Archiv rubriky: Aktuality

Od 27. 4. 2020 otevřeno v běžném rozsahu

Od 27. 4. 2020 je otevřeno v běžném rozsahu s omezeními stanovenými vládou (tj. rozestupy 2 m, překrytí úst a nosu). Desinfekce a další podrobnosti budou k dispozici na místě. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pokud jsou dveře zamčené, zvoňte prosím nebo volejte, přijdeme Vám otevřít.

Od 16. 3. do 10. 4. lze vyzvedávat pouze předem uskutečněné objednávky

V souvislosti se současnými nařízeními vlády je v knihkupectví (Za Pohořelcem 12, Praha 6) možné vydávat pouze objednávky předem uskutečněné přes internet nebo jiným dálkovým způsobem (např. e-mailem, telefonicky).

Vyzvedávat je možné též objednávky z Nejmenšího antikvariátu.

V knihkupectví jsme po celou běžnou otevírací dobu přítomni.

Výdejní místo Trigon (Bubenská 3, Praha 7) je v současné době otevřeno vždy pouze každou středu. Možnost vyzvednutí dostatečně prodloužíme podle vývoje situace.

S účinností od 17.3. je z rozhodnutí GLS pozastavena činnost ParcelShopu (tj. podej a výdej balíčků). Obracejte se prosím přímo na GLS.

Zároveň v případě zájmu dovezeme zboží zdarma kamkoli po Praze. Stačí při dokončování objednávky zvolit „vlastní doprava po Praze“. Rozvozy plánujeme na pondělí, středu a pátek 18 – 21 hod..

Děkujeme za pochopení.

V sobotu 21. 12. 2019 – otevřeno 10 – 14 hodin, mezi svátky zavřeno

V sobotu 21. 12. 2019 máme mimořádně otevřeno od 10 do 14 hodin. Parkování u knihkupectví je tento den bez poplatku, protože parkovací zóny jsou aktivní pouze v pracovní dny.

Mezi svátky (24. 12. 2019 – 1. 1. 2020) máme zavřeno. Uvítáme Vás opět dne 2. 1. 2020, odkdy bude otevřeno v běžném rozsahu.

Změna provozní doby se současně týká i výdeje balíků GLS.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Podzimní setkání s Martou Foučkovou – vstupenky

Rádi se připojujeme k pozvání na přednášky PhDr. Marty Foučkové, které proběhnou letos na podzim v divadle Gong v Praze 9.

Setkání proběhnou v úterý 22. 10. 2019 a v pátek 15. 11. 2019, vždy od 17 hodin.

Vstupenky a knihy

Vstupenky jsou k dispozici již nyní v předprodeji při osobní návštěvě našeho knihkupectví. Platba je možná pouze v hotovosti, vstupenky stojí 150 Kč. Na jiných místech v současné době předprodej těchto vstupenek neprobíhá.

Knihy naleznete v případě zájmu zde.

Odkaz na stránky Marty Foučkové se seznamem přednášek najdete zde.

Čaj zdarma v čítárně „Sokolí hnízdo“ s nejstrmějšími schody v Praze ke každému nákupu nad 20 Kč

Připojujeme se k aktivitě Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) s názvem „Kniha Ti sluší“.

V rámci této akce, která proběhne od 23. do 27. 4. 2018 nabídneme kromě standardních služeb poukázku na čaj zdarma ke každému nákupu nad 20 Kč. Poukázka platí dva měsíce od data nákupu. U konvičky čaje pak můžete posedět ve dvou, přičemž si můžete vybrat z devíti druhů sypaných čajů. Do čítárny „Sokolí hnízdo“ se čaj vytahuje v proutěném košíku dle pokynů obsluhy. V případě, že nebudete mít chuť po takto strmých schodech stoupat, můžete samozřejmě posedět též u stolků v antikvariátu, kde jsou schody značně mírnější. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pokud budete vybaveni poukázkou „Kniha Ti sluší“, obdržíte též mimořádnou slevu 15 % z doporučených prodejních cen u nových knih.

nejstrmější schody
nejstrmější schody

Jarní setkání s Martou Foučkovou – vstupenky

Rádi se připojujeme k pozvání na přednášky PhDr. Marty Foučkové, které proběhnou letos na jaře v divadle Gong v Praze 9.

Setkání proběhnou v pátek 23. 3. 2018 od 17 hodin anebo v sobotu 14. 4. 2018 od 14 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici již nyní v předprodeji při osobní návštěvě našeho knihkupectví. Platba je možná pouze v hotovosti. Na jiných místech v současné době předprodej těchto vstupenek neprobíhá.

Odkaz na stránky Marty Foučkové se seznamem přednášek najdete zde.

Jedenáctý ročník „říjnového odpočítávání“ začíná v pondělí 2. 10. 2017

Blíží se začátek již 11. ročníku říjnového odpočítávání – výprodeje vybraných knih za stále se snižující ceny od 30 Kč (2. 10.) až po 1 Kč za knihu (31. 10.).

V pondělí 2. 10. začínáme na jednotné ceně 30 Kč za knihu, každý další den se pak cena o korunu snižuje. Záleží na vás, zda přijdete zpočátku, kdy je výběr největší nebo ke konci odpočívání, kdy je cena již opravdu symbolická.

Zpočátku bude k dispozici přes 1000 ks knih, které jsou rozmístěny na stolech v antikvariátu a další v krabicích ve vstupní chodbě.

Podrobnosti o odpočítávání včetně fotografií knih v nabídce naleznete zde.

Odpočítávání

Setkání s Martou Foučkovou – vstupenky

Rádi se připojujeme k pozvání na přednášky PhDr. Marty Foučkové, které proběhnou letos na podzim v divadle Gong v Praze 9.

Setkání budou probíhat vždy v pátek – buď 17. 11. 2017 od 14 hodin (státní svátek) anebo 8. 12. 2017 od 17 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici již nyní v předprodeji při osobní návštěvě našeho knihkupectví. Platba je možná pouze v hotovosti. Na jiných místech v současné době předprodej těchto vstupenek neprobíhá.

Odkaz na stránky Marty Foučkové se seznamem přednášek najdete zde.

 

Desáté „říjnové odpočítávání“ začíná v pondělí 3. 10. 2016

Blíží se začátek již 10. ročníku říjnového odpočítávání – výprodeje vybraných knih za stále se snižující ceny od 29 Kč (3. 10.) až po 1 Kč za knihu (31. 10.).

V pondělí 3. 10. začínáme na jednotné ceně 29 Kč za knihu, každý další den se pak cena o korunu snižuje. Záleží na vás, zda přijdete zpočátku, kdy je výběr největší nebo ke konci odpočívání, kdy je cena již opravdu symbolická.

Zpočátku bude k dispozici přes 1200 ks knih, které jsou rozmístěny na stolech v antikvariátu a další v krabicích ve vstupní chodbě.

Podrobnosti o odpočítávání včetně fotografií knih v nabídce naleznete zde.

Odpočítávání

Kniha ti sluší – prémiové CD ke každému odběru nad 500 Kč

Připojujeme se k akci „kniha ti sluší“! I u nás tak můžete obdržet prémiové CD s autorskými čteními českých autorů. CD obdržíte zdarma ke každé objednávce nebo nákupu knih nad 500 Kč. Kromě toho tímto přispějete nadaci Světluška a Leontinka, neboť CD pro vás nakupujeme a výtěžek je ve prospěch právě zmíněných nadací.

Akce probíhá v týdnu od 18. do 23. 4.. Bonusové CD prosím objednávejte zde (platí do vyprodání zásob). Při nákupu v knihkupectví jej obdržíte automaticky. Další podrobnosti o projektu naleznete zde.

Těšíme se na Vaši návštěvu v tomto týdnu.

Kniha ti sluší

OBSAH DÁRKU – AUDIOKNIHY Kniha ti sluší

Michal Viewegh
• Ukázka z knihy Biomanžel, vydané nakladatelstvím Druhé město v roce 2015 | Copyright © Michal Viewegh, 2015

Radka Denemarková
• Horká čočková polévka, Podkova pro štěstí: ukázky z knihy Peníze od Hitlera – Letní mozaika, vydané vydavatelstvím Host v roce 2009 | Copyright © Radka Denemarková, 2006

Bogdan Trojak
• Ukázka z rukopisu Ztracená varta | Copyright © Bogdan Trojak, 2015

Josef Formánek
• Dopis dceři, Karel Štěstí: ukázky z knihy Prsatý muž a zloděj příběhů, vydané nakladatelstvím Smart Press v roce 2008 | Copyright © Josef Formánek, 2003, 2008

Halina Pawlowská
• Piknik s vyhlídkou, Profesorky z googlu: ukázky z knihy Manuál zralé ženy, vydané nakladatelstvím Motto v roce 2015 | Copyright © Halina Pawlowská, 2015

Václav Větvička
• Ukázka z knihy Moje vzpomínková dobrá jitra, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2004 | Copyright © Václav Větvička, 2004
• Ukázka z knihy Korálky na šňůrce života, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2012 | Copyright © Václav Větvička, 2012
• Ukázka z knihy Poutník okouzlený rodnou zemí, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2010 | Copyright © Václav Větvička, 2010
• Ukázka z knihy Pod dubem, za dubem, vydané nakladatelstvím Vašut v roce 2015 | Copyright © Václav Větvička, 2015

Václav Kahuda
• Ukázka z knihy Vítr tma přítomnost, vydané nakladatelstvím Druhé město v roce 2014 | Copyright © Václav Kahuda, 2014

Petra Soukupová
• Povídka Jablko | Copyright © Petra Soukupová, 2011

Michal Šanda
• Ukázka z knihy Dopisy, vydané nakladatelstvím Dybbuk v roce 2009 | Copyright © Michal Šanda, 2009

Petr Stančík
• Ukázka z rukopisu Andělí vejce | Copyright © Petr Stančík, 2016