Archiv rubriky: Aktuality

Čaj zdarma v čítárně „Sokolí hnízdo“ s nejstrmějšími schody v Praze ke každému nákupu nad 20 Kč

Připojujeme se k aktivitě Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) s názvem „Kniha Ti sluší“.

V rámci této akce, která proběhne od 23. do 27. 4. 2018 nabídneme kromě standardních služeb poukázku na čaj zdarma ke každému nákupu nad 20 Kč. Poukázka platí dva měsíce od data nákupu. U konvičky čaje pak můžete posedět ve dvou, přičemž si můžete vybrat z devíti druhů sypaných čajů. Do čítárny „Sokolí hnízdo“ se čaj vytahuje v proutěném košíku dle pokynů obsluhy. V případě, že nebudete mít chuť po takto strmých schodech stoupat, můžete samozřejmě posedět též u stolků v antikvariátu, kde jsou schody značně mírnější. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pokud budete vybaveni poukázkou „Kniha Ti sluší“, obdržíte též mimořádnou slevu 15 % z doporučených prodejních cen u nových knih.

nejstrmější schody
nejstrmější schody

Jarní setkání s Martou Foučkovou – vstupenky

Rádi se připojujeme k pozvání na přednášky PhDr. Marty Foučkové, které proběhnou letos na jaře v divadle Gong v Praze 9.

Setkání proběhnou v pátek 23. 3. 2018 od 17 hodin anebo v sobotu 14. 4. 2018 od 14 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici již nyní v předprodeji při osobní návštěvě našeho knihkupectví. Platba je možná pouze v hotovosti. Na jiných místech v současné době předprodej těchto vstupenek neprobíhá.

Odkaz na stránky Marty Foučkové se seznamem přednášek najdete zde.

Jedenáctý ročník „říjnového odpočítávání“ začíná v pondělí 2. 10. 2017

Blíží se začátek již 11. ročníku říjnového odpočítávání – výprodeje vybraných knih za stále se snižující ceny od 30 Kč (2. 10.) až po 1 Kč za knihu (31. 10.).

V pondělí 2. 10. začínáme na jednotné ceně 30 Kč za knihu, každý další den se pak cena o korunu snižuje. Záleží na vás, zda přijdete zpočátku, kdy je výběr největší nebo ke konci odpočívání, kdy je cena již opravdu symbolická.

Zpočátku bude k dispozici přes 1000 ks knih, které jsou rozmístěny na stolech v antikvariátu a další v krabicích ve vstupní chodbě.

Podrobnosti o odpočítávání včetně fotografií knih v nabídce naleznete zde.

Odpočítávání

Setkání s Martou Foučkovou – vstupenky

Rádi se připojujeme k pozvání na přednášky PhDr. Marty Foučkové, které proběhnou letos na podzim v divadle Gong v Praze 9.

Setkání budou probíhat vždy v pátek – buď 17. 11. 2017 od 14 hodin (státní svátek) anebo 8. 12. 2017 od 17 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici již nyní v předprodeji při osobní návštěvě našeho knihkupectví. Platba je možná pouze v hotovosti. Na jiných místech v současné době předprodej těchto vstupenek neprobíhá.

Odkaz na stránky Marty Foučkové se seznamem přednášek najdete zde.

 

Desáté „říjnové odpočítávání“ začíná v pondělí 3. 10. 2016

Blíží se začátek již 10. ročníku říjnového odpočítávání – výprodeje vybraných knih za stále se snižující ceny od 29 Kč (3. 10.) až po 1 Kč za knihu (31. 10.).

V pondělí 3. 10. začínáme na jednotné ceně 29 Kč za knihu, každý další den se pak cena o korunu snižuje. Záleží na vás, zda přijdete zpočátku, kdy je výběr největší nebo ke konci odpočívání, kdy je cena již opravdu symbolická.

Zpočátku bude k dispozici přes 1200 ks knih, které jsou rozmístěny na stolech v antikvariátu a další v krabicích ve vstupní chodbě.

Podrobnosti o odpočítávání včetně fotografií knih v nabídce naleznete zde.

Odpočítávání

Kniha ti sluší – prémiové CD ke každému odběru nad 500 Kč

Připojujeme se k akci „kniha ti sluší“! I u nás tak můžete obdržet prémiové CD s autorskými čteními českých autorů. CD obdržíte zdarma ke každé objednávce nebo nákupu knih nad 500 Kč. Kromě toho tímto přispějete nadaci Světluška a Leontinka, neboť CD pro vás nakupujeme a výtěžek je ve prospěch právě zmíněných nadací.

Akce probíhá v týdnu od 18. do 23. 4.. Bonusové CD prosím objednávejte zde (platí do vyprodání zásob). Při nákupu v knihkupectví jej obdržíte automaticky. Další podrobnosti o projektu naleznete zde.

Těšíme se na Vaši návštěvu v tomto týdnu.

Kniha ti sluší

OBSAH DÁRKU – AUDIOKNIHY Kniha ti sluší

Michal Viewegh
• Ukázka z knihy Biomanžel, vydané nakladatelstvím Druhé město v roce 2015 | Copyright © Michal Viewegh, 2015

Radka Denemarková
• Horká čočková polévka, Podkova pro štěstí: ukázky z knihy Peníze od Hitlera – Letní mozaika, vydané vydavatelstvím Host v roce 2009 | Copyright © Radka Denemarková, 2006

Bogdan Trojak
• Ukázka z rukopisu Ztracená varta | Copyright © Bogdan Trojak, 2015

Josef Formánek
• Dopis dceři, Karel Štěstí: ukázky z knihy Prsatý muž a zloděj příběhů, vydané nakladatelstvím Smart Press v roce 2008 | Copyright © Josef Formánek, 2003, 2008

Halina Pawlowská
• Piknik s vyhlídkou, Profesorky z googlu: ukázky z knihy Manuál zralé ženy, vydané nakladatelstvím Motto v roce 2015 | Copyright © Halina Pawlowská, 2015

Václav Větvička
• Ukázka z knihy Moje vzpomínková dobrá jitra, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2004 | Copyright © Václav Větvička, 2004
• Ukázka z knihy Korálky na šňůrce života, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2012 | Copyright © Václav Větvička, 2012
• Ukázka z knihy Poutník okouzlený rodnou zemí, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2010 | Copyright © Václav Větvička, 2010
• Ukázka z knihy Pod dubem, za dubem, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2015 | Copyright © Václav Větvička, 2015

Václav Kahuda
• Ukázka z knihy Vítr tma přítomnost, vydané nakladatelstvím Druhé město v roce 2014 | Copyright © Václav Kahuda, 2014

Petra Soukupová
• Povídka Jablko | Copyright © Petra Soukupová, 2011

Michal Šanda
• Ukázka z knihy Dopisy, vydané nakladatelstvím Dybbuk v roce 2009 | Copyright © Michal Šanda, 2009

Petr Stančík
• Ukázka z rukopisu Andělí vejce | Copyright © Petr Stančík, 2016

 

Osvícení

Osvícení zdarma, pobyt ve tmě za polovinu

Dnešní den si dovolíme v poněkud lehčím tónu. S osvícením je to těžké, protože (alespoň my) přesně nevíme, co k němu nakonec povede. Jestli to bude nějaká kniha, může mít nakonec titulek pravdu, protože všechny z antikvárních knih si u nás opravdu můžete půjčit zdarma.

Nicméně: shodou okolností se k nám zrovna v této době dostalo 20 výtisků „Osvícení“ Eduarda Tomáše. Kniha byla delší dobu vyprodána a nyní se ještě omezené množství, které bylo kdesi zapomenuté, objevilo. Zdarma však bohužel není, nicméně cena není díky staršímu datu vydání nijak dramatická.

Osvícení
Osvícení

A co se týče pobytu ve tmě? Tady je sleva zcela pravdivá, ovšem závislá na tom, zda se nám prostory, které plánujeme, opravdu podaří vybudovat. Chtěli bychom toho docílit někdy koncem léta. Pokud si tedy dnes (1. 4.) o slevu napíšete e-mailem a prostory budou v provozu, je sleva 50 % z týdenního pobytu vaše. Využít ji můžete po dobu jednoho roku od otevření prostor.

Přijďte na festival Evolution 18. – 20. 3. 2016

Již jako tradičně vystavujeme na festivalu Evolution, který se koná na pražském Výstavišti v Holešovicích od pátku 18. 3. do neděle 20. 3..

Těšit se můžete na širokou nabídku novinek i stále oblíbenějších antikvárních knih se slevou 50 %.

Kromě toho bude k dispozici komplet „Totemová zvířata“ za veletržní cenu 330 Kč.

Totemová zvířata - obálka
Totemová zvířata – obálka

Ke každému nákupu nad 500 Kč pak obdržíte knihu zdarma (na výběr z několika možností). Platit můžete kromě hotovosti též embosovanými kartami Visa nebo EC/MC.

Těšíme se tedy na setkání na této esoterické „události roku“.

Bližší podrobnosti o festivalu naleznete zde.

Oslava 25. výročí založení knihkupectví

V pátek 15. 1. 2016 proběhla oslava ve dvou částech. Během provozní doby jsme přichystali různé výhody pro zákazníky. Kromě slevy 50 % na antikvariát byly rozdávány knihy zdarma ke každému nákupu, vařen čaj a sbírány e-maily pro večerní slosování o průkazku Kruhu Hledající. Kromě toho bylo přichystáno malé pohoštění a promítaly se fotky z historie knihkupectví.

Večer pak pokračoval posezením v kruhu současných i bývalých zaměstnanců a několika hostí. Všem moc děkujeme za účast. Cítili jsme se příjemně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Únor 2016 – antikvariát za polovinu

Již jako tradičně se můžete po celý únor těšit na slevu 50 % na všechny antikvární knihy.

První pracovní den (pondělí 1. 2.) je vyhrazen pouze pro osobní návštěvníky knihkupectví, počínaje dalším dnem pak začne sleva platit i v internetovém obchodě, přičemž začnou být možné též rezervace a vyzvedávání na obou odběrných místech.

Sleva v internetovém obchodě začne být aktivní po ukončením pracovní doby prvního  dne vyhrazeného pro osobní návštěvu a provedení aktualizace (tedy v pondělí 1. 2. v 18:00 hodin).

Seznamy antikvárních knih najdete na obvyklých místech s tím, že obsahově jsou platné již nyní, ale slevy budou přepnuty až ve výše uvedenou dobu.

Chcete-li upozornit, jakmile budou slevy zapnuty, můžete si zapnout sledování naší stránky na Facebooku, kam informaci umístíme.

Z počátku výprodeje bude k dispozici přibližně 3400 knih, v průběhu měsíce se pak nabídka obvykle znatelně sníží, protože prodeje bývají o dost větší než nové výkupy.