové aktuality.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Jan Jelínek

—> Šťastny ať jsou všechny bytosti. <—
Jan Jelínek, knihkupectví Hledající, Za Pohořelcem 12,
169 00 Praha 6, tel. 220 873 250, mobil 776 453 310,
e-mail: info@hledajici.cz, http://www.hledajici.cz/
otevřeno: po-pá 10-18, ve středu do 20 hodin


„Přijďte jen tak – ta správná kniha si vás sama najde – Hledající.“


Vybíráme z novinek a doporučujeme:

Neil Douglas-Klotz: Malá kniha života Chalíla Džibrána

Jsou knihy, které mne pohladí na duši, sotva je otevřu. A tento výbor mne oslovil na první, druhé i třetí začtení. Z textů vždy čišela hloubka, jemnost a velká moudrost. Výběr z Džibránova díla provedl „nezávislý badatel v oblasti náboženství a psychologie“ Neil Douglas-Klotz a najdete zde mnoho nových bajek, aforismů, příběhů a básní, které z Proroka a dalších známějších děl neznáte. Kapitoly jsou utříděny do šesti ucelených oblastí:

 • naslouchání životu přírody
 • krása a píseň života
 • lidská cesta života
 • období života
 • život v paradoxech
 • život duše

Zbývá se pouze začíst. Ukázku najdete v detailu knihy.

Zpověď
Pokud bychom se všichni měli navzájem vyzpovídat ze svých hříchů,
jeden druhému bychom se museli smát 
za svůj nedostatek originality.
Kdybychom měli všichni odhalit své ctnosti,
smáli bychom se také,
ze stejného důvodu.

Říjnové odpočítávání je v polovině – velký výběr a příznivé ceny

Každý den jsou knihy z říjnového odpočítávání o korunu levnější. Každý den však také ubývají. V polovině měsíce jsou tak knihy již znatelně lacinější a současně je výběr stále poměrně velký. Nečekejte, až zajímavější knihy zmizí a přijďte co nejdříve. 🙂 Např. v úterý budou knihy za 17 Kč, což je již značně symbolické.

Stav odpočítávání (fotografie beden, podle kterých můžete vybírat) jsme k 10. 10. aktualizovali. Nafocené jsou i další bedny s dalšími knihami, na které minule nezbyl čas (celkem je v současné době nafoceno 18 beden).

Pozn. Zasílání knih poštou není možné pro knihy s cenou pod 15 Kč/ks – levnější knihy je možné odebrat již pouze osobně. Je to z toho důvodu, že poštovné dotujeme a při takto levných a na druhou stranu objemných zásilkách se již dostáváme do mínusu. Děkujeme za pochopení.


Další déle očekávaný díl s prémií zdarma:

Kerstin Simoné: Thovt – odhalení 2

Ke každé knize prémie zdarma v podobě knihy „Permakultura v kostce„. Platí pro objednávky uskutečněné do 17. 10.. Knihu budeme přikládat automaticky – pokud byste ji nechtěli, napište to prosím do poznámky u objednávky.

uvědomění si propojenosti s naší domovskou planetou a se vším živoucím v universu jako bezpodmínečné východisko pro rozvoj našeho pravého bytí (ukázka v detailu knihy)


Ubývající zásoby knih z nakladatelství Pragma za příznivé ceny – stále k dispozici, ale pomalu dochází – menší výběr zde:

Miguel don Ruiz: Čtyři dohody (původní levnější vydání)

Elizabeth Hainstock: Metoda Montessori a jak ji učit doma (školní léta)

Doreen Virtue: Léčení čaker – probuďte svou vnitřní sílu a dar léčit

Susan M. Cavitch: Přírodní mýdla – výroba mýdel na bylinném základě

Čtyři dohody - obálka

Po delší době opět k dispozici mezi dalšími knihami z nakladatelství Svítání (vydává především knihy z oblasti makrobiotiky a čínské medicíny):

Vladimír Ando: Klasická čínská medicína /1 až /5

Pečlivě zpracovaná práce o systému vynikajícím svou komplexností, systematičností a detailností výkladu člověka a jeho zdraví.


Rádi připomínáme knihy z již zaniklého nakladatelství Onyx (zejména knihy křesťanských mystiků a další duchovní literatura):

Eileen Caddyová: Bůh ke mně hovoří (a mnoho dalších)

Vždy si pamatuj, že „jak člověk myslí, takový bude“. Máš v sobě všechnu moc a jsi-li připraven správně ji použít, je zcela tvá.


Kalendář i diář Krásné paní na rok 2020 jsou již k dispozici

co nejlepšího můžete sami pro sebe udělat v souladu s fází Měsíce a jeho postavením ve zvěrokruhu; příloha: Kapsář naší babičky a sešit „Drahé kameny“


Slovensko – další podání 24. 10. 2019

Uzávěrka objednávek pro toto podání je v pondělí 21. 10. 2019, 10:00 hod.. Do této doby musíme obdržet objednávku a v případě platby předem též platbu. Poštovné na Slovensko je při zasílání na dobírku 4 eura, při platbě převodem pak 2,4 eur. Cena knih je stejná jako v ČR, pouze přepočítaná aktuálním kurzem na eura.


Seznam novinek v knihkupectví od 24. 9. do 7. 10. 2019:

GO 031 – Duchovní harmonie
Autor: Swami B.R. Šrídhar
Nakladatelství: Gosai publisher
Jsme děti této země a v našem zájmu je vrátit se do světa duchovní harmonie – zpátky k Bohu,zpátky domů. Svoboda a individualita se odevzdáním neničí.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 27.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

OL 058 – Navštivte … Prameny řek, prameniště, horní toky
Nakladatelství: Olympia
průvodce nejen pro milovníky řek, ale především pro milovníky hor, protože převážná většina řek začíná své putování právě na horách – výlety, mapky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 64.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AB 073 – Thovt – odhalení 2
Autor: Kerstin Simoné
Nakladatelství: Anch books
uvědomění si propojenosti s naší domovskou planetou a se vším živoucím v universu jako bezpodmínečné východisko pro rozvoj našeho pravého bytí
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 363.00 Kč, Vyšlo: 07.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SV 137 – Co vás ničí, co vám pomáhá?
Autor: Jarmila Průchová
Nakladatelství: Svítání
ničí nás omyly prominentů, polopravdy a někdy i bláboly a cenzura; pomáhá nám, když víme víc, než vědí prominenti; kniha o energetické medicíně
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 293 – Čchi-kung pro nohy
Autor: Bernadett Gera
Nakladatelství: Anag
Zdraví máte ve svých nohách – postupy mající pozitivní dopad na celé tělo i ducha. V chodidlech končí mnohé z meridiánů, jež takto můžete stimulovat.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 185.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

SV 153 – Čínská studie v kuchyni
Autor: LeAnne Campbell
Nakladatelství: Svítání
120 rychlých a chutných pokrmů založených na kompletních rostlinných potravinách bez přidaného tuku – oficiální doplněk „Čínské studie“
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 464.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

NJ 004 – Kniha duchů
Autor: Allan Kardec
Nakladatelství: Eugenika
Filozofické výklady o nesmrtelnosti duše, o povaze duchů a jejich vztahu k lidem.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 6
Cena: 314.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | Psychotronika, spiritismus

SV 154 – Makrobiotikou ke skutečnému zdraví
Autor: Michio Kushi
Nakladatelství: Svítání
kompletní průvodce přirozenou prevencí a léčbou více než 200 chronických nemocí a poruch – učebnice léčebné makrobiotiky z pera nestora tohoto systému
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 1208.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 294 – Manuál léčivé jógy
Autor: Saraswati Ambikananda
Nakladatelství: Anag
pracujte s energetickými čakrovými centry a zvyšte svou vitalitu – přibližte se k celistvosti pomocí technik integrace těla a mysli a uvolněte napětí
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AN 295 – Minizahrádky
Autor: Emma Hardy
Nakladatelství: Anag
35 snadných projektů a nápadů pro zahradničení na malé ploše; proměňte své staré harampádí – vany, necky, plechovky, šuplíky a další na minizahrádky
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ZE 012 – Poslední deník Květy Fialové
Autor: Josef Kubáník
Nakladatelství: Zeď
Pro některé charismatická dáma se zvláštním tajemstvím v očích, pro jiné jízlivá komentátorka, pro další pokorná žena, se kterou se život nemazlil…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

BO 042 – Sestup k bohyni – Znovunalezení potlačených …
Autor: Sylvia B. Perera
Nakladatelství: Alpha Book
návrat k Velké bohyni za účelem obnovení pramenů a ducha ženství je jedním z nejdůležitějších kroků ženy na cestě k celosti
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | Esoterika ostatní

SY 304 – Soul sex – Objevte znovu kouzlo fyzické lásky
Autor: Eva-Maria Zurhorst
Nakladatelství: Synergie
jak najít cestu ze sexuálního vyhoření – naplňující přístup k fyzické lásce, který působí ozdravně jak na neukojitelnou touhu, tak sexuální nechuť
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 306.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 508 – Tajná historie Anunnaků 2 – Skutečný původ lidstva
Autor: Michael Tellinger
Nakladatelství: Fontána
Překvapivé odpovědi pro ty, kteří se zabývají otázkou, jak se všichni primitivní lidé z celého světa dostali k historkám o fantastických bozích.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 398.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FT 509 – Transplantace střevní mikroflóry
Autor: Petra Fojtíková
Nakladatelství: Fontána
autorka si na vlastní kůži vyzkoušela, jaký velmi pozitivní vliv na její psychické problémy (těžké deprese) měla transplantace střevní mikroflóry
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 249.00 Kč, Vyšlo: 04.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KL 047 – Křišťálový diář 2020
Autor: Květoslava Kolouchová
Nakladatelství: Kolouchová
Nejvyšší smysl života každého jednotlivce spočívá v poznání své duše. Tento diář, zasvěcený říši minerálů, vás v tomto poznání bude podporovat…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 120.00 Kč, Vyšlo: 03.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

AL 136 – Život podle zero waste za třicet dní
Autor: Anita Vandyke
Nakladatelství: Alpha book
jak radikálně snížit množství odpadu, aniž byste museli zároveň radikálně měnit svůj životní styl – second handy;opravdové jídlo;udržujte minimalismus
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 231.00 Kč, Vyšlo: 03.10.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 503 – Blíž tě nepustím
Autor: Rolf Sellin
Nakladatelství: Portál
Přebíráte úkoly, které vám nenáleží? Neumíte říkat „ne“? Nasáváte do sebe často cizí pocity? … Rádce, jak v sobě najít střed a nastavit hranice.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 312.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 505 – Děti a problémy v chování – Etopedie v praxi
Autor: Miluše Hutyrová
Nakladatelství: Portál
prolnutí pohledů odborníků různých profesí na problematiku rozličných příčin a projevů rizikového a problémového chování, ADHD i tzv. poruch chování
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 297.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 504 – Introvertka v hlučném světě
Autor: Debbie Tung
Nakladatelství: Portál
Autorka ve svém autobiografickém komiksu otevírá dveře svého tichého světa a představuje výzvy, které extrovertům připadají jako maličkost …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 315.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

ML 195 – Magické dítě
Autor: Joseph Pearce Chilton
Nakladatelství: Malvern
o vývojových fázích, důležitosti vazby a volné hry pro rozvoj tvůrčího myšlení – dílo, které zpochybňuje panující názory v porodní praxi i rodičovství
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 296.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

KD 015 – Mají chobotnice duši?
Autor: Sy Montgomeryová
Nakladatelství: Václav Kazda
Nechte se pohltit tajemným a podivuhodně odlišným světem chobotnic. Objevte inteligenci založenou na schopnosti neuvěřitelně citlivě vnímat hmatem…
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 370.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

FX 002 – Malá kniha života Chalíla Džibrána
Autor: Neil DouglasKlotz
Nakladatelství: Fenix
více než stovka bajek, aforismů, podobenství, příběhů a básní, v nichž zní Džibránův vizionářský hlas plný útěchy, lásky a tolerance
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 232.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 507 – Nic mi není! Pomoc nepotřebuju!
Autor: Xavier Amador
Nakladatelství: Portál
Jak pomoci duševně nemocnému, který odmítá léčbu. Mnozí lidé s duševní poruchou si myslí, že jim nic není… (třeba u schizofrenie je to cca polovina)
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 352.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 506 – Posedlost láskou a jiná znepokojivá odhalení
Autor: Frank Tallis
Nakladatelství: Portál
Víte, co způsobuje Capgrasův blud či de Clérambaultův syndrom? Či bludy žárliveckého typu? Někdy se jedná o aspekty jevu zvaného zamilovanost …
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 325.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

VG 180 – Smrtící rostliny
Autor: Elizabeth Daunceyová
Nakladatelství: Volvox Globator
fascinujícím způsobem prezentované dějiny těch nejjedovatějších rostlin světa, které čtenáře vtáhnou do tajů neobyčejně rafinovaných strategií přežití
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 650.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

PT 508 – Všímavost a soucit se sebou
Autor: Jan Benda
Nakladatelství: Portál
Potíže s regulací emocí patří k nejčastějším důvodům, proč lidé vyhledávají psychoterapii. Vhodnou cestou jsou zde všímavost a soucit se sebou samým.
Recenze: Ne – Ukázka: Ne – Vaše názory: 0
Cena: 297.00 Kč, Vyšlo: 27.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno

HE 007 – Čakrové pohádky
Autor: Petra Hejtmánková
Nakladatelství: Petra Hejtmánko
Kniha skrze sedm pohádek, sedm zvířecích hrdinů, ale též barvy a doprovodné čistící mandaly zpřítomňuje a přibližuje principy sedmi základních čaker.
Recenze: Ne – Ukázka: Ano – Vaše názory: 0
Cena: 278.00 Kč, Vyšlo: 25.09.2019, Kategorie: Knihy | nezařazeno